Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie karty pamięci do D70s

    Witka,

    Chce zakupić jedna lub dwie, biore SanDiska tylko nie wiem czy jedną 4GB czy dwie 2GB?

    http://cgi.ebay.co.uk/SANDISK-EXTREM...QQcmdZViewItem

    http://cgi.ebay.co.uk/SANDISK-EXTREM...QQcmdZViewItem
    Boguslaw Glegola
    www.glegola.co.uk GG: 2383535

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wziąłem 2x2GB ale mam jeszcze Digimate 100GB, w Twoim przypadku też chyba tak bym postąpił - zawsze lepiej zgubić lub zepsuć 1x2GB niż 1x4GB

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boguslaw Zobacz posta

    biore SanDiska tylko nie wiem czy jedną 4GB czy dwie 2GB?
    Zarąbiste pytanie, a powiedz mi, w sobotę mam gości, czy mam kupić litr wódki, czy lepiej 2 x po 0,5 litra?
    D300s D80 N18-200VRII N18-70 N50f1,8 MB-D80 MB-D10 SB-900 SB-600 YH324+YH410

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomys Zobacz posta
    Zarąbiste pytanie, a powiedz mi, w sobotę mam gości, czy mam kupić litr wódki, czy lepiej 2 x po 0,5 litra?
    Zdecydowanie 4x1 litr
    Wszyscy wiedzą że flaszka sie skończy, ale i tak jest wielkie zdziwienie kiedy ten fakt nastąpi.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomys Zobacz posta
    Zarąbiste pytanie, a powiedz mi, w sobotę mam gości, czy mam kupić litr wódki, czy lepiej 2 x po 0,5 litra?
    to wcale nie jest głupie pytanie, lepiej 2x 0,5litra bo zawsze zimna będzie, to samo z kartami. Jak kiedyśtam dokupi sobie fotobank to podczas zrzucania jednej będzie mia jeszcze drugą i może cały czas focić. No i tak jak ktoś wyżej napisał, lepiej stracić 2GB fotek niż 4GB
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  6. #6

    Domyślnie

    KJO dokładnie, popieram w 100% może nie ze względów ekonomicznych, ale bezpieczeństwa.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekg Zobacz posta
    KJO dokładnie, popieram w 100% może nie ze względów ekonomicznych, ale bezpieczeństwa.
    No i fakt że na 2gb szybciej coś znajdziesz niż na 4gb (oczywiście w aparacie)
    D300s,T17-50,SB-800

  8. #8
    queen
    Gość

    Domyślnie

    Jesli chodzi o karty CF to kupujcie KAŻDĄ byle NIE KINGSTON! Potwierdzam powtarzane tu wielokrotnie informacje, że część tychże kart jest wadliwych, szczególnie z serii Elite Pro 50X.

    A jeśli chcecie uniknąć problemów z wymianą karty Kingston, szczególnie takowej kupionej na allegro, to uważajcie od kogo kupujecie. Ja na przykład miałem małe problemy z kartą Kingston 1GB EPx50 oraz jej sprzedawcą allegrowiczem o nicku PORWIT. Warto przed zakupem zapytać jakie są warunki wymiany, zwrotów, a zwłaszcza w przypadku ewidentnych przypadków, gdy się okaże, że karta u Was nie działa...

    Polecam karty Goodram, pojemnosć obojętna, zwłaszcza z serii x80 i x100 - rewelacja! O Sandisku i Pretec'u nie wspomnę, bo z nimi też problemów nie odnotowano...
    Ostatnio edytowane przez queen ; 30-01-2007 o 17:52

  9. #9

    Domyślnie

    a mnie ciekawi inny fakt związanymi z kartami pamięci

    MAm nikona d70a, sam mam kartę 512 mb - najtanszy i najwolniejszy kingston, PO co kupować do tego aparatu szybką kartę? Jedyna zalet widze w predkosci kopjowania danych, jest cos poza tym?

    (jak dla mnie rozmiar 512 mb to wystarczająco bez ZADNEGO problemu na jpgi (jpeg fine) - ok 165 fotek a na rawy tez - ok 85. Ewentualnie 1gb do rawów ale to juz ,,full wypas" PO CO KOMU 4GB na raz?)


    JA TEŻ NACIĄŁEM SIĘ NA SPRZEDAJĄCEGO NA ALLEGRO O NICKU PORWIT - NIE POLECAM GO A WRĘCZ ODRADZAM...
    Nikon d70s, 18-70, 70-300, Zenitar 16mm., 50 1.4

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CSC Zobacz posta

    JA TEŻ NACIĄŁEM SIĘ NA SPRZEDAJĄCEGO NA ALLEGRO O NICKU PORWIT - NIE POLECAM GO A WRĘCZ ODRADZAM...
    Co do allegrowicza czy nawet firmy PORWIT.. też miałem z nim doświadczenie Ech szkoda gadać i czasu - po prostu omijać go szerokim łukiem! Zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do klienta po już zakupie, gdy są problemy z przedmiotem, sposób i kulturę komunikowania się... Pozostaje tylko niesmak i to, że siada pozytywna opinia wypracowywana przez lata.

    Ale nie o tym przecież... ponieważ karty ja na przyklad wykorzystuję również w innych urządzeniach niż aparat, to prędkość karty ma zasadnicze znaczenie np. przy współpracy z palmtopem, gdy ważny jest kazdy MB i szybkosć z jaką nim zarządza. Szczególnie istotne jest to przy wykorzystywaniu karty jako nośnika danych w systemach nawigacji GPS.

    Kiedyś gdzieś były testy jaka prędkość zapisu i odczytu jest optymalna do współpracy z buforem aparatu.. Oczywiście im szybsza karta tym lepsza współpraca przy np. fotkach seryjnych. Osobiście też preferuje więcej kart a mniejszej pojemnosci, nie chrzani się potem to wszystko zwłaszcza przy rożnych tematykach zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 30-01-2007 o 22:16
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •