Close

Strona 94 z 95 PierwszyPierwszy ... 448492939495 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 942
  1. #931

    Domyślnie

    Warto w dobrych sklepach internetowych. Gdyby było coś nie tak masz 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny.

    D600, N20-35/2.8D, N28-85/3.5-4.5AF, N50/1.8G, 85/1.8G, N70-210/4-5.6, Юпитер 37A 135/3.5, Metz 50AF-1

  2. #932

    Domyślnie

    Mam do was pytanko.
    Zrobiłem kilka testów i wygląda na to, że mam w 50 lekki front focus. Mikro regulacja na odległości powyżej 1. 5m ustawiona na +3
    Biorąc pod uwagę, że prawdziwa ostrość zaczyna się u mnie w okolicy przysłony 2.5 to mogę w zasadzie zrezygnować z mikro regulacji.

    Zrobiłem dziś z ciekawości test na odległości w okolicy 1m i tym razem wyszło mi, że mikro regulacja powinna być ustawiona na +6 a może nieco więcej.
    Jest coś bardzo nie tak?

    Z ważnych informacji.
    Jakiś czas temu wysłałem body, 85 oraz 50 do serwisu.
    Na papierze dostałem, że body jest ok, 85 była regulowana. Przy odbiorze sprzętu człowiek wydający powiedział mi, se 50 jest ok i nic nie trzeba było regulować.

    Nie wiem jak w serwisie robią testy, ale jeśli ostrzą na przysłonie 2.8 na odległości ok 2.5m to głębia ostrości jest na tyle duża, że FF czy bf mogą nie wykryć.

    Można coś z tym jeszcze robić?

  3. #933

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące obiektywu 50mm 1.8g af-s . Pare dni temu zaopatrzyłam się w ten obiektyw, do body Nikon d7500. Mam pytanie, czy ten obiektyw ma opcje ustawiania ostrości automatycznie jak np najade na jakiś przedmiot przy przyciśnieciu do połowy spustu migawki. Chodzi mi o to, że ostrość sama się nie ustawia, po przyciśnieciu spustu do połowy. Nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie tak. Jak mam ustawione na M/A to mogę ustawić ostrość tylko przez przekręcanie pierścienia regulacji ostrości. Widziałam na niektórych filmikach na yt, że poprzez naciśniecie do połowy spustu migawki te wartości w okienku same się zmieniały. Obawiam się, że coś może być nie tak.

  4. #934

    Domyślnie

    Ten obiektyw ma af. Sprawdź jeszcze, czy na puszce masz AF włączony.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #935

    Domyślnie

    Na body mam załączone af. Na obiektywie wybrane m/a . I jak najeżdżam na jakikolwiek przedmiot nawet w oddali i naciskam do połowy spust, ostrość sama się nie ustawia. Nie ma żadnego dźwięku nawet. Czy to może być też coś z innymi ustawieniami w aparacie

  6. #936

    Domyślnie

    Może przez przypadek zmieniłaś ustawianie ostrości ze spustu migawki na przycisk AE-L/AF-L na tylnej ściance (albo jakiś inny, np Fn1 albo Fn2)? Menu f1, ustawienie przycisku AE-L/AF-L na AF-ON. Tylko, że to by się objawiało z każdym obiektywem z autofokusem.
    Nic innego mi do głowy nie przychodzi, można jeszcze profilaktycznie przeczyścić styki w obiektywie i w aparacie.
    Jak to nie pomoże, to obiektyw chyba uszkodzony. Kupiłaś używany z drugiej ręki czy nowy w sklepie?

  7. #937

    Domyślnie

    Nowy prosto ze sklepu stacjonarnego fotojoker. Wcześniej miałam tylko kitowy 18-140mm

  8. #938

    Domyślnie

    Rozumiem, że jak podpinasz 18-140 to jest wszystko OK (żeby wykluczyć problem z ustawieniami aparatu)?

    W sklepie pozwolili Ci sprawdzić obiektyw na ich aparacie? Jak kupowałem taki sam obiektyw, też w FotoJoker, to Pan wyjął go z pudełka, podpiął do ich aparatu i dał mi do rąk, żebym sprawdził czy wszystko OK.

    Jeśli z 18-140 AF działa, to bierz wszystko (body, 50 i 18-140) ze sobą i leć do sklepu reklamować, że nie działa, choć obawiam się, że jak minęło kilka dni od zakupu, to mogą się zasłaniać tym, że sama coś popsułaś (no chyba, że nie sprawdzałaś obiektywu w sklepie, a sprzedawca sam nie wie czy sprzedał Ci działający egzemplarz...).

    I gdybyś jednak była zmuszona do reklamacji, to koniecznie z tytułu rękojmi, a nie gwarancji producenta. Przy rękojmi jest odpowiedzialność sprzedawcy, a nie producenta, a ponadto przed upływem roku od zakupu, domniemuje się, że wada przedmiotu lub przyczyna wystąpienia wady powstały jeszcze przed jego sprzedażą.

  9. #939

    Domyślnie

    Miałam opcję sprawdzenia jeżeli przyjadę z aparatem ale zaufałam że nowy sprzęt to będzie ok. I kupiłam sam bez sprawdzania. To moja pierwsza lustrzanka. 18-140 może nie ostrzy idealnie ale słychać że działa przy naciśnięciu spustu do połowy. Tylko na nim jest oznaczenie między A a M i mam zaznaczone oczywiście A. A w przypadku 50mm 1.8g jest tylko m/a lub m. Zaznaczone na m/a. Jeżeli ustawi się ostrość na danym miejscu pierścieniem to potem jakby ta ostrość utrzymuje ale nie łapie jej na zasadzie że zmienię np na jakiegoś kwiatka i nacisnę do połowy spust i ostrzy na to miejsce. Jeżeli jest niewyraźne to takie pozostaje po naciśnięciu spustu. Nie słychać żadnego dźwięku żeby coś się działo czy próbowało ustawić. W wizjerze widać tylko na czerwono świecący przez chwilę pkt af pośrodku. I jeśli nie złapie ostrości to albo miga <> , albo pokazuje <, w jedną albo druga. Nie ma tej kropki która niby świadczy o tym wyostrzeniu. Manualnie można to poprawić kręcą pierścieniem. Ale chodzi mi o to czy to ma tak działać tylko na manualne czy powinno tez ostrzyć automatycznie. Te wartości w okienku odpowiadające głębi ostrości nie ruszają się po naciśnięciu spustu do połowy.

  10. #940

    Domyślnie

    (...) 18-140 może nie ostrzy idealnie (...)
    Co masz na myśli? Ten obiektyw nie ma skali, żeby sobie zobaczyć na jakiej odległości ustawiła się ostrość, ale szum silnika powinno być słychać, i ostro ma być tam, gdzie chcesz żeby było.

    (...) A w przypadku 50mm 1.8g jest tylko m/a lub m. Zaznaczone na m/a. (...)
    Tak ma być.

    (...) Nie słychać żadnego dźwięku żeby coś się działo czy próbowało ustawić. (...)
    Czyli silnik nie działa. Obiektyw do zwrotu lub do reklamacji z tyt. rękojmi.

    Swoją drogą to bardzo dziwna sytuacja.

Strona 94 z 95 PierwszyPierwszy ... 448492939495 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •