Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Prośba o porade :)

    Witam...zamierzam otworzyć własną działalność. Planuję wystartować od fotografii ślubnej/weselnej (ewentualnie jakiś reportaż). Aktualnie posiadam mizernego D 40 + Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6 G DX ED II + Nikkor AF-S DX VR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED + SB 400. Na tym sprzęcie przez 3 lata się uczyłem, szkoliłem, zgłębiałem tajniki fotografii, a nawet podejmowałem wyzwania, lecz czas wypłynąć na głębszą wode

    Mam już swoje typy co do nowej puszki (tzn. D300s lub D700), lecz nie będę nic więcej sugerował

    Bardzo proszę o wasze propozycje....zakładam budżet na 20 tyś, który winien wystarczyć na:
    1. puszka
    2. 2 odpowiednie szkła ( a co myślicie o moim "ciemnym" zoom'ie 55-200 VR...przyda się czy sprzedać?
    3. lampa
    4. statyw

    Oczywiście zakupię dodatkowo oprogramowanie, blendę, dodatkową bateria,jakieś filtry, karty pamięci i inne pierdółki...ale to sobie pomińmy na to będą pieniążki z innego budżetu(m.in.ze sprzedaży starego sprzętu)

    Jeśli to nie będzie dla was uciążliwość to proszę o podawanie już konkretnych zestawów puszka + szkła + lampa

    Mam świadomość, że są tu znakomici specjaliści z dużym doświadczeniem i pomogą mi wystartować z odpowiednim ekwipunkiem

    Dziex

    Pozdrawiam
    D 40

  2. #2

    Domyślnie

    oj było takich tematów, było...
    20 tysi? ja bym kupił d700 plus Nikkor 24-70mm f/2.8, do tego 85 1.8 i sb 900. Ewentualnie jeszcze do tego 70-200 2.8, jeśli by nie starczyło na nikona to np sigmy.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=103886
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=72226
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=77395

  3. #3

    Domyślnie

    chcesz wydać dużo pieniędzy, odpowiedz sobie na pytanie - jakie są twoje umiejętności i do nich dopasuj sprzęt
    można mieć świetny aparat, a nie wykorzystywać jego potencjału
    aparat to narzędzie.
    ja używam D300s - jestem z niego zadowolony
    jeśli myślisz o fotografii ślubnej - kupuj jasne szkła - np. 17-50 2.8 i jasną stałkę 50 1.4
    a jeśli potrzebujesz pełną klatkę - odpowiedź masz powyżej
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za wskazówki...rozumiem że ten temat był już maglowany, więc podejdę do sprawy prosto z mostu....

    Budżet ok 20 tyś..zamierzam na wstępie zakupić :

    Nikon D700
    Nikkor 24-70mm f/2.8G ED AF-S
    SB-900

    oczywiście to podstawa...i w dalszej kwestii mam dylemat.....co do tego dokupić?....

    Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8G ED VR II.......czy jednak postawić na 2-wie stałki Nikkor AF-S 85mm f/1,4 G + Nikkor AF-S 50mm f/1.4 G

    Czy N 85 f/1,4 poradzi sobie w plenerze ??? .....jeśli tak to czy potrzebna ta druga stałka N 50 f/1,4 (dublowanie ogniskowej,lecz lepsze światło)

    PROSZĘ O PORADY

    Dziex
    D 40

  5. #5

    Domyślnie

    współczuję Twoim przyszłym klientom, jeśli przez 3 lata nie ustaliłeś, co Ci jest potrzebne i co może się przydać, to może lepiej zajmij się czymś innym

  6. #6

    Domyślnie

    Panie Krolewicz prosiłem o porady i wskazówki a nie głupie teksty...po co odpowiadasz jeśli nie potrafisz zwyczajnie doradzić...wiem co mi jest potrzebne tylko nie wiem co się lepiej sprawdzi i właśnie dlatego pytam i oczekuję odpowiedzi od osób kompetentnych i bogatych w doświadczenie w tym zakresie...więc najwidoczniej Ciebie to nie dotyczy....
    D 40

  7. #7

    Domyślnie

    d700+24-70+70-200 VR1 i sb 900

    chyba ze dorzucisz parę zł i kupisz VR2
    Zbędny

  8. #8

    Domyślnie

    Pomyśl o d300,17-55 2.8,sb900x3 do tego solidne stojaki,su-800 a reszta kasy to promocja firmy,fotoksiążki-albumy w różnych miejscach,profi strona w necie,sesja z profesjonalnymi modelami w pięknych plenerach lub w pięknie oświetlonych sb-900 wnętrzach.Jeżeli masz już profi folio i klientów to wiadomo d700 i cała reszta klamotów ale trzeba pamiętać że niewielu klientów odróżni zdjęcie z d700 od dobrego zdjęcia z d300 a to oni mają placić.Pozdrawiam

  9. #9
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Planujesz kupić 85 1.4 to odpuść sobie z 50 1.4, podobnie jak ze statywem. Bardziej celował bym w coś w rodzaju 35(1.8, 1.4)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Crocodile Zobacz posta
    1. puszka
    Gratuluję odwagi iść na ślub z jedną puszką.
    1. minimum DWIE puszki (np. 2xD700, albo D700 + D7000, albo... i tu można wyliczać)
    2. np. 24-70/2.8 i 50/1.4, albo 14-24/2.8 + 35/2 lub 35/1.4, albo... i tu można wyliczać też
    3. którykolwiek speedlight Nikona (ze wskazaniem, jak dla mnie, na SB-700) - najlepiej od razu trzy (mi się przydają)
    4. Po co Ci statyw? No dobra, czasem się przydaje. Jeśli czasem - to kup cokolwiek, Slik na przykład ma fajne. A jak do profesjonalnych zastosowań, to już innych pytaj.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •