Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie szkła do reportażu ślubnego i pleneru

    Moi drodzy.
    Podpowiedzcie z praktyki co mam czynić.

    Chciałbym nabyć (nowe z gwarancją) szkiełko, które ożywi i urozmaici mój reportaż.
    Doda kolorytu i tchnie ożywczy powiew nowości i profesjonalizmu
    Nie muszę wydać nastu tysiecy, bo sezon nie zapowiada się w kolorach różu
    Potrzebuję szkła z którego zdjęcia będą stanowiły 5-10% reportażu

    Wzrok swój skierowałm ku szkłom długim by wreszcie w plenerze popracować z dystansu, a i w kościele oraz na sali wyłapać jakieś emocje z przyczajki
    może by tak kupić
    - sigmę 150/2.8 - ponoć rewelacyjna i do tego przed wejściem następcy w przyjemnej cenie
    - nikkora 180/2.8
    - sigmę 70-200/2.8 korci mnie to szkło ale nie wiem jak sprawuje się w reportażu ślubnym i plenerze, przyjmijmy że waga szkła jest kwestią pomijalną
    - sigmę 85/1.4 z motorkiem - może postawić na światło, bokeh i GO, ale nadal nie nabiorę dystansu do portretowanych


    Spoglądam też na sigmę 20/1.8 (i czasami nieśmiało zerkam na nikkora 12-24/2.8 ) coby troszkę szerzej czasami pokazać kościół czy też salę i skorzystać z zastanego z delikatniutkim dobłyśnięciem.

    Prawie zdecydowałem się na dobranie do mych szkieł sigmy 20/1.8 i 150/2.8
    Pierwsze nabyłbym 150/2.8.
    20/1.8 w trakcie sezonu.
    Co sądzicie?
    Macie inne propozycje.
    Chętnie posłucham.
    Piszcie proszę.
    Pamiętajcie tylko, że mają to być szkła nowe.
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 20-02-2011 o 21:52

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co widzę po Twojej stopce brakuje czegoś szerokiego (UWA lub fish) no i 85 1.4 - u mnie to szkło grające pierwsze skrzypce, jakaś 135 czy 180 tez by się przydało.
    mój chory blog

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym stawiał na 85 1,4.

  4. #4

    Domyślnie

    może użytkownicy wymienionych sigm 20/1.8 i 150/2.8 coś by podpowiedzieli

  5. #5

    Domyślnie

    lepiej chyba 150mm - te 4 mm na dole mega szału Ci nie zrobi, a dwa razy dłuzej jednak znaczenie ma

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na (kolejność przypadkowa):
    - Sigma 70-200/2.8 OS HSM / Nikkor 70-200/2.8 VR II
    - Nikkor 135/2 DC

    W dalszej kolejności i to już nie są niezbędne szkła, choć oczywiście coś wnoszą:
    - Nikkor 14-24/2.8 lub Sigma 20/1.8 lub Nikkor 24/1.4(?)
    - Sigma 85/1.4 HSM / Nikkor 85/1.4 któryś z dwóch / Nikkor 85/1.8
    - Nikkor / Zenitar 16/2.8

    To tyle na temat sprzętu.
    A jak chcesz "powiew świeżości", to weź na reportaż czy plener JEDNO szkło. Ja ostatnio zrobiłem reportaż z chrztu mając zapięte na FX wyłącznie 35/2, a moja Małżonka zrobiła dwie sesje kobiece mając zapięte wyłącznie 50/1.4.

    Tu macie reportaż zrobiony jednym szkłem (35mm), który mnie ostatnio porwał:
    http://whitesmokestudio.pl/blog/inde...ca-m9-wedding/
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    Moi drodzy.

    Prawie zdecydowałem się na dobranie do mych szkieł sigmy 20/1.8 i 150/2.8
    Pierwsze nabyłbym 150/2.8.
    20/1.8 w trakcie sezonu.
    Co sądzicie?
    Macie inne propozycje.
    Chętnie posłucham.
    Piszcie proszę.
    Pamiętajcie tylko, że mają to być szkła nowe.
    miałem ostatnio podobny dylemat i podobny zestaw do Twojego i wybrałem szersze szkło dokładnie nikkor 14-24 z tym że jak wspomniałeś masz ograniczony budżet to zastanowiłbym się na tymi szkiełkami Nikkor AF 16mm f/2.8D lub Sigma 15mm f/2.8 DG EX a następnie coś dłuższego ale to już moje odczucia i wybór należy do Ciebie.
    20/1.8 niewiele wniesie do twojego zestawu to jak już ktoś wspomniał wcześniej tylko 4mm (czasami aż)

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Strzelce Opolskie
    Posty
    41

    Domyślnie

    Tu macie reportaż zrobiony jednym szkłem (35mm), który mnie ostatnio porwał:
    http://whitesmokestudio.pl/blog/inde...ca-m9-wedding/[/QUOTE]


    Tak rzeczywiście jest bardzo w porządku. choć tą stałką trzeba sie trochę nabiegać, ale reportaż ok
    D800 | D90 | N80-200 | N28 1.8| S50 1.4 | Metz 48 |

  9. #9
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bronek Zobacz posta
    Tu macie reportaż zrobiony jednym szkłem (35mm), który mnie ostatnio porwał:
    http://whitesmokestudio.pl/blog/inde...ca-m9-wedding/

    Tak rzeczywiście jest bardzo w porządku. choć tą stałką trzeba sie trochę nabiegać, ale reportaż ok[/QUOTE]

    Tak 35mm, ale na pelnej klatce. To nic nowego, powstaly juz miliony reportazy zrobionych na 35mm, bo to ogniskowa do tego stworzona, kiedys nie bylo zoomow

  10. #10

    Domyślnie

    Mam zestaw od 14-24 przez fisz 16, 24-70, 35, 85. 1,4 do 180 2,8. Robię śluby.
    Jeśli zależy ci na czymś co przyciągnie to 180 nie powalczysz za długa choć w plenerze czasem wyciągam (szkło do sprzedania niebawem idzie) 16 jako zjawiskowokilka zdjęć na sali jedno dwa w kościele + kilka w plenerze. 85 1.4 jeszcze na ślubach nie pracowało, lecz obecnie zdecydowanie pierwsze skrzypce. Zommy standardowo uniwersalne.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •