Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Korzystać ze wszystkich pól AF czy nie?

    Mam do Was pytanie: jak korzystacie z AF w swoich aparatach. Ja na ogół nie mam zaufania do AF, więc obojętnie ile jest pól ostrości to i tak korzystam z centralnego i przekadrowuję (jeśli aparat jest na statywie to też wybieram konkretne pole). Czy ktoś zdaje się na aparat w tym względzie? Inna sprawa, że miałem do czynienia z aparatami o max 5 punktach AF. Może w tych nowoczesnych z 11 polami jest lepiej?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja przy dynamicznych sytuacjach najczęściej zmieniam punkt na pasujący boczny – jak się sytuacja zmienia, to nie ma czasu na zabawy ostrzenie centralnym-przekadrowanie, ostrzenie centralnym-przekadrowanie, ostrzenie centralnym-przekadrowanie. Przy statycznych sytuacjach różnie, najczęściej centralny + przekadrowanie, jest czas na dumanie przed i po ostrzeniu, zmianę zdania etc.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  3. #3

    Domyślnie

    Korzystam z wszystkich 51 pól AF. Przy jasnych obiektywach przekadrowanie często powoduje że ostrość ląduje nie tam gdzie powinna.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam. Zależy co robię - jak kotlety krótkim obiektywem to wcale ostrości nie ustawiam bo po co, przy normalnych fotach staram się dobrać punkty do sytuacji - w końcu po to one są, - jak nie ma czasu na ustawienie to robię tak jak akurat są ustawione. Prawie zawsze jednak koryguję ręcznie.
    [ smiena 8 ]

  5. #5

    Domyślnie

    do kotleta i dynamicznych najlepiej wlaczyc sledzenie 3d.

  6. #6
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Oczywiście korzystam ze wszystkich 11/51. Po to są
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •