Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Filmy Full HD wyglądają fatalnie na PC - obraz cały zaszumiony

    Mam problem z filmami Full HD. Próbowałem już różne oglądać i zawsze obraz jest fatalny, o wiele gorszy niż HD Ready. Całość jest strasznie zaszumiona, tutaj screen: link (ten film zajmuje 12GB).
    Próbowałem różnych playerów, w tym KMT, który korzysta z własnych kodeków. U kumpla na kompie jest podobnie. Monitor mam 1920x1200, wszystko powinno wyglądać świetnie, no ale wygląda jak wygląda. Jakieś pomysły? Na poprzedniej karcie graficznej było tak samo. Przypominam, że HD Ready, które zajmują połowę mniej wyglądają o wieeeele lepiej.

  2. #2

    Domyślnie

    hmm.. kodeki? zaktualizuj albo moze cos z filmem nie tak

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    A jak to wygląda przy odtwarzaniu pod View NX 2?

    EDIT

    Na twoim przykładzie szum nie jest wcale tragiczny jak na zastane tam warunki.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety, ale PC do odtwarzania FullHD to jest marny sprzęt.
    Żeby to miało szansę działać dobrze, to:
    a) Musisz mieć dobrą kartę graficzną, taką, która "wspiera" HD
    b) Musisz mieć player, który potrafi skorzystać z dobrodziejstw tej karty i za jej pomocą dobierać się do video (zapominając w dużej mierze o procesorze komptuera)
    c) Musisz mieć odpowiednie kodeki, które pozwolą na zdekodowanie video - jakie? To już zależy od konkretnego video.

    Jeśli a i c masz spełnione (a zakłądam, że tak) - istnieje niezerowa szansa, że winny jest b.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #5
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Mam problem z filmami Full HD. Próbowałem już różne oglądać i zawsze obraz jest fatalny, o wiele gorszy niż HD Ready. Całość jest strasznie zaszumiona, tutaj screen: link (ten film zajmuje 12GB).
    Próbowałem różnych playerów, w tym KMT, który korzysta z własnych kodeków. U kumpla na kompie jest podobnie. Monitor mam 1920x1200, wszystko powinno wyglądać świetnie, no ale wygląda jak wygląda. Jakieś pomysły? Na poprzedniej karcie graficznej było tak samo. Przypominam, że HD Ready, które zajmują połowę mniej wyglądają o wieeeele lepiej.
    Spróbuj VLC playera.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  6. #6

    Domyślnie

    Polacam VLC Player filmy na BR śmigaja aż miło.
    D90/MB-D80/35 1.8

  7. #7

    Domyślnie

    Byłem u kumpla właśnie, u niego te same filmy wyglądają lepiej. Zainstalowałem te same kodeki, które on ma - nie pomogło. VLC Player też nic nie zmienił. Karta graficzna obsługuje wszystko. Mi się pomysły skończyły...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Niestety, ale PC do odtwarzania FullHD to jest marny sprzęt.
    Żeby to miało szansę działać dobrze, to:
    a) Musisz mieć dobrą kartę graficzną, taką, która "wspiera" HD
    b) Musisz mieć player, który potrafi skorzystać z dobrodziejstw tej karty i za jej pomocą dobierać się do video (zapominając w dużej mierze o procesorze komptuera)
    c) Musisz mieć odpowiednie kodeki, które pozwolą na zdekodowanie video - jakie? To już zależy od konkretnego video.

    Jeśli a i c masz spełnione (a zakłądam, że tak) - istnieje niezerowa szansa, że winny jest b.
    Nie demonizujmy, tak naprawde wystarczy dobre (dobre = nie zaden Atom czy Celeron z obcietym cache) dwurdzeniowe CPU rzedu 2 - 2.4 GHz. Wtedy grafika musi tylko wyslac gotowy obraz na monitor. A jesli chodzi o wspomaganie GPU, to FullHD bezbolesnie lyka duet Atom + ION, przy obciazeniu CPU rzedu 20%.

    skinny500 kazdy film tak wyglada? Jaki masz monitor? Jesli cos na TN, to moze problemem nie jest szum, a waska paleta barw monitora i dithering wylazi.
    No i oczywiscie zostaje jeszcze kwestia konfiguracji kodekow.

    Moja rada - sciagnij i wypal sobie XBMC LiveCD (obecnie wersja 10.0) i uruchom kompa z owej plyty. To jest Media Center oparte na Ubuntu. Wyeliminujesz w ten sposob calkowicie windowsowe kodeki i playery. Jesli w tym tez bedzie cos nie tak, to znaczy, ze problem jest sprzetowy na linii karta graficzna-monitor. A jesli bedzie ok, to trzeba bedzie podlubac w kodekach na spokojnie.
    A, taka jeszcze rada odnosnie XBMC - zgraj sobie film na dysk USB lub pena. XBMC nie montuje automatycznie dyskow wewnetrznych, takie zabezpieczenie, zeby ktos sobie nieswiadomie nie popsul danych. Da sie go zamontowac recznie, ale wymaga to zabawy w konsoli, a dyski USB sa montowane automatycznie.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  9. #9

    Domyślnie

    Spróbuję, ale to za kilka dni bo nie mam pod ręką żadnej płytki żeby to wypalić. Każdy Full HD jaki mam tak wygląda. Monitor to nie jest, zrobiłem screena więc każdy może zobaczyć czy u niego też jest słaba jakość (pierwszy post). Zresztą mam S-PVA.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Mam problem z filmami Full HD. Próbowałem już różne oglądać i zawsze obraz jest fatalny, o wiele gorszy niż HD Ready. Całość jest strasznie zaszumiona, tutaj screen: link (ten film zajmuje 12GB).
    Próbowałem różnych playerów, w tym KMT, który korzysta z własnych kodeków. U kumpla na kompie jest podobnie. Monitor mam 1920x1200, wszystko powinno wyglądać świetnie, no ale wygląda jak wygląda. Jakieś pomysły? Na poprzedniej karcie graficznej było tak samo. Przypominam, że HD Ready, które zajmują połowę mniej wyglądają o wieeeele lepiej.
    Zainstaluj Haali Media Splitter, a najpierw napisz jaki masz system XP czy Vista, ja korzystam z Best player juz kilka lat, jesli vista-to shark codec, na XP-XP Codec Pack i w jakim formacie masz te filmy HD?.....

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •