Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie To, o co pytają wszyscy - Czyli dylemat o jasnych tele.

    Witam,

    Wiem, czytałem, szukałem. Dziesiątki wątków na temat Tamron/Sigma/Nikkor 70(80)-200/2.8 I mnie w końcu dopadł ten dylemat. Sigma odpadła po części, ze względu na cenę (Chociaż nie jest wygórowana jak na tele o świetle 2.8, jednak nie jest niska) Umysł mówi: Bierz tamrona, tamron jest świetny! Miałeś tamrona 70-300, był wporządku, 70-200 też będzie! Ludzie piszą że fajnie rysuje! Bierz tamrona! Tylko on! ALE! Serce mówi: Bierz Nikkora! Wszyscy go polecają! Do 150mm jest boski! Genialnie rysuje, wytrzymała konstrukcja! ALE! Brak jakiejkolwiek gwarancji, no i ma już te swoje latka. Błądzę i błądzę, nie wiem co wybrać. Moze jakaś wyliczanka? Niech by ktoś doradzil, moze ktos miał obydwa i cos moze powiedzieć na ten temat.
    Nikon FiX - Pomysł na...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grand. Zobacz posta
    Witam,

    Wiem, czytałem, szukałem. Dziesiątki wątków na temat Tamron/Sigma/Nikkor 70(80)-200/2.8 I mnie w końcu dopadł ten dylemat. Sigma odpadła po części, ze względu na cenę (Chociaż nie jest wygórowana jak na tele o świetle 2.8, jednak nie jest niska) Umysł mówi: Bierz tamrona, tamron jest świetny! Miałeś tamrona 70-300, był wporządku, 70-200 też będzie! Ludzie piszą że fajnie rysuje! Bierz tamrona! Tylko on! ALE! Serce mówi: Bierz Nikkora! Wszyscy go polecają! Do 150mm jest boski! Genialnie rysuje, wytrzymała konstrukcja! ALE! Brak jakiejkolwiek gwarancji, no i ma już te swoje latka. Błądzę i błądzę, nie wiem co wybrać. Moze jakaś wyliczanka? Niech by ktoś doradzil, moze ktos miał obydwa i cos moze powiedzieć na ten temat.
    Sprawa zasadnicza: Ile masz do wydania? Bo jak Cię stać na 70-200 VRII to nie ma dyskusji Jak cie stać na Sigmę OS HSM to dopożycz i tez bierz Nikkora natomiast jesli ledwo dociągasz do 3k PLN to Tamron. Taka jest moja opinia.
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tam zdecydowałem się na Nikkora 80-200 D ED, ale jeszcze go nie miałem czasu przetestować..
    N D90 +18-105 VR, N 50mm 1.8, Falcon 8mm, N 80-200 2.8 D ED, Sigma 70-300 APO Macro Super,Metz 48 AF-1,YN 460II,Velbon Sherpa 600r } Lowepro Rover AW II

  4. #4

    Domyślnie

    Ja osobiście do 3k zł brałbym N AF 80-200 dwupierścieniowego lub S70-200 dobrze wybraną (oczywiście jedno i drugie używane)
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #5

    Domyślnie

    A N70-200 VRI to po ile teraz stoi?
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Używane chodzą po ok 4,5-5k zł zależnie od stanu ale to możesz przecież w chwilę sprawdzić na znanym i drogim portalu aukcyjnym
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Ja osobiście do 3k zł brałbym N AF 80-200 dwupierścieniowego lub S70-200 dobrze wybraną (oczywiście jedno i drugie używane)
    Powiedzcie mi co w tym 80-200 jest takiego że go wszyscy chwalą. Ostrość obrazu na pełnej dziurze ... tylko w okolicy 135 mm dobra, reszta mydło. No dobra aberracje, koma i dystorsja są ok ale co mi po szkle które ma mało używalną pełną dziurę.
    D700 | D50 | T17-35/2.8-4 | N18-55 | N50/1.8G | N50/1.8D | N35/1.8G | T90/2.8 | Tair135/2.8 | N180 2.8 | N->M42 | SB-800x2
    Mój fotoblog

  8. #8

    Domyślnie

    Dużo jak zawsze zależy od konkretnej sztuki - niemniej to solidne szkiełko więc nic dziwnego że wciąż ludzie go używają. Po za tym po za N zaproponowałem też S
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #9

    Domyślnie

    po czym wnosisz, że 80-200 jest nieużywalne na pełnej dziurze? ja nie zauważyłem tej przypadłości

    na dobrym body AF jest szybki, szkło dobrze wykonane, optycznie niezłe i można kupić w niezłej cenie na rynku wtórnym

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar perl
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Kraina Deszczowców
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szumigt Zobacz posta
    Powiedzcie mi co w tym 80-200 jest takiego że go wszyscy chwalą.
    W Nikkorze 80-200/2.8 ED jest mniej więcej tyle, że stosunek cena/jakość jest bardziej sensownym wyborem niż kupno kundla.
    Znajomy trzaskał nim około 2 lata dla Faktu, Przeglądu i Sportu i zdjęcia mu szły miodzio (d300).

    Takie już dogłębne wnikanie gdzie szkło jest ostre na pełnej dziurze a gdzie nie jest to pozostawcie serwisowi opaczne.pl vel brokatowe.pl vel odbytnicze.pl - tam się takimi rzeczami podniecają.

    A co do jasnego tele.... Grand., przecież wiesz ze jestem w posiadaniu naprawdę jasnego tele, który jest mi już niepotrzebny a którego bardzo chętnie Ci odsprzedam
    Ostatnio edytowane przez perl ; 12-01-2011 o 00:46
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •