Witam,

zamierzam zrobić sobie w mieszkaniu mini monitoring, w związku z czym mam pytanie czy możecie polecić jakąś kamerkę bezprzewodową oraz kartę DVR na USB. Generalnie chcę mieć podgląd na laptopie, a nie na TV. Dodatkowo chciałbym mięć zdalny dostęp przez przeglądarkę internetową, dlatego zależy mi na karcie DVR z oprogramowaniem, za pomocą którego łatwo będzie można wrzucić obraz w neta. Dodatkowo mam pytanie czy będę miał problem związany z dynamicznym IP mojego internetu (mam neostradę). Z tego co wiem to przy zastosowaniu kamerek IP taki problem występuje, natomiast nie mam pojęcia czy przy użyciu karty DVR dynamiczny adres IP również stanowić będzie jakiś problem ?

I ostatnie pytanie: czy lepiej wybrać kamerkę komunikującą się na częstotliwości 1,2GHz czy też 2,4GHz ? Dodam tylko, że sygnał będzie musiał przejść przez dwie ściany, z tego co piszą sprzedawcy to ponoć częstotliwość 2,4GHz jest mniej podatna na zakłócenia i lepiej przenika przez przeszkody/ściany ? Czy ktoś może to potwierdzić ?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie, rady i podpowiedzi ...