Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy wgrywać nowe profile do D300s?

    Witam.Pracuję prawie wyłącznie na NEF-ach z D300s i chciałbym korzystać z profilu PORTRAIT, którego w puszce nie ma. Zastanawiam się nad wgraniem tego profilu do aparatu. W związku z tym mam pytanie: czy używanie wgranego do puszki profilu daje identyczne wyniki co zastosowanie tego samego profilu przy obróbce NEF-ów w ViewNX lub NX2?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    W związku z tym mam pytanie: czy używanie wgranego do puszki profilu daje identyczne wyniki co zastosowanie tego samego profilu przy obróbce NEF-ów w ViewNX lub NX2?
    Tak.
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  3. #3

    Domyślnie Czy wgrywać nowe profile do D300s?

    Dziękuje Marcinie T za szybką odpowiedż. Jeżeli tak jest, to dlaczego tyle się dyskutuje na Forum na ten temat.
    Przejrzałem kilkadziesiąt stron i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi po co wgrywać profil do puszki, skoro mam go w ViewNX lub NX2 , a pracując na plikach surowych i tak je muszę wywołać i wtedy mogę wybrać profil.Wobec tego jakie będą korzyści z tego , że nowy profil będzie wgrany do puszki?
    ps.Obejrzałem część zdjęć z twojej galerii. Są doskonałe.Gratuluję.
    Pozdrawiam.JP

  4. #4

    Domyślnie

    no korzyści są takie że ten profil przy otwieraniu NX2 jest już automatycznie wgrany i oszczędzasz parę sekund na jego ewentualnym wybraniu. No i generalnie te dyskusje z profilami dotyczą JPGów gdzie potem nie da się zmienić.
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •