Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Wojciech
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Wrocław/Gdynia / Ś-cie
    Posty
    150

    Domyślnie Jak szybko mozna jezdzic z boxem na dachu

    Witam

    Wszystkich jak w tytule, czy gdzies mozna przeczytac, z jaka predkoscia mozna jezdzic z boksem na dachu.
    Zakupilem wlasnie Thule model Atlantis o poj. 480 ltr, czy gdzies jest jakas specyfikacja techniczna, w ktorej poducent okresla z jaka max. predkoscia mozna podrozowac bezpiecznie autem.

    Pozdrawiam
    W.
    Stary ale jary ... D70s, D90 Nikkor 18 -200 VR, 18-105 VR, 24mm, 50mm, SB 600 + filtry
    Regards
    Wojciech

  2. #2

    Domyślnie

    Jak odpada, to już jest za szybko.




    To zależy od mocowań, ale ja bym więcej niż 130 nie leciał.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Wojciech
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Wrocław/Gdynia / Ś-cie
    Posty
    150

    Domyślnie Jak odpada

    Jak odpadnie to nart nie bedzie
    Stary ale jary ... D70s, D90 Nikkor 18 -200 VR, 18-105 VR, 24mm, 50mm, SB 600 + filtry
    Regards
    Wojciech

  4. #4

    Domyślnie

    Jechałem 140-150 do włoch, bagażnik thule + box taurus i dało radę.
    D200 MB-D200 D60 | 35 85 | SB-800


  5. #5

    Domyślnie

    citroen xantia
    box thule (jakiś "zimowy" długi na nartki)
    maksymalna prędkość 160 ( GPS wskazywał 150-155)
    mocowanie relingów - NORAUTO

  6. #6

    Domyślnie

    Ja jechałem z czymś takim : http://relingi.com/polecamytab/polecamy12b.jpg i gość który mi wypożyczał twierdził że lepiej nie jeździć więcej niż 140km/h po czym dodał że testował go przy 190

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    [...]gość który mi wypożyczał twierdził że lepiej nie jeździć więcej niż 140km/h po czym dodał że testował go przy 190
    Ale, że jadąc 190km/h wciskał hamulec do dechy? Bo tu o mniej więcej o takie niebezpieczeństwo chodzi ;>

  8. #8

    Domyślnie

    Znajomym pedził na autostradzie ok. 140 swym suwem firmy miszubiszi z bagaznikiem ok. 400l i jakoś dojechał (notabene otrzymał dwa mandaty)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pabloo Zobacz posta
    Ale, że jadąc 190km/h wciskał hamulec do dechy? Bo tu o mniej więcej o takie niebezpieczeństwo chodzi ;>
    Gościowi raczej chodziło o ewentualne uszkodzenia dachu przez bagażnik przy takiej prędkości.

  10. #10

    Domyślnie

    z duzym boxem co roku jezdzimy na narty - srednia predkosc przelotowa przez autostrady to jakies 140km/h, bagaznik znosi to ok, poza tym jak jedziemy wolniej to zawijajace sie pod bagaznikiem powietrze niemiłosiernie świszcze
    500px.com/kubasikorski

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •