Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Macbook i niedziałający monitor zewnętrzny

    Od kilku dni bije się z tym problemem. Jakiś czas temu padł mi zewnętrzny monitor. Dotychczas działał bez problemów. Teraz gdy chce podłączyć inny monitor, macbook albo kompletnie świruje i miga ekranem wewnętrznym jak i zewnętrznym, albo w ogóle nie wykrywa go ("no signal" na zewnętrznym). Co ciekawe, kiedy podłącze monitor przez vga (+ przejściówka mini dvi - vga) ekran jest wykrywany i wyświetla się, ale dzieje się tak nie na każdym monitorze. Po dvi (+ przejściówka mini dvi - dvi) ekran jak już pisałem świruje albo w ogole się nie wyświetla.

    Po padnięciu monitora zainstalowałem sobie snow leo. Pomyślałem że to wina systemu. Ale wczoraj wrzuciłem do maca inny dysk i tam postawiłem zarówno zwykłe leo jak i win xp. Na obu reakcja na podłączony monitor taka sama.

    Przejściówki sprawdzałem w pracy z iMaciem 24" i bez problemu podaje sygnał na inny monitor.

    Znalazłem w sieci wątki ludzi z podobnymi problemami i polecano im reset SMC jak i PRAM/NVRAM. Niestety nic mi to nie dało

    Szczerze kompletnie nie wiem już co robić w tej sytuacji. Chce teraz w pon. kupować monitor eizo, ale jak widać problem jest na tyle poważny, że raczej do momentu uporania się z tym nie ma sensu kupowania monitora.

    Może ktoś z tutejszych użytokowników maców spotkał się z podobnym problemem?
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  2. #2
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Padnieta przejsciowka miniDVI-DVI.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    te przejściówki mają taką przypadłość (ostatnio miałem to samo) kupiłem nową oryginalną i jest dobrze.
    może też być wina gniazda - warto sprawdzić
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Padnieta przejsciowka miniDVI-DVI.
    Myślisz? Jeśli iMac 24" bez problemu za jej pomocą wyświetla obraz na zewnętrznym monitorze? Dodatkowo za pomocą mini DVI - VGA nie każdy monitor działa. Obie by padły tak nagle jednocześnie?
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  5. #5

    Domyślnie

    A to chyba u Ciebie byl ten problem z DELLem? No to masz rozwiazanie

  6. #6

    Domyślnie

    Tak u mnie. Pewnie dlatego dell sie nie wybudzał. Inna sprawa że i tak bym go oddał bo obraz mi nie odpowiadał. Co ciekawe na początku dell wyświetlał obraz ok, dopiero po jakimś czasie gdy wybudzałem kompa z podłączonym dellem, przestał odpowiadać i tak już pozostało. Kurcze, nie chce mi sie wierzyć, że to dell mi cos spartolił w kompie.
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  7. #7

    Domyślnie

    Napewno nie DELL sadze, ze stary monitor ktory sie zepsul mogl cos namieszac.....pomyslales o tym? Czy ten stary sie nie spalil?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Napewno nie DELL sadze, ze stary monitor ktory sie zepsul mogl cos namieszac.....pomyslales o tym? Czy ten stary sie nie spalil?
    Pomyśleć pomyślałem i jeśli okaże się to właśnie usterka sprzętowa to zapewne będzie to wina starego monitora. Padł w nim procesor. Ale jedno mi nie pasuje. Dell na początku wyświetlał obraz normalnie. Dopiero kiedy zostawiłem macbooka uśpionego na cały dzień i po powrocie go wybudziłem, obrazu nie bylo.
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •