Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem z kolorami

    Witam,
    Posiadam laptopa firmy Toshiba model A500, przedwczoraj postanowiłem skalibrować kolory windowsowym poleceniem "kalibruj ekran" (windows 7). niestety średnio to wyszło więc pogrzebałem w sieci i znalazłem program calibrize i nim poszło nawet dobrze (dla mnie zadowalająco w końcu to tylko laptop).
    Niestety po tych operacjach musiałem coś pogrzebać w miejscu gdzie nie powinienem ponieważ pulpit i ogólnie windows również filmy i większość programów takich jak ACDSee jest ok jesli chodzi o kolory, natomiast jak włączam Photo Shopa CS4 czy Lightrooma albo Mozille Thunderbird kolory są złe, niebieski wpada mocno w fiolet a żółty w zieleń. Próbowałem znależć opcje przywróć domyślne kolory czy też jakiś reset, nawet kalibrowałem kilka razy różnymi programami i nic nie pomogło w powyższych programach kolory nadal są nieprawidłowe.
    Czy ktoś potrafiłby mi pomóc? troche się już załamałem przez te 2 dni i nie mam pojęcia jak temu zaradzić.
    Prosiłbym o jakieś wskazówki co może być nie tak, z góry dziękuję.
    make pictures, not war

  2. #2

    Domyślnie

    ciekawe masz te objawy, ACDsee jest OK, a PhotoShop jest bee

    Stawiam, ze program kalibrujący pomieszał ustawienia karty graficznej. Sprobuj odpalic program do jej obsługi, albo zaktualizuj sterowniki.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobiłem tak jak piszesz, niestety nic nie dało.. chyba trzeba będzie przeinstalować system
    make pictures, not war

  4. #4

    Domyślnie

    Czy feralny program stworzył profil ekranu i podpiął go jako systemowy? Objawy sugerują że tak i aby wrócić do początku wystarczy go wyrzucić.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Czy feralny program stworzył profil ekranu i podpiął go jako systemowy? Objawy sugerują że tak i aby wrócić do początku wystarczy go wyrzucić.
    A gdzie znajdę ten profil, bym mógł go wyrzucić ?
    make pictures, not war

  6. #6

    Domyślnie

    Można tak:
    Panel sterowania - Wygląd i personalizacja - Ekran - Rozdzielczość ekranu - Ustawienia zaawansowane - "Zakładka" Zarządzanie kolorami - Zarządzanie kolorami - Urządzenia - "Ekran" i tutaj pojawi się lista profili z której można usunąc "niechciany".

    Lub tak:
    Komputer/Dysk lokalny(C/Windows/System32/spool/drives/color
    tutaj są pliki z profilami - trzeba znaleźć ten "niechciany" i delete

  7. #7

    Domyślnie

    W Win Vista/7 wygląda to np tak:

    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •