Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie temperatura barwowa odbitek

    Parę dni temu wywołałem swoją pierwszą kliszę w najbliższym labie bo chciałem jak najszybciej sprawdzić czy aparat w miarę dobrze ją naświetlił i jest ok ale wszystkie odbitki mają strasznie ciepłe zabarwienie, wręcz są jakby brązowawe. Mam pytanie, jakie czynniki wpływają na ostateczną temp. barwową odbitek? Że ma tu znaczenie film domyślam się, ale chyba nie aż tak, więc czy to kwestia spaprania przez lab? A jeśli tak to na etapie wywoływania kliszy czy już odbitek? Może pytam o coś oczywistego ale nie mogę nigdzie znaleźć odp a trochę googlowałem..
    D600 - D90 - D80 - N2000

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz coś więcej, w jakich warunkach robione zdjęcia, czy film nie był przeterminowany. Być może robiłeś w świetle żarowym, sztucznym na filmie do światła dziennego (?) to pierwsza myśl która mi przyszła do głowy.
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beniamin_b Zobacz posta
    ...czy to kwestia spaprania przez lab?.........
    Stawiam na to. Raczej laborantowi nie chciało się korygować odbitek. Wydaj parę groszy i zrób kilka odbitek w innym laboratorium.

  4. #4

    Domyślnie

    Film był świeży, ważny do 11.2012, co prawda to jakiś tani film Kodaka, ale cieszyłem się, że w ogóle gdzieś jakiś dostałem, bo sporo mi to zajęło, tam gdzie byłem a koniecznie chciałem przetestować aparat Zdjęcia robiłem przez trzy dni pod rząd w różnych warunkach, za każdym razem w świetle dziennym więc to nie sprawa światła. Jednocześnie robiłem też zdjęcia D80 żeby potem porównać i gdybym z podobnych scen z raw'ów chciał uzyskać podobny efekt to WB musiałbym ustawiać na 10 000 albo lepiej
    D600 - D90 - D80 - N2000

  5. #5

    Domyślnie

    ...albo na etapie skanowania filmu, bo nie wierze, ze znalazles 'analogowy' lab. Jak juz Ci poradzono sprobuj zrobic kilka odbitek w innym labie (nie musisz przeciez wszystkich).

    pzdr.
    A.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja obstawiam na LAB i proces wołania. Bóg wie ile lat na tej samej chemii jadą...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Stawiam na to. Raczej laborantowi nie chciało się korygować odbitek. Wydaj parę groszy i zrób kilka odbitek w innym laboratorium.
    Cytat Zamieszczone przez slawczyk Zobacz posta
    Ja obstawiam na LAB i proces wołania. Bóg wie ile lat na tej samej chemii jadą...
    Kurka robię w labie już dwa lata i zawsze mnie to dziwi, dlaczego fotograf szuka winnego w labie? A może flim został przegrzany po wystrzelaniu? Może zdjecia były robione w świetle żarowym??

    Najłatwiej dojechać laboluda

    Inny temat, że chemia w filmówce lub labie mogła być nieteges, albo papier nierejestrowany od dawna

    Także autorze, prosimy o sample

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie chodzi o tą chemię, bo każdy kto ma działalność szuka oszczędności i jedzie na chemii ile się da. Są firmy które idą na masówkę (np. Fotojoker) i wiedzą, ze zawsze będą mieć klientów a są też firmy którym zależy na zadowoleniu klientów. Wyleczyłem się z Fotojokera jak mi 2 filmy spierdzielili. Kolory dziwne (Ektar) i w dodatku pocięli mi film tak, że 4 klatki są obcięte po 1mm i 2 klatki 2mm! Miałem ochotę ich tam wyzabijać, ale Bogu ducha winien sprzedawca mi nic na to nie poradzi bo to przecież nie jego wina... To w takim przypadku gdzie winnych szukać?

  9. #9

    Domyślnie

    @slawczyk wiesz jak to jest, jak lab bierze za odbitkę 10x15 40 groszy to gdzieś trzeba ciąć koszty...

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, wiem doskonale, bo tez prowadzę działalność. Nie pora na gdybanie - trzeba zobaczyć te odbitki i wtedy bedziemy dumać co z tym zrobić
    Tak na marginesie - koszt odbitki 10x15 dla Lab-a bez chemii na papierze ROYAL to 11gr a DELUX - 12 gr. Gorsze papiery oczywiście taniej...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •