Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Exclamation Nikon D90, błąd

    Witam. Od jakiegoś czasu posiadam Nikona D90, czasami gdy robię zdjęcie pojawia mi się błąd ,,F--'' w miejscu czasu otwarcia migawki(tryb:S) i nie mogę wtedy zrobić żadnego zdjęcia, przeważnie muszę wtedy przytrzymać przycisk tak jakbym chciała zrobić zdjęcie przez ok.3-5s, ale to też nie zawsze zadziała, czasami trzeba też po prostu ,,zresetować''. Jednak pojawia mi się to zbyt często i jest bardzo uciążliwe, czasami naprawi się dopiero po 30 min samo, albo trzeba z tym walczyć. Czy mieliście już takie przypadki? I co mam zrobić gdy mi się to pojawia?

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Brak komunikacji body - szkło. W pierwszej kolejności przeczyść styki. Więcej na ten temat uzyskasz po skorzystaniu z forumowej wyszukiwarki (u góry, trzecie od prawej)
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez only_yoursun Zobacz posta
    Czy mieliście już takie przypadki?
    Tak, wiele takich przypadków.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=92008

  4. #4

    Domyślnie

    Delikatnie mówiąc, ten typ tak ma.
    Nikon D90, Nikkor 18-105, Nikkor 50 1.8, Metz 48 AF-1, LowePro Nova 170.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafal1977 Zobacz posta
    Delikatnie mówiąc, ten typ tak ma.
    Nie przesadzaj.
    Tak jak już tu wspomniano przeczyszczenie styków pomaga w większości przypadków.
    Mam to body od około dwóch lat i również miałem kilka przypadków. Błąd F-- występował tylko i wyłącznie z obiektywem N18-105/3,5-5,6. (pożyczonym) Mam kilka obiektywów od szerokiego kąta po długie i problem z tymi obiektywami nie istnieje. Tyle że te obiektywy mają porządny metalowy bagnet a nie tak badziewny jak N 18-105. Kilka razy przytrafił mi się błąd karty CHA, i w tym przypadku równiez pomaga czyszczenie styków (karty SD).

  6. #6

    Domyślnie

    Zen- też mam ten badziewny bagnet i problemów nie mam a używAM go od 3 lat... tylko nie z D90, który pod tym względem sam w sobie jest badziewny.
    Co raz po raz wychodzi... tylko większości to nie przeszkadza- bo uważa że to norma...
    Temat wałkowany i w sumie to nie wiem po co kolejny raz poruszony...
    D5100//// 18-105VR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafal1977 Zobacz posta
    Delikatnie mówiąc, ten typ tak ma.
    Jak już, to BYWA, że ma. I to nie u wszystkich. Mam D90 + 18-105 od ok.2 lat i 0 problemów. (słownie: zero) A korzystam na zmianę z 3 obiektywami.
    Nikoś DX, 10-200, dwie świeczki i takie tam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    Zen- też mam ten badziewny bagnet i problemów nie mam a używAM go od 3 lat... tylko nie z D90, który pod tym względem sam w sobie jest badziewny.
    Co raz po raz wychodzi... tylko większości to nie przeszkadza- bo uważa że to norma...
    Temat wałkowany i w sumie to nie wiem po co kolejny raz poruszony...
    Rozumiem że użytkowałeś D90 i był tak badziewny że zamieniłeś na D60 (patrz stopka) który to jest wzorcem jakości dla pozostałych body Nikona, inaczej przecież nie zajmował byś głosu w wątku o D90, prawda ?
    Czyżbym uraził Ciebie pisząc o Twoim obiektywie badziewny...jeżeli tak to przepraszam.
    Użytkujęsz N18-105 trzy lata ?. W takim razie masz wersję przedprodukcyjna ponieważ data premiery tego obiektywu to koniec sierpnia 2008.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie pierwszy to przypadek z wieszaniem sie d90, mialem podobne problemy, pomagało poruszanie obiektywem (18-105) a po przeczyszczeniu styków na razie cisza i niech tak zostanie
    D300s + 18-200 (poszedł do ludzi) teraz Alpha 7 + 24 - 70, dodatek to iPhone 6

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •