Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Question Naprawa bagnetu AI-S nikkor 180/2.8 ED

    Tytułem wstępu:

    Wylicytowałem na allegro obiektyw Nikkor 180mm F1:2.8 ED AIS za 361. Po braku kontaktu przez tydzień napisałem następnego maila i dostałem odpowiedź, że obiektyw upadł przy pakowaniu i wykrzywił się bagnet. Do tego sprzedawca napisał: "...koszt naprawy bagnetu przewyższa cenę za jaką go chciałem sprzedać i w chwili obecnej nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek" (tu mi się wydaje, że jest ewidentna sprzeczność).

    Pytanie - ile może kosztować naprawa skrzywionego bagnetu Nikkor'a 180mm f1:2.8 AI-S ED i czy przewyższa kwotę 361 zł jak pisze sprzedający? Czy można ją w tym wypadku wykonać samemu, np kombinerkami?

    Podejrzewam, że chodzi o coś innego (kwota zakończenia aukcji), ale to nie jest forum dla takich tematów. Proszę o pomoc w szacunku uszkodzeń i ich kosztu naprawy. Czy przez to, że jest to starszy typ AI-S będą dodatkowe problemy w serwisie?
    N D90, N18-105, Benro TA 269 i niestety na razie tyle

  2. #2

    Domyślnie

    Poproś o zdjęcie tego uszkodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję, poprosiłem i miałem taką odpowiedź jednego z braci (wystawiającego):
    "Próbowałem włożyć obiektyw w aparat z innej aukcji (nikon f801)i nie mogłem go przekręcić. Fotografii już nie zrobię, bo brat kazał mi go naprawić."
    Ja bym się pokusił o spróbowanie kombinerkami jeżeli faktycznie się uszkodził, w końcu to sprzęt analogowy.
    Drugi z braci (właściciel) napisał:
    "Witam.
    Niestety muszę naszą transakcję z [serwis aukcyjny] Nikkor 180mm F1:2.8 ED AIS anulować z powodu uszkodzenia obiektywu. Mój brat nieszczęśliwie upuścił obiektyw podczas oględzin przed wysyłką. Wykrzywił bagnet . Ja sam siedzę za granicą ni nie mam dostępu do obiektywu. brat sprawdzał czy idzie go zamontować (obiektyw) na aparacie który sprzedawałem na innej aukcji i niestety będzie wymagał wymiany. Brat poinformował mnie, ze pieniądze od pana wpłynęły na konto. Pieniądze zostaną Panu zwrócone. Jest mi niezmiernie przykro w związku z całą sytuacją i wiem że grozi to negatywnym komentarzem, ale po prostu koszt naprawy bagnetu przewyższa cenę za jaką go chciałem sprzedać i w chwili obecnej nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek. Przepraszam Jeszcze raz za zaistniałą sytuację."

    Mi chodzi ile może kosztować profesjonalna naprawa bagnetu. Chciałbym zaproponować, że poczekam aż zostanie on naprawiony i przekazany w stanie takim jaki wylicytowałem, albo żeby go przysłał do Warszawy, a ja sam zawiozę go do serwisu nikona i rozliczymy się na podstawie ich faktury.
    N D90, N18-105, Benro TA 269 i niestety na razie tyle

  4. #4

    Domyślnie

    Minoar,
    koleś zapewne się rozmyślił. Czy to był jeden z tych obiektywów, które wisiały na Alle za ok 800 pln? Na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z tymi ludźmi i poczekał po prostu na następny obiektyw, ktory prędzej czy później się pojawi. Jeżeli cena była niższa znaczy to, że albo właściciel coś ściemnia, albo doszedł do wniosku, że nie opłaca mu się sprzedawać za niską cenę. Bykowski podejrzewam naprawiłby bagnet w granicach 200 PLN.

    EDIT

    Doczytałem, że wylicytowałeś go za trzy i pół stówki. Na bank się rozmyślił.
    Ostatnio edytowane przez spiritwood ; 09-11-2010 o 13:09

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie to ściema: obiektyw poszedł za tanio, więc nic z zakupu, a jakiś głupi wykręt trzeba znaleźć.
    Nikkor 180/2,8 to czołg i bardziej prawdopodobna jest taka wersja wydarzeń:
    " obiektyw upadł i uszkodził podłogę"

    A wyprostowanie bagnetu jest najbardziej do wykonania samodzielnie. (chyba, że skrzywiło się jedno ze "skrzydełek" - tu jest rzeczywiście problem.)
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #6

    Domyślnie

    Zobacz czy w miejscowości wystawiającego jest ktoś z forum (pomocna dłoń), można wtedy sprawdzić organoleptycznie czy jest to prawda.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się sprawą.
    W pomocnej dłoni znalazłem parę osób w odległości ok. 20-25 km. Chyba to ciut daleko na przysługę, ale jak tak się ułoży to zapytam czy mogą pomóc.
    Na razie napisałem kolejnego e-maila z nadzieją na konkretną odpowiedź, bo z poprzednich komentarzy nie wyglądał na osobę nie poważną (a może się łudzę).
    N D90, N18-105, Benro TA 269 i niestety na razie tyle

  8. #8

    Domyślnie

    Ponownie ja.
    Nie wiem czy to będzie off-topic, ale nawiązuje do tego wątku. Jeśli nie tu tego miejsce to wnoszę o zamknięcie tematu.

    Otrzymałem odpowiedź od sprzedającego:
    "Witam
    Tak Jak wcześniej napisałem obiektyw będzie prawdopodobnie naprawiony, aczkolwiek zdecydowaliśmy sie nie naprawiać obiektywu ze względu na koszty (brat ich nie jest w stanie pokryć, a dla mnie nie jest to opłacalne). Niestety nie mam możliwośći nabycia takiego obiektywu w podobnej cenie. Jestem więc zmuszony oddać panu pieniądze. Przepraszam za zaistaniałą sytuaję. Liczę się z konsekwencjami ze strony allegro i pańskiej.Po prostu transakcja w zaistniałej sytuacji nie jest dla mnie w żaden sposób korzystna.
    Pozdrawiam".

    Czy coś mi doradzicie na koniec?
    N D90, N18-105, Benro TA 269 i niestety na razie tyle

  9. #9

    Domyślnie

    Przecież ten obiektyw nie jest uszkodzony
    Próbują się wykręcić z umowy, ja bym nie odpuszczał.

  10. #10

    Domyślnie

    Doradzam poprosić o zdjęcia uszkodzenia, kupić za te 360 PLN i naprawić bagnet we własnym zakresie

    ŚCIEMNIACZE!

    a poza tym co to ma znaczyć? To jakieś masło maślane jest:

    "Tak Jak wcześniej napisałem obiektyw będzie prawdopodobnie naprawiony, aczkolwiek zdecydowaliśmy sie nie naprawiać obiektywu ze względu na koszty"

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •