Close

Strona 101 z 479 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 4784
  1. #1001

    Domyślnie

    Mnie osobiście przeraża tylko fakt że AF ma kłopoty z celnością.
    Mam nadzieję że ten problem już nie istnieje -MAM NADZIEJĘ !!!
    Czwartkowa próba wykorzystania Tamrona 18-270mm napawa mnie optymizmem choć czytając wątek składam HOŁD sami wiecie komu a reklamy robić nie bede
    FATMAN wielki szacun!!!
    Ponoć jutro mam odebrać swojego cóż inaczej być nie mogło
    Gadżeciarskiegio D7000 lub jak się w KURFIE to wymiana na D300 s mniej bajerów LECZ patrząc z pozycji -"roku prawie 2011"-
    a tak wcześniej pisałem
    Jakość-niezawodność-wytrzymałość-cena!
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinPoland Zobacz posta
    to moze by po prostu kwestia braku regulacji af



    jesli robisz z reki, to ciezko jest czasem stanac jak slup i nie ruszyc ani reka ani cialem miedzy zlapaniem ostrosci a strzalem
    dlatego czesto wydaje ci sie ze aparat raz lapie ostrosc a raz nie

    najlepiej od razu strzelac i naciskac spust do konca, bez opoznien
    hmm jesli zlapie ostrosc a potem lekko rusze reka to chyba caly czas dziala blokada ostrosci - wiec jesli troche poruszymy w takim momencie aparatem to nie wplynie to na celność AF ,tylko zdjecie lekko przekradruje się (pomijam problem dlugich czasow i wynikajacego rozmycia obrazu poprzez poruszenie, chodzi mi tylko o celnosc) , czy ma to znaczenie jesli chodzi o FF BF - czy źle rozumuje
    Ostatnio edytowane przez cybermar ; 19-11-2010 o 23:37

  3. #1003

    Domyślnie

    Małe pytanko ale sam nie wiem jak odpowiadać...
    Czy w trakcie filmowania można robić dodatkowo zdjęcia???
    Ja jak na razie odpowiadam że NIE-tak mi się wydaje i tu jestem zupełnie głupi ???
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mister Zobacz posta
    A tak poważnie - myślę, że przypadek Fatmana jest wyjątkiem (choć takie problemy są sygnalizowane przez użytkowników D7000), bo jak nie to będzie niezła wtopa Nikona.
    jak patrzę na to zdjęcie to nie jestem pewien czy to wyjątek

    http://files.fotopolis.pl/download/d7000_1_DSC_0472.JPG

    ja również mam nadzieję, że to wszystko sen i d7k działa znakomicie !


    jak jutro uda mi się dostać w łapki inne d7k to dam znać co i jak
    Pozdrawiam
    Tomek

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AsKier Zobacz posta
    jak patrzę na to zdjęcie to nie jestem pewien czy to wyjątek

    http://files.fotopolis.pl/download/d7000_1_DSC_0472.JPG
    To zdjęcie nie wygląda mydlasto, tylko jak poruszone, bo wyraźnie widać kierunek 'ruchu'.
    Dziwne to ..

  6. #1006

    Domyślnie

    byłem dzisiaj w FJ pooglądać trochę nowości... jestem bardzo mile zaskoczony. szczególnie trybem Q. w porównaniu z moim d300 dźwięk migawki i lustra to muzyka.

    jestem w stanie sobie wyobrazić porzucenie d300 na rzecz d7000, zakładając że będę miał d700 do ślubów.
    d7000 na co dzień do torby z CV 20/3.5.. na wyjazdy w mniej bezpieczne miejsca..
    aż nadmiar szczęścia
    ''A good photograph has a direct simplicity without recourse to dazzling technique''

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goku Zobacz posta
    To zdjęcie nie wygląda mydlasto, tylko jak poruszone, bo wyraźnie widać kierunek 'ruchu'.
    Dziwne to ..
    Dokładnie tak - widać, że przesunięcie nastąpiło dokładnie w osi pionowej. Podchodząc do tematu racjonalnie zastanówmy się dlaczego. Zdjęcie z fotopolis zrobione było na czasie 1/80 sek przy 99 mm czyli teoretycznie ma pełne prawno być poruszone - to czy działał VR nie wiemy. Natomiast jeśli przyjąć, że na pewno fotograf nie miał parkinsona i odpowiednio utrzymał aparat, a VR był włączony to .... to pozostaje tylko możliwość taka, że rozmycie nastąpiło w wyniku wewnętrznego przesunięcia soczewek w obiektywie - konkretnie soczewek od VR. Na 100% tego typu mydło nie może powstać z powodu jakiejś własnośći samej matrycy czy filtra AA.

    Fatman wiem, że uciebie te nieostrości wyglądały trochę inaczej, ale żeby mieć całkowitą pewność (i ewentualnie możliwość reklamowania w serwisie konkretnej rzeczy) nie pokusiłby się o przeprowadzenie jeszcze kilku testów typowo z wyłączonym VR i z czasami przy których jesteś pewny swojego chwytu? (testy na czymś innym niż 35/1.8, które w zasadzie już słynie z niestabilnej pracy).
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  8. #1008

    Domyślnie

    Spoko do zrobienia -ale jak już pisałem to rzeczywiście stabilizacja (przynajmniej w moim Tamronie) od czasu do czasu coś mocno kaszani....... dzisiaj (ups, już wczoraj) zrobiłem kilka zdjęć z stabilizacją on/off -wszystkie były ostre, jednak te bez stabilizacji ostrzejsze
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  9. #1009

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Winston Zobacz posta
    byłem dzisiaj w FJ pooglądać trochę nowości... jestem bardzo mile zaskoczony. szczególnie trybem Q. w porównaniu z moim d300 dźwięk migawki i lustra to muzyka.

    jestem w stanie sobie wyobrazić porzucenie d300 na rzecz d7000, zakładając że będę miał d700 do ślubów.
    d7000 na co dzień do torby z CV 20/3.5.. na wyjazdy w mniej bezpieczne miejsca..
    aż nadmiar szczęścia
    Jestem ciekaw ile nikon płaci za takie posty Przecież po lekturze tego wątku wychodzi jasno że coś jest nie tak!

  10. #1010

    Domyślnie

    Miał być d7000 a od trzech dni w plecaku leży Nikon D300s-efekt powyższej lektury

Strona 101 z 479 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •