Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Zmiana Kx na? d3100 moze d5000?

    Witam. Decyzja zapadla i postanowilem zmienic system (caly system srednio chetnie ale kx na 100% do lamusa...). Moze cos o moich preferancjach. Jestem totalnym amatorem ktory juz co nieco wie i potrafi jednak raczej profejonalnie tematem nie bede sie zajmowal przez jeszcze kilka kolejnych lat (o ile w ogole kiedys to nastapi). Wiadomo zalezy mi na jakosci obrazka ale na tej polce pewnie roznice jesli sa to minimalne. Przyda sie oczywiscie w miare mozliwosci najlepszy AF to dla mnie dosc wazne gdyz ten w kx to koszmar... nawet w cieniu (za dnia oczywiscie) lubi posmigac w te i nazad... ISOdo 1600/3200 wszedzie jest na podobnym poziomie a z tego co widze w nowym tescie fotopolis d3100 tez nie jest zle i 3200 od biedy tez daje rade. Zbytnio nie ciagnie mnie ruchomy wyswietlacz a to chyba w sumie jedyna duza roznica pomiedzy d3100 a d5000? Ergonomia d3100 (pomimo ze jeszcze go nie macalem) powinna mi przypasowac pozniewaz KX tez nie jest wielka puszka, N z tego co widze ma tez ciut wiecej powyciagane na body czyli kolejny +, Nikony maja tez podswietlone pkt af co dosc mocno obok af boli mnie w kiksie... Hmm no i chyba tyle. Zmieniam KXa tylko zw na tragiczny af, brak pods pkt af i chyba tyle, jetstem amatorem i po prostu lubie fotografie i pstrykam dla przyjemnosci, a z Pentaxem niestety wiecej sie uzeram niz bawie. Poki co czy d5000 czy d3100 bede bral z njkrotszym kitem ktory zapewne puszcze szybko dalej w swiat i doloze do 18-105 (o ile nie dostane od razu dluzszego w atrakcyjnej cenie). Co fotografuje? Ludzi, troche krajobrazow najrozniejszych, ludzi, trache fot w nocy dlatego iso tez ma znaczenie no i przedewszystkim... ludzi :P street reporterka bawia mnie najbardziej dlatego za jakis czas napewno pojawi sie u mnie jakies ciekawsze szklo do tych celow. Licze ze mojeggo kiksa w zestawie ktory posiadam oddam w inne rece za minimum 2000 (no 2tys to prawie pewne ale licze na 2.1 moze 2.2) dlatego kasy bede mial i na d5000 - uzywke i na d3100 - nawet nowke , zastanawiam sie tez cigle nad konanem 40d lub dozbieraniem do 50d (ale nie wiem czy wytrzymam tyle bez aparatu aby kupic 50d ktorych ze wszystkich wymienionych tu wypada chyba najlepiej?). Moze ktos z was mial kontakt z nawet wiekszoscia wymienionych przeze mnie puszek i moze sie jakos do nich ustosunkowac i pomoc w wyborze ? aha i czy do d3100 jest mozliwosc dokupienia gripu ?

    aha zapomnialem dodac ze nie interesuje mnie d90 gdyz jest po prostu za drogi i nie potrzebuje az takiej puchy do moich zastosowan i umiejetnosci
    Ostatnio edytowane przez RTSiak ; 30-10-2010 o 14:29

  2. #2

    Domyślnie

    Obiektyw 18-105 jest fajny, mam go od roku.
    Ostry w całym zakresie i wg mnie szybko ustawia ostrość.
    Wyrabia się nawet z moim długonogim wilczkiem co biega w tempie 300km/h
    Stabilizacja też jest całkiem sprawna.
    D5000 mam od 2 tygodni bodajże.
    Wstępnie jest ok, aczkolwiek po takim okresie to wciąż jeszcze mam z nim mało doświadczenia.
    D3100 nie miałem w ręku.

  3. #3

    Domyślnie

    D5000 ma uchylny LCD i tragiczny Live View (ja swój sprzedałem, bo mnie rozczarował)
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  4. #4

    Domyślnie

    ło matko już przestań bo gdzie nie patrze to się chwalisz/żalisz, ja wiem że kolega ścianę tekstu przed nami postawił ,ale jak już odpowiadasz to doczytaj że kolegi nic wyżej nie interesuje

    drugi głoś na d5000 zalety i wady obu aparatów były poruszane z 10.000 razy

  5. #5

    Domyślnie

    za 2000 PLN to juz D5000 kupisz i to z kitem
    D300s l MB-D10 l N35 1.8 l N18-105 l N 70-300VR l S 70-200 l Di622 MKII l Di866 MKII PRO l SB-700



  6. #6

    Domyślnie

    jest tyle spamu tutaj w tamtach o d5000 ciagle o d90 w d3100 o d300 :O ciezko sie przebic przez tone czegos nie na temat i wyciagac po 2 posty z 10 stron;/

    tomek67 pytam o sama puche szkla to juz inny temat i jak juz napisalem na poczatku wiadomo jak to bedzie wygladalo...

    DonArturo (imiennik? ) LV jak i uchylny lcd mnie nie interere ;]

    darkmajin moglbym cie prosic o krotkie streszcznie tych najwazniejszych zalet na korzysc jednego wzgledem 2 ?

  7. #7

    Domyślnie

    weź kogoś kto ma d3100/d5000 bo zaraz okaże się że zamienił stryjek...

  8. #8

    Domyślnie

    panie kolego cos czuje ze kx to max twoich mozliwosci , mozesz wymienic aparat na d3 to i tak zdjecia beda te same , akurat kx daje ten sam obrazek co d300 , oprucz gripa to kx ma te same mozliwosci ( w sensie obrazka i manuala ) . Tak ze zamiana kx na d5000 to zamiana totalnie bez sensu , akurat kx to ja prubowalem z 50-150 2.8 i uwierz ze nikon d5000 wcale nie jest szybszy . Zrobiles duzy blad , zamieniles najlepszy aparat na rynku na nikona , z powodu w sumie napisu ... Z kx miales doskonaly jpeg z puszki , teraz bedziesz kombinowal .... Juz nie wspomne o stabilizacji obiektyweow ... a tu masz przyklad zdjecia zrobionego kx na manualu 135 3.5:http://files.myopera.com/nazirus2411...1/IMGP1737.JPG

    i natepne z sigma 50-150 2.8 :
    http://files.myopera.com/nazirus2411...1/IMGP2579.JPG
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 31-10-2010 o 22:36 Powód: łączenie postów
    d800 , nikor 14-24/2.8g ed , sigma 24-105/4 , sigma 70-200/2.8 ex dg os , 50/1.8 , 28-80/3.3-5.6 , mb d-12 i kupa pierdulek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazirus2411 Zobacz posta
    oprucz, prubowalem
    ??

    i druga sprawa ? najlepszy ? pod jakim względem ? co w nim jest takiego najlepszego ?
    i skoro jest najlepszy ... no to nie będzie już chyba nowych aparatów ... no bo po co maja robić skoro jest : Najlepszy ! ?

    Cytat Zamieszczone przez nazirus2411 Zobacz posta
    a to ? co to niby pokazuje nadzwyczajnego ? to zdjęcie jest prze marne ...

    do autora watku :

    Poczytaj troche, bo nie rozumiem twojego parcia na zmianę KX na coś innego ... to bardzo dobra puszka ...
    najwidoczniej nie umiesz z niej korzystać ... i tutaj zmiana systemu da ci ... NIC
    Ostatnio edytowane przez onia ; 31-10-2010 o 18:48
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja za to rozumiem doskonale chec zmiany. Aparat tez moze Go ograniczac chocby przez brak podswietlanych punktow AF.
    W tej klasie sprzet rozni sie szczegolami i warto zeby te szczegoly nam nie przeszkadzaly.
    Co do D3100 to mnie akurat drazni w nim niska rozdzielczosc wyswietlacza. Czasem warto bylo by sprawdzic czy zdjecie jest ostre a tutaj jest to bardzo utrudnione.
    D7000, N18-105 (bez AF ), N35 f/1.8, SIGMA 28-80 macro II, T60 Macro f/2.0...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •