Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Domyślnie Monitor do 3000zł

    Witam prosże o konkretne porady odnośnie monitora max do 3000zł
    Interesuja mnie tylko moniotry pod obróbke zdjeć -aby białe było białe
    Monitor będzier kalibrowany sprzetowo po zakupie wiec dobrze by było gdyby był w miare dobry i nie rozstrajał sie jak dziadowski bicz .
    na rynku jest multum monitorów i dlatego wole zapytac was, może sie orientujecie co mądrego kupić z czego bede zadowolony i pozwoli mi widziec to co wydrukuje mi lab-prosze nie pisac o profilach. Potrzebuje dobry moniotr do obróbki-licze na was
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    dziekuje-jakoś nie znalazłem tego wczesniej -wielkie dzięki
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avatarr Zobacz posta
    max do 3000zł(...) kalibrowany sprzetowo
    Szeroko zakrojone poszukiwania nie są potrzebne, powyższe warunki spełnia aż całe dwa monitory.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Szeroko zakrojone poszukiwania nie są potrzebne, powyższe warunki spełnia aż całe dwa monitory.
    Na upartego cztery: NEC P221W, NEC 1990SX, NEC PA231W, NEC 2490WUXI ... ani jednego EIZO (!) ... z drugiej strony czy ten zapis do LUT taki niezbędny? (do standardowych 6500K, 2.2, max gamut) Mnie np. interesuje EIZO SX2262W ... szkoda że nie jest na IPS ... choć z drugiej strony PVA ma swoje plusy.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 24-10-2010 o 22:58

  6. #6

    Domyślnie

    Przepraszam, że podpinam się do tego tematu, ale też chcę wydać do 3 tyś, z tym, że chciałbym w ogóle nie musieć kalibrować monitora. Wiem jak to brzmi, ale na razie nie mam funduszy, a komputer też swoje kosztuje. Zastanawiam się nad NEC PA231W i EIZO S2243W, tylko nie wiem, który łatwiej skalibruje domowymi metodami?
    Bardzo proszę o radę.

    Pozdrawiam,
    Piotrek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr_u. Zobacz posta
    który łatwiej skalibruje domowymi metodami?
    tzn. jakimi?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr_u. Zobacz posta
    z tym, że chciałbym w ogóle nie musieć kalibrować monitora
    Każdy trzeba kalibrować, inaczej świeci przypadkowo.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr_u. Zobacz posta
    Przepraszam, że podpinam się do tego tematu, ale też chcę wydać do 3 tyś, z tym, że chciałbym w ogóle nie musieć kalibrować monitora. Wiem jak to brzmi, ale na razie nie mam funduszy, a komputer też swoje kosztuje. Zastanawiam się nad NEC PA231W i EIZO S2243W, tylko nie wiem, który łatwiej skalibruje domowymi metodami?
    Bardzo proszę o radę.

    Pozdrawiam,
    Piotrek.
    Zdecydowanie PA231W. Monitor ten jest fabrycznie podkalibrowany i zaopatrzony w oprogramowanie Multiprofiler, które pozwala kalibrować i profilować go bez sensora, na podstawie uśrednionych pomiarów fabrycznych serii.

  10. #10

    Domyślnie

    O taka informacje mi chodzilo.
    Wielkie dzieki.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •