Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie obiektywy które nie działają.....

    dziś po raz drugi spotkałem się z obiektywem AF, mocowanie do nikona który nie "gada" z korpusami cyfrowymi, może by się przydało oznaczyć, wkleić wątek z listą takowych obiektywów, aby nie natrafić na super bezużyteczną okazję, zaczynam więc
    obiektyw TAMRON AF 90-300 1:4.5-5.6 62D NIKON, nie działa AF i nie pokazuje parametrów
    wiem, że była jeszcze jakaś sigma 24 mm, ale która ?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-10-2010 o 23:20
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #2

    Domyślnie

    Kto teraz używa takich "zabytków" producentów niezależnych?

    PS. Generalnie dobry pomysł z tą listą.
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  3. #3

    Domyślnie

    ten zabytek miał dość przyzwoite opinie, lesze niż nikkor 75-300 ED, dlatego się zainteresowałem, tylko się zastanawiałem, co on "miesza" w elektronice nikona, że praktycznie nic nie działa ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #4

    Domyślnie

    A ja myślałem, że tylko Canon ma taki problem.
    Fuji

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 793

    Domyślnie

    Jaja sobie robiła Tokina AF 300/4. Najczęściej nie było sterowania przysłonami oraz nie chodził autofokus. Najdziwniejsze jest to, że były momenty gdy to działało. Sprawdzane na kilku body - wszędzie to samo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamoN Zobacz posta
    Generalnie dobry pomysł z tą listą.
    ja tez tak mysle.
    moze kazdy kto spodkal sie z takim problemem niech opisze swoj przyklad i bedzie wiadomo czego sie spodziewac
    moze niektorym nie przeszkadza braki w dzialaniu :P

  7. #7

    Domyślnie

    Sigma 70-210/2.8-4.0 (lub jakos tak...), czarna pompka z bardzo starej serii.

    Nie można ustawić przysłony, tak więc nie można wykonywać zdjęć.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  8. #8

    Domyślnie

    Sigma 24-70mm 2.8 (starsza wersja na śrubokręt, nie "Macro"):
    - cyfrowe korpusy (D700,D70s,D40, Fuji s3pro): OK
    - nowsze body AF (F90, f801s) : OK
    - starsze body AF (F501): AF nie działa, potwierdzenie ostrości nie działa, zdjęcie można zrobić tylko na MF

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    wiem, że była jeszcze jakaś sigma 24 mm, ale która ?

    SIGMA AF 24mm 2.8 SUPER-WIDE II

    - w niektórych egzemplarzach nie można ustawić przysłony 2.8 (wyświetla się tylko 3.3) ale pomimo tego zdjęcie wykonywane jest na 2.8

    Helios 81H (z bagnetem Nikona)
    - z Nikonem F501 oraz F4 obiektyw blokuje się o jakiś mechanizm przy bagnecie - bardzo trudno odkręcić
    - z Fuji s3pro oraz D70 pierścień przysłon działa z dużym oporem
    Ostatnio edytowane przez mww7 ; 20-11-2010 o 20:09

  9. #9

    Domyślnie

    tokina 70-210 f4,5 AF
    staruszek, który zapowiadał się świetnie (dobrze zbudowany, stałe światło) nie był kompletnie widziany przez d50 i d80.
    Sprawdzany również na f70 - próbował ostrzyć, ale nie dało się zmieniać przysłony.

  10. #10

    Domyślnie

    Co prawda nie cyfrowo, a analogowo, ale i tak napiszę (może komuś sie przyda).
    Tamron 70-200/2.8 - AF nie działa pod Nikonem F5.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •