Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar avallardi
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    bardzo duże miasto w centralnej Polsce
    Posty
    247

    Domyślnie Sigma 20mm-24mm f1.8 - kiedy (i czy w ogóle) wersja HSM?

    Myślę ostatnio o kupnie szerszego jasnego szkła, przeglądając słoiki dostępne na bagnet Nikona zwróciłem uwagę na dwa obiektywy: Sigma 20 mm f/1.8 EX DG i Sigma 24 mm f/1.8 EX DG. Najbardziej pasowałaby mi 20-tka, ale okazuje się, że nie jest dostępna w sklepach (zależy mi na nowym szkle). Obydwa obiektywy są bez własnego silnika. W tej chwili posiadam D60-tkę, ale za kilka miesięcy pewnie dokupię D90 (a może nawet D7000).

    Moje pytanią są następujące:
    1) Czy ktokolwiek z Was się orientuje czy Sigma planuje odświeżenie tych dwóch szkieł i wyposażenie ich w HSM?
    2) Czy 20-tka wróci jeszcze do aktualnej oferty Sigmy czy może firma zrezygnowała z tego obiektywu (niezależnie od wersji z silnikiem czy bez)?

    Nie chcę się pozbywać D60 i chciałbym móc używać w przyszłości tych szkieł również z tą puszką, o ile w ogóle wyjdzie ich wersja z własnym silnikiem.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    1) Nie wiemy nic odnośnie planowania 20/24 F1.8 HSM (docelowo myślę, że na pewno będą ale to domysły).
    2) Nie będę linkował żeby nie być posądzanym o pseudo-sprzedaż ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz 20/1.8 do nikona "od ręki" bez problemu (nie jest wycofany z produkcji).

  3. #3

    Domyślnie

    Praca AFa w sigmach z tego zakresu jest mocno niezadowalająca. Miałem 24 i oddałem do sklepu. Szaleństwo jakieś. 20 miała słabe rogi, dużo gorsze od 24/1,8.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Praca AFa w sigmach z tego zakresu jest mocno niezadowalająca. Miałem 24 i oddałem do sklepu. Szaleństwo jakieś. 20 miała słabe rogi, dużo gorsze od 24/1,8.
    Ja tam nie mam Sigmie 24mm nic do zarzucenia :P 20mm nie miałem w rękaqch więc się nie wypowiem.
    IMHO wszystko zależy od egzemplarza. Możesz trafić że wszystko będzie ok albo jak himi czyli notorycznie nie będzie trafiać w cel
    Nikon FX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •