Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Jaki monitor: NEC 2490WUXi czy EIZO S2431W

    Który z tych monitorów waszym zdaniem wybrać? Suche liczby w testach nie przemawiają mi do wyobrażni. Zastosowanie - 90% fotografia prasowa, reszta różnie: ślub i pejzaż.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym wybral NECa. Normalny gamut - skalibrujesz i oprofilujesz kolorymetrem. Jesli Cie stac to brac
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

  3. #3

    Domyślnie

    Mając do wyboru NECa 2490WUXi2 lub EIZO S2433W wybrałbym NECa - matryca H-IPS, kompensacja równomierności i 12-o bitowy LUT z możliwością sprzętowej kalibracji.
    Natomiast poważnie wziąłbym pod uwagę nowego NECa PA231W, który można dostać w cenie 2490WUXi2, a jest bardziej zaawansowany technologicznie (H-IPS z 14-o bitowy 3DLUTem z 16-o bitowy przeliczaniem, kompensacja równomierności z korektą starzenia podświetlenia) i lepiej wykonany (zdecydowanie równiejsze podświetlenie, rewelacyjna stopka z b. dużym zakresem regulacji, hub USB itp.).

  4. #4

    Domyślnie

    Nigdy jakoś nie byłem przekonany do 2490Wuxi .... już prędzej wolałbym tego PA231W lub PA241W (szeroki gamut). A co do EIZO ... może SX2262W.

  5. #5

    Domyślnie

    NEC 2490WUXi2 jest gorszy od modelu wuxi. wiec nie ma sensu tego kupowac, zwlaszcza ze mozesz troche dolozyc i kupic nec'a pa241w, ktory jest o kilka klas lepszy zarowno od wuxi, wuxi2 eizo s i sx (chociaz tutaj trudno powiedziec czy pa jest lepszy)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L0st Zobacz posta
    eizo s i sx (chociaz tutaj trudno powiedziec czy pa jest lepszy)
    A co w tym trudnego?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L0st Zobacz posta
    NEC 2490WUXi2 jest gorszy od modelu wuxi. wiec nie ma sensu tego kupowac, zwlaszcza ze mozesz troche dolozyc i kupic nec'a pa241w, ktory jest o kilka klas lepszy zarowno od wuxi, wuxi2 eizo s i sx (chociaz tutaj trudno powiedziec czy pa jest lepszy)
    Jak miło wiedzieć że tak bezinteresownie dorzucisz te dwa koła do zakupów. Podać numer kąta tu czy na PM?

  8. #8

    Domyślnie

    O ten chodzi? 3800 cena - do niedawna tyle kosztował WUXI....
    http://transit.waw.pl/catalog/product/view/id/5602/
    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 18-10-2010 o 15:59

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Mając do wyboru NECa 2490WUXi2 lub EIZO S2433W wybrałbym NECa - matryca H-IPS, kompensacja równomierności i 12-o bitowy LUT z możliwością sprzętowej kalibracji.
    Natomiast poważnie wziąłbym pod uwagę nowego NECa PA231W, który można dostać w cenie 2490WUXi2, a jest bardziej zaawansowany technologicznie (H-IPS z 14-o bitowy 3DLUTem z 16-o bitowy przeliczaniem, kompensacja równomierności z korektą starzenia podświetlenia) i lepiej wykonany (zdecydowanie równiejsze podświetlenie, rewelacyjna stopka z b. dużym zakresem regulacji, hub USB itp.).
    Czy NEC PA 231 W i NEC PA 241 W różnią się jedynie wielkością matrycy? Czy może są jeszcze jakieś poważne różnice pomiędzy nimi? Proszę o konkretną odpowiedź, bo we wtorek chcę zamówić któryś z nich

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Czy NEC PA 231 W i NEC PA 241 W różnią się jedynie wielkością matrycy? Czy może są jeszcze jakieś poważne różnice pomiędzy nimi? Proszę o konkretną odpowiedź, bo we wtorek chcę zamówić któryś z nich
    Różnią się również gamutem i proporcjami boków.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •