Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82
  1. #1

    Domyślnie Jaki sprzęt do fotografii podróżniczej

    Witam serdecznie proszę o doradzenie jaki aparat ew obiektyw wybrać do podróży (Ameryka Południowa )głównie czyli ekstremalne warunki tak do 5 tyś za aparat rozważam d2x za ok 2,5-3 tyś używany ze względu na trwałość i szerokokątny lub fisha N 10,5 szukałem w tematach ale nieskutecznie jeżeli są już to proszę o linki ,wtedy usunę wątek
    D700, N24-70 2.8,N35 1.8, N50 1.4, Z 16 2.8,www.fotografiaslubna.weselnie.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Generalnie, im mniej sprzętu zabierzesz tym lepiej, d2x nie jest złym wyborem, co do optyki to poleciłbym raczej 17-55 nikkora, pancerny, wytrzymały, uszczelniony. Mam używam jestem bardzo zadowolony. Fish może się i przyda ale zastanów się do ilu ujęć, a waży i zabiera miejsce. Może rozważ d200 na jakości zdjęć nic nie stracisz w porównaniu do d2x zyskasz za to możliwość używania aparatu bez gripa jeśli będzie taka konieczność. Kupisz go za połowę tego co d2x a do tego można wyczaić egzemplarze o małym przebiegu.
    Moje doświadczenia uczą że każdy dodatkowy gram przeszkadza. Obecnie staram się zabierać jak najmniej sprzętu. Zwłaszcza na wyprawy gdzie wchodzi w grę trekking po górach.
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

  3. #3

    Domyślnie

    robson tak na marginesie swietna stronka ja wolę chyba d300 ty zabierasz dwa aparaty na wyprawę? najbardziej uniwersalny jest 17-55?
    D700, N24-70 2.8,N35 1.8, N50 1.4, Z 16 2.8,www.fotografiaslubna.weselnie.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zabieram zawsze d40 + Nikkora 17-55mm, choc ten obiektyw ma wade (waga) :/
    (Wiem czym sie rozni d40 od innych modeli, ale na zdjeciach nie ma napisane d40! nie jest to jedyny aparat ktory posiadam)

    Uwazam D5000 + Nikkor 18-200mm to dobre zestawienie na wycieczki ! (waga + jakosc + gabaryty)

    Oczywiscie d5000 to nie d200 i d300, choc z tym drugim juz ma wiecej wsponego

    ..i jak pisal robsonzbydzi
    Moje doświadczenia uczą że każdy dodatkowy gram przeszkadza. Obecnie staram się zabierać jak najmniej sprzętu. Zwłaszcza na wyprawy gdzie wchodzi w grę trekking po górach.
    ..ten bagaz ma znaczenie
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez halihead Zobacz posta
    robson tak na marginesie swietna stronka ja wolę chyba d300 ty zabierasz dwa aparaty na wyprawę? najbardziej uniwersalny jest 17-55?
    Dziękuje za miłe słowa o stronce, rodzi sie w bólach nie mam czasu na jej rozwijanie za bardzo, co do sprzętu to zazwyczaj wygląda to tak

    1 lustrzanka z 17-55 i 70-200
    2 lutrzanka z 18-135 (żona)

    każde z nas ma swój plecak foto więc nieraz mamy po 1 dużym plecaku lub walizie (w zależności od wyjazdu) oraz po plecaku foto na głowę, z tym że mój plecak to w całości foto a żony dzielony Lowepro Orion trekker czyli dół foto, góra normalna. Celowo nie pisałem tu o tym jakich lustrzanek używamy na wyjazdach bo to się zmienia, ostatnio jeździ d200 i d300 ale przedtem para d200 i d90, jeszcze przedtem d50/d80.
    Zawsze zabieram też głuptaka canona a640 (kiedyś g5) w pokrowcu na pasku, zawsze pod ręką i nie wygląda drogo a to w niektórych miejscach zaleta.
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

  6. #6
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    ja proponuje
    1. lustro z dosyć uniwersalnym obiektywem (ja lubię zbliżenia wiec bardziej ogniskowa do 200 a i nie zawsze da się podejść np a krajach arabskich lepiej uzywac dużych ognieskowych i byc z daleka - bo inaczej kazdy chce kase lub nie pozwala robić zdjec)
    2. małpa - ja używam sigmy Dp1s - jest mały ma RAW świetną optykę, jest czarny i cichy w wielu miejscach nie da się wyjąć lustra - wiec używam często
    3. komórka obecnie iPhone 4 a to z 2 powodów po pierwsze mam ustawione by zapisywał mi w jakiej lokalizacji robie zdjecia GPS i stram sie w kazdym miejscu nawet 1 zdjecie zrobic by wiedziec potem gdzie byłem - latwość uzytkowania i ciezar i fakt ze coraz lepsze zdjecia i najmniej inwazyjny

  7. #7

    Domyślnie

    Ja chcę mieć jeden szerszy kąt i zamówiłem sigmę10-20 do krajobrazów i nie tylko to w szerszej perspektywie zdjęcia więcej oddają a i podepnę d60 do niej jak trzeba a drugi to jeszcze się zastanawiam ten Nikor 18-200 to nie głupie rozwiązanie ale jest duży
    D700, N24-70 2.8,N35 1.8, N50 1.4, Z 16 2.8,www.fotografiaslubna.weselnie.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez halihead Zobacz posta
    ... ten Nikor 18-200 to nie głupie rozwiązanie ale jest duży
    Jest duży ciężki i co najważniejsze nieszczelny więc w podczas odwiedzin Afryki i bliskiego wschodu często potrafi się zabrudzić. Jednak przy odrobinie zdrowego rozsądku i prowizorycznych zabezpieczeń można śmiało cieszyć się jego uniwersalnością
    D 90; D750; D850; N 35; N 14-24, N 70-200


  9. #9

    Domyślnie

    18-200 w sensie ogniskowych jest idealnym zakresem dla podróżnika, sam znam kilku którzy z nimi jeżdżą, ale jest ale, obiektyw łapie kurz, nieraz paruje, do tego jego wytzymałość mechaniczna jest wątpliwa, znam przypadek że po lekkim uderzeniu (plecak foto spadł z ławki z niespełna 1m) obiektyw się rozjustował i wymagał wizyty w serwisie. Podkreślam jeżeli chodzi o wyprawę trampingową z elementami trekkingu to ten obiektyw może tego nie wytzrymac po prostu mechanicznie. Jeśli zaś jedziesz na jakiś pokojniejszy wyjazd to myślę że 18-200 będzie jak znalazł. Sam miałem kiedyś 2 sigmy 18-200 i 18-125 obie niestety nie wytrzymały moich wyjazdów mechanicznie.
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

  10. #10

    Domyślnie

    Ja w Himalajach i Indiach miałem fuji s3+50 1,8 i 28 2,8 w miarę małe i lekkie chociaż brakowało mi 17mm
    Ostatnio do Meksyku zabrałem D90 18-55 VRII, 50mm 1,8, tamrona 70-200 i do tego kompakt fuji
    długiego zooma rzadko używałem i bo nie chciało mi się przepinać i nosić.
    Zestaw w miarę tani i lekki. Na 17-55 się nie zdecydowałem bo ciężkie i drogie, w sumie jako tako nie czułem zagrożenia ale zawsze ważny jest spokój że nie chodzisz z 5-6 tysiącami na ramieniu i musisz pilnować non stop i patrzeć czy niema złodzieja w okolicy
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •