Close

Strona 1849 z 1854 PierwszyPierwszy ... 849134917491799183918471848184918501851 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 481 do 18 490 z 18534
  1. #18481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Chyba oczywiste, że R
    Tak sobie czytam na autocentrum opinie userów Xceeda i porównuje do Astry K od Opla ojjj to słabo to wygląda, słabo. Astra górą z oceną 4,6 czyli powyżej średniej w kompaktach, a KIA 3,8 czyli poniżej średniej oceny kompaktach.
    Co tam ludzi boli kurde. Fakt, że na ulicach to na jedną Xceed przypada najmniej 10 Astr generacji K, ale ,,,,, może coś jest na rzeczy
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #18482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    taka KIA X-ceed w USA to chyba będzie auto dla gosposi albo listonosza
    Nie będzie. Gosposie jeżdżą minivanami. Nie wiem, dlaczego tak jest, ale akurat znajome gosposie i sprzątaczki używają Voyagera, i 2x Odyssey.
    Natomiast listonosze mają wszyscy służbowe specjalistyczne pojazdy z kierownicą po prawej stronie i suwanymi drzwiami.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Grumman_LLV


    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy tylko ja widzę przekaz Ligo do robin102, żeby się nie pchał w kanał, a nie zaczątek do dyskusji na poważnie o rozpatrywaniu wyboru między R a K?
    Dokładnie.


    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    No tak, tylko D to idea wozu drabiniastego. tam nie ma się co zepsuć. Ma jeździć i tyle. Prosty, "tani", na co dzień z punku A do punktu B bez mistycznych przeżyć podczas podróży.
    Dokładnie nr 2.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Tak sobie czytam na autocentrum opinie userów Xceeda i porównuje do Astry K od Opla ojjj to słabo to wygląda, słabo.
    Tylko dla kogo? Na jednym z bardziej rzetelnych PL kanałów moto jest sugestia, że 3-cyl. silniki 1.2 w nowych Astrach to konstrukcja i produkcja rodem z Chin, gdzie PSA miał zamówić ogromną partię. Gość potem oficjalnie wycofał się z tego, ale coś może być na rzeczy.

  3. #18483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    No jeśli ktoś oczekuje mistycznych przeżyć za kierownicą to co innego
    Ale ja najwyraźniej mam już stępione zmysły, bo nawet w klasie premium nie mam takowych Po prostu wsiadam, jadę i wysiadam. Po drodze robię co mam do zrobienia - np. telefonuję, albo pochłaniam jakiś ciekawe treści z podcastów, słucham muzy, albo podziwiam krajobrazy. I tu już rozmowa z fajną osobą, fajny podcast, albo piękna okolica potrafi przysporzyć pozytywnych emocji; ale w moim wozie drabiniastym dział to tak samo albo lepiej niż w niejednym mniej drabiniastym modelu
    Jak chcesz mistycznych przeżyć, to wsiądź do citroena ds, albo czegoś fajnego z lat 60. Wtedy sama droga i jazda jest celem

  4. #18484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Stoję przed wyborem opon całorocznych do Captura 1 Rozmiar 205/55r17. No i pierwszy raz myślę o naprawdę budżetowych gumach. Powód - rocznie obecnie samochód robi tylko 3-6tyś km
    W żadnym wypadku najtańsze opony na rynku. Za dużo widziałem aut na poboczu z rozerwanym kapciem, akurat niedługo po tym, kiedy chińskie i podobne tanie opony weszły masowo do sprzedaży. Jeśli samochód robi naprawdę znikome przebiegi, to wziąłbym jakieś używki, ale firmowe.

  5. #18485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Stoję przed wyborem opon całorocznych do Captura 1 Rozmiar 205/55r17. No i pierwszy raz myślę o naprawdę budżetowych gumach. Powód - rocznie obecnie samochód robi tylko 3-6tyś km, głównie miasteczko i okolice, styl jazdy defensywny. I nie wiem podjąłem jeszcze decyzji jak długo będę z tego samochodu jeszcze korzystał. A że po wakacjach czeka mnie kolejny zakup 215/60r17 opon premium, to teraz włączył mi się sknera
    Macie jakeś doświadczenia z naprawdę tanimi oponami całorocznymi (różnica w cenach jest napradę spora - najtańsze 200-300zł, średnia półka 400-550, premium 550 -700) ?
    Sugerując się ocenami u sprzedawców zastanawiałem się np. nad Zeetex ZT8000 4S ale nie chciałbym wtopić po całości
    Żadnych najtańszych z całorocznych, średnia półka - poczytać rozpatrzyć, wyższa półka - polecam i to nie że jakiś snob jestem, czy jeżdżę ekstremalnie, tanie nie działają w żadnych warunkach, w średnich możesz już przebrać, czy mają być to letnie dostosowane do jazdy w zimie, czy może odwrotnie, premium, to już decyzja osobista na dłużej
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #18486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Żadnych najtańszych z całorocznych, średnia półka - poczytać rozpatrzyć, wyższa półka - polecam i to nie że jakiś snob jestem, czy jeżdżę ekstremalnie, tanie nie działają w żadnych warunkach, w średnich możesz już przebrać, czy mają być to letnie dostosowane do jazdy w zimie, czy może odwrotnie, premium, to już decyzja osobista na dłużej
    Jestem tego samego zdania tylko bałem się to napisać ...... może jakiś Kormoran czy Fulda z tych nie premium
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #18487

    Domyślnie

    Panowie - oceńcie proszę 15 sekundowy filmik bo ja nie wiem czy coś mi się poci czy nie. Poo autem suchuteńko, oleju nie bierze, na bagnecie w górnych rejestrach. Olej wymieniany co 8-10 tyś.
    Pacjentka: Audi A3 2.0 TFSI 2016.
    Będę na dniach zmieniał tarcze/klocki więc powiem by to sprawdzono - no, ale to dopiero za kilka dni.

    https://www.icloud.com/iclouddrive/0...E-C8A509A41D23

  8. #18488

    Domyślnie

    Jak dla mnie to od korka wlewu oleju. Mogli troche chlapnac prrzy poprzedniej wymianie czy moze z korka jakeis delikatne "przedmuchy".
    To malutka ilosc jest w sumie, ze niewidoczny ubytek na bagnecie.

    Ewentualnie mozesz pomacac pod spodem ten przewod gumowy blizej korka, czytam nei jest troche mokro.
    Ale ty chyba po prpostu zabrudzenei przy wymianie oleju, chlapło sie, wytarli z grubsza szmatka a ta reszta sie z czasem rozprowadzila, kurz sie do tego przykleil i tak to teraz wyglada.


    Mozesz kupic sobie w kazdym sklepie motocyklowym, tzw cleaner do lancucha (puszka, spray za 20-30zl), odtluszcza, rozpuszcza smary, bezpieczny dla gumy, szybko odparowuje. I szmatka w dlon i poczyscic i jak to mawiaja - jezdzic, obserwowac
    Pewnie nie wroci ten "wyciek"
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #18489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Stoję przed wyborem opon całorocznych do Captura 1 Rozmiar 205/55r17. No i pierwszy raz myślę o naprawdę budżetowych gumach. Powód - rocznie obecnie samochód robi tylko 3-6tyś km, głównie miasteczko i okolice, styl jazdy defensywny. I nie wiem podjąłem jeszcze decyzji jak długo będę z tego samochodu jeszcze korzystał. A że po wakacjach czeka mnie kolejny zakup 215/60r17 opon premium, to teraz włączył mi się sknera
    Macie jakeś doświadczenia z naprawdę tanimi oponami całorocznymi (różnica w cenach jest napradę spora - najtańsze 200-300zł, średnia półka 400-550, premium 550 -700) ?
    Sugerując się ocenami u sprzedawców zastanawiałem się np. nad Zeetex ZT8000 4S ale nie chciałbym wtopić po całości
    Na Twoim miejscu dozbierałbym, poczekał miesiąc i kupił raz i akceptowalnie dobrze.
    Do wyboru miałbyś wtedy Barum, Kormoran, Dębica, Nexen, Fulda, Kumho - na oponach oszczędzanie mści się wtedy kiedy tego nie chcesz.
    Ja mam tak:
    w Audi mam Michelin Pilot Alpin 5 (zima) i Michelin Primacy 4 (lato)
    w Corolli Michelin Pilot Alpin 6 (zima) - kupiłem bo często na nartki latam sobie lub się kręcę po dziurach w górach
    Ostatnie lato nie zmieniałem i przeleciałem cały rok Corollą na zimówkach. Kilka dni temu pojechałem i wygrzebałem z garażu moje 2-letnie wielosezonówki Firestone i zmieniłem na lato - bo jednak szkoda mi charatać zimówek Michelin latem. konkluzja - mam wrażenie, że Firestone są ciut cichsze niż Michelin - ale mogę się mylić, bo na autostradzie moje biedne 97KM 1.4 już tak wyje, że już sam nie wiem co słyszę
    Na suchym jest luz - opony są świeże, trzymają, choć czasem popiskują na ciasnych rondach. Natomiast w deszczu lub nawet na lekko mokrym asfalcie ruszanie z miejsca w 70% z mniejszym lub większym uślizgiem, a ruszanie na mokrym wzniesieniu to już piłowanie i dym spod kół.. są strasznie śliskie i bardzo niekomfortowo mi się jeździ po mokrym lub w deszczu. Na Michelin`ach takie sytuacje się nie zdarzały. Marka Firestone też nie należy do jakiś ultra chińsko-biednych.
    Reasumując - skoro planujesz zakup opon na co najmniej 5-6 lat, bo zakładam, ze wykończy je starość, a nie przebieg to warto dołożyć i kupić raz a dobrze. A jeśli nie premium to chociaż mocno wysoka ekonomiczna półka. Nigdy nie wiadomo kiedy się jakość ogumienia może przydać.
    Mam swój ulubiony zjazd z obwodnicy Wrocławia do domu - zasadniczo klasyczny zjazd. I tak:
    - Audi - niezależnie od pogody, pory roku - zjeżdżam 100-110km/h - pewność 100% - no ale tu mam AWD, więc to się nie liczy
    - Corolla - Michelin Alpin - 90-100-110km/h, wielosezonówki Firestone: na suchym norma 90-100km/h, na mokrym lub w deszczu - 50-60km/h (raz miałem nieznacznie więcej km/h i dziub poza kontrolą już).
    Zrzut ekranu 2024-04-28 o 01.50.15.png

    Dołóż Paweł 5 paczek do budżetu opon i kup dobrze - bo różnice wyłażą w dupowatych warunkach.

  10. #18490

    Domyślnie

    Do wyboru miałbyś wtedy Barum, Kormoran, Dębica, Nexen, Fulda, Kumho - na oponach oszczędzanie mści się wtedy kiedy tego nie chcesz.
    Oprócz Barum to wymieniłeś właśnie tanie opony z dolnej półki

    Ostatnio w rodzinie był zakup Kleber, bardzo zacne opony 17', do 5 stówek można się zmieścić w zależności od rozmiaru. Nie jeździłem jeszcze, więc na razie trudno mi ocenić.

Strona 1849 z 1854 PierwszyPierwszy ... 849134917491799183918471848184918501851 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •