Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Sprzętu kupa a komputer d...

    Hej, mam problem z szybkością renderingu w NX-ie 2.2.5.

    Np. wrzucając winietę z ColorEfexPro suwaczki nie chodzą płynnie tylko skokowo - co ciekawe, gdy odinstaluję wer.2.2.5 i wrócę do 2.2.0 (taką kupiłem) problem znika. Niestety, w 2.2.0 co kilka zdjęć (a nawet "operacji") wywala mi całego NX-a; wystąpił błąd, itp.


    W kompie obecnie:

    - AMD Phenom (tm) 9650 Quad-Core Processor 2.30 GHz
    - RAM 8 GB
    - grafika GT 2400 1024 MB GDDR5 na szynie 128 BIT
    - Win7 (wywalony pakiet Areo)

    NX zainstalowany na C: (ok.60GB), casche też na C:, temporary na E: (ok.200GB).

    Fotki ciągnę z D: (ok.200GB) - choć próbowałem przerzucać na C:; nie pomogło.


    Gdzie może być "wąskie gardło"?

    Koledzy podpowiadają, żeby wzmocnić jeszcze grafikę na np. GTX 460 2GB DDR5 na szynie 256 BIT; ponoć odpowiada? za rendering (RAM-u już nie zwiększę; DDR2 max po 2GB i wszystkie cztery wyjścia zajęte).



    PS. Właśnie zauważyłem, że wątek winien być w dziale "komputery"; proszę moda o przerzucenie.
    Dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 23-09-2010 o 09:34
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Zmien procesor....masz plyte AM2, miejmy nadzieje ze AM2+ i spokojnie wcisniesz Phenoma II X2,3,4.
    Mialem tego phenoma co teraz masz, szczerze powiem ze pracowalo mi sie na nim gorzej niz na Athlonie 6000+ taktowanym 3.0gHz
    Nie nabijam sie tylko radze...

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli do tego co mam dokładamy, np.: AM3 PhenomII x 4, 965, 3.4GHz Black Edition i zacznie śmigać?

    I, od razu, żeby postów nie mnożyć: zakładając powyższą zmianę procka, jest sens pakować jeszcze wyższą grafikę, np.: GTX 460 2G DDR5 na szynie 256BIT (czy, już raczej, nie odczuję wyraźnego przyspieszenia i mogę zostać na grafice którą posiadam obecnie)?
    Ostatnio edytowane przez popi ; 23-09-2010 o 11:14
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    Czyli do tego

    Sorki, nie przeczytałem ze zrozumieniem: tak, mam AM2+

    Jak już się zorientowałem (przynajmniej tak podpowiadają w Vobisie) AM3 może nie obsługiwać pamięci DDR2 a takie mam w kompie (4x2G)
    Ostatnio edytowane przez popi ; 23-09-2010 o 13:42
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  5. #5

    Domyślnie

    Obsłuży pamiątki DDR2. Na luzie.

  6. #6

    Domyślnie

    a próbowałeś to postawić na świeżym systemie, bez żadnych modyfikacji, wywalania aero itp.?

  7. #7

    Domyślnie

    Yes sir!

    sokrates jasne, że próbowałem; niestety nic to nie dało.

    Tak czy inaczej nowy procek zamówiony i jutro będzie podpięty. Dam znać co i jak; może to komuś pomoże.

    Pzdr, Piotr
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  8. #8

    Domyślnie

    coś za szybko się poddałeś, ja bym pokombinował różnych sterowników i bibliotek framework itp. Coś nie wydaje mi się aby to procek był wąskim gardłem. A zrobiłeś najprostszy test jakie obciążenie ma procek podczas tych operacji z suwaczkami? ciśniesz na raz ctrl+shift+esc i masz monitor systemu wywalony na wierzch.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    coś za szybko się poddałeś

    A bo czekam i czekam a podpowiedzi żadnej a w kolejce 3tys fotek do obróbki No to zamówiłem...
    Zaraz przeprowadzę "Twój test"...


    No więc zapuściłem fotkę z którą miałem problem (nef, kupa zmian, itp.)

    CPU: kilka razy podskoczył na 100%, kilka na 90, 80 by, w międzyczasie, stabilizować się na ca.50%.

    % max.częstotliwości (monitor zasobów): cały czas w górnych rejestrach (podczas kolejnych operacji nie schodził poniżej 80%)

    Co ciekawe pobór pamięci fiz. cały czas poniżej 3GB (dobrze, że ostatnią kość pamięci - 2GB - tylko pożyczyłem do sprawdzenia)

    sokrates, można w podobny sposób sprawdzić na jakich obrotach chodzi grafika podczas renderingu zdjęcia?
    Ostatnio edytowane przez popi ; 23-09-2010 o 21:42
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisa Zobacz posta
    Obsłuży pamiątki DDR2. Na luzie.
    To nie do końca takie "HOP-SIUP"

    DDR2 może pracować z chipsetem AM3 - pod warunkiem że taka jest płyta główna, posiadająca sloty na pamięć DDR2.

    Jak płyta ma sloty tylko na DDR3 (a takie przeważają na rynku), to wiadomo pamięci DDR2 nie będą obsługiwane, bo zwyczajnie nie da się ich zamontować na płycie gł
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •