Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zapis RAW

  1. #1

    Domyślnie Zapis RAW

    Witam

    Mam takie pytanko. Otóż pobawiłem się obróbką RAW w Lightroom. Po obrobieniu chciałbym to zdjęcie zapisać jako JPEG aby można było otworzyć go w każdym programie. Tylko nie wiem jak to zrobić. Jak zapisać obrobiony RAW?

  2. #2

    Domyślnie

    File - Export with Preset - Burn full-sized JPEGs
    Nikon D80 + D40x S17-70 N18-55 N35 N55-200 S70-300 SB600 Lowerpro Flipside 400AW

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.Z. Zobacz posta
    File - Export with Preset - Burn full-sized JPEGs
    Cholipa też bym nie wiedził jak to zrobić a gdzie staromodne zapisz jako/save as ?
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chciałem zakładać osobnego wątku bo wciąż mam problem z zapisem RAW. Korzystam z Lightroom 3. Po obróbce RAW gdy chce zapisać klikam File-Export with Preset. Ale nie mam możliwości kliknięcia Burn full sized JPEGs. Nie mogę też zapisać w ten sposób jak podałeś DARKO.

    Proszę o pomoc

  5. #5

    Domyślnie

    mną się nie sugeruj, bo jak napisałem
    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    Cholipa też bym nie wiedził jak to zrobić
    LR dla mnie jest dziwnym programem, którego nie ogarniam także nie pomogę
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  6. #6

    Domyślnie

    LR dla mnie jest świetnym i intuicyjnym w obsłudze programem, więc pomogę:
    Gdy obrobiłeś już danego RAW-a, w dolnym pasku biblioteki (tam gdzie masz miniatury na pasku) klikasz na danym zdjęciu prawym przyciskiem,
    aby rozwinęło się menu - klikasz na export i ponownie "export".
    Pojawia Ci się okno dialogowe, w którym wybierasz docelowy katalog, wielkość i jakość zdjęcia etc.
    Można dokonać tej czynności również hurtowo, zaznaczając wcześniej grupę mianiaturek.
    Ostatnio edytowane przez stef ; 23-09-2010 o 22:57
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  7. #7

    Domyślnie

    Stef wielkie dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    a najciekawsza opcja jest mozliwosc zapisywania presetow dzieki czemu pozniej eksport przebiega blyskawicznie, klikam u siebie pozniej tylko "na forum" lub "na nk" i zdjecie wyeksportowane z odpowiednimi parametrami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •