Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie D90 Pierwszy dzień, pierwszy problem.

    Witam wszystkich. Mam pytanie co do AF w D90. Kupiłem samo body + 50 /1.8 no i działa mi tylko ustawianie ostrości pierścieniem. Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji i wgl ale gdy wchodze w ustawienia autofokusa a1/Tryb wyboru pola ostrości. Nie moge go włączyć. Jakby był zablokowany a gdy wcisne wyświetla się napis że opcja jest niedostępna przy bieżących ustawieniach. Co w takim razie jest nie tak że moje AF działa tylko manualnie?

  2. #2

    Domyślnie

    Kolego pewnie masz kolo mocowania obiektywu przelaczone na M . przestaw ten pstryczek na AF i bedzie miodzio
    FX

  3. #3

    Domyślnie

    Jest AF, ale i tak musze ostrzyć ręcznie.

  4. #4

    Domyślnie

    W takim razie jak masz przelacznik na AF to sa 2 opcje , albo nie dziala naped w body albo cos ze szklem.
    FX

  5. #5

    Domyślnie

    A może to być spowodowane złym przymocowaniem obiektywu? Pierwszy raz to robie i nie wiem czy do konca go dokrecilem. Gdy poczulem opor przestalem krecic

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar matteo_
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Sieradz/Poznań
    Posty
    104

    Domyślnie

    Musisz wyczuć taki klik
    D300|Z 16 f/2,8|N 24-70 f/2.8G|N 180 f/2.8 ED|SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    Zdaje się jest ok. Ale czemu w opcjach nie moge wejść w Tryb wyboru pola ostrości. Może coś innego niż wada sprzętu?

  8. #8

    Domyślnie

    Jak juz ostrzy to polecam poczytac instrukcje tam wszystko pisze
    FX

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar matteo_
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Sieradz/Poznań
    Posty
    104

    Domyślnie

    na pewno cos w ustawieniach masz poprzestawiane.. przestudiuj dobrze instrukcje
    D300|Z 16 f/2,8|N 24-70 f/2.8G|N 180 f/2.8 ED|SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Źle mnie zrozumiałeś. Obiektyw zdaje sie dobrze przymocowałem ale dalej to samo. AF czy M dalej to samo. Zablokowana jest ta opcja :/. Mam jeszcze pytanie co do obiektywu jest tam blokada z czerwonym pipkiem i działa tylko na jednej wartości, czy to też wada? Bo się zaraz okaże że kupiłem szkło w 50% sprawne :P

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •