Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Proshow Producer 4

    Mam pytanie, czy w tej aplikacji można jakoś przekopiować wartości ROTATION,PAN,ZOOM z jednego slajdu do pozostałych ? Przy normalnym kopiowaniu właściwości slajdu - nie ma do wyboru wspomnianych trzech... Czy ktoś mnie nakieruje na właściwy trop ? Z góry dzięki !

  2. #2

    Domyślnie

    To się realizuje inaczej, kopiowanie nic nie da. Wytwórz slajd z określonymi parametrami Rotation, zoom itp., wytwórz z tego styl, zostań w tym oknie a następnie na dole w prawym rogu przejdź strzałką do następnego slajdu - lub tego, który ma chodzić jak ten wzorowy - i naciśnij Apply. Jeżeli wyraziłem się zbyt skrótowo, mogę nawet wkleić zrzut ekranu, ale jeśli pracujesz z Producerem to pewnie sobie poradzisz.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki Sewo, to już spore ułatwienie, mam tylko pytanie, czy Apply mogę robić tylko pojedynczo ? Czy do grupy slajdów też da się jakoś ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sewo Zobacz posta
    To się realizuje inaczej, kopiowanie nic nie da. Wytwórz slajd z określonymi parametrami Rotation, zoom itp., wytwórz z tego styl, zostań w tym oknie a następnie na dole w prawym rogu przejdź strzałką do następnego slajdu - lub tego, który ma chodzić jak ten wzorowy - i naciśnij Apply. Jeżeli wyraziłem się zbyt skrótowo, mogę nawet wkleić zrzut ekranu, ale jeśli pracujesz z Producerem to pewnie sobie poradzisz.
    Hmm. I tu się pozwolę z kolegą nie zgodzić. W PSP można wszystko tylko trzeba albo chcieć albo "móc". Po co ma ktoś tworzyć nowy slide tylko po to by go potem zapisać poleceniem aply do innego slide. To jest chore. Poszczególne składowe można EDYTOWAĆ oraz kopiować !!! na potrzeby danego slide, a służy temu funkcja umieszczona w prawym dolnym rogu okna edycji ( Copy settings ) Kopiujesz dokładnie to co chcesz z jednego miejsca w drugie.
    Pisałem o możliwości kopiowania składowych slide w innym wątku na forum http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=109361&page=3

    Pozdrawiam
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  5. #5

    Domyślnie

    Proszę nie używać takich ekspresyjnych wyrażeń - to jest chore!! Znam Twój wątek. Spróbuj tą Twoją metodą skopiować Zoom lub Pan - ja próbowałem i nie działa. Jedyne co zadziałało to skopiowanie winiety . Jeżeli wytworzysz slajd z takimi efektami i zapiszesz jako styl to po naciśnięciu Apply działa. Po jednym slajdzie. A dlaczego - cytuję odpowiedź z amerykańskiego forum miłośników PSP: How to apply one style to all slides at once?

    The answer to your question is "not really". The slide styles are applied to a particular slide. It takes very little time to click apply and use the advance arrow in the lower left corner to move to the next slide and repeat.

    Thank You Vernon,
    No problem. I can live with that.

  6. #6

    Domyślnie

    Step.tom, wiem że jesteś najlepszym fachowcem od PSG, ale dziś ponownie próbowałem skopiować Twoją metodą efekty dynamiczne typu Zoom, Rotate, Pan z jednego slajdu na drugi i nic się nie kopiuje. Efekty statyczne tak - np. Flip horizontal, winieta. Z lewej strony lewego okna Effects/Motion Efects jest Copy Motion Effects, ale też nie kopiuje efektów Zoom, Rotate, Pan. Jeżeli Ci to działa, spróbuj wyjaśnić, jak to zrobić.

  7. #7

    Domyślnie Proshow Producer 4

    Cytat Zamieszczone przez Sewo
    Step.tom, wiem że jesteś najlepszym fachowcem od PSG, ale dziś ponownie próbowałem skopiować Twoją metodą efekty dynamiczne typu Zoom, Rotate, Pan z jednego slajdu na drugi i nic się nie kopiuje. Efekty statyczne tak - np. Flip horizontal, winieta. Z lewej strony lewego okna Effects/Motion Efects jest Copy Motion Effects, ale też nie kopiuje efektów Zoom, Rotate, Pan. Jeżeli Ci to działa, spróbuj wyjaśnić, jak to zrobić.
    Z tym fachowcem to pojechałeś... Jestem teraz po za biurem/kompem i nie bardzo mam jak Ci to zobrazować. Jutro napiszę coś konstruktywnego ( mam nadzieję)

    Pozdrawiam
    TS



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sewo Zobacz posta
    Step.tom, wiem że jesteś najlepszym fachowcem od PSG, ale dziś ponownie próbowałem skopiować Twoją metodą efekty dynamiczne typu Zoom, Rotate, Pan z jednego slajdu na drugi i nic się nie kopiuje. Efekty statyczne tak - np. Flip horizontal, winieta. Z lewej strony lewego okna Effects/Motion Efects jest Copy Motion Effects, ale też nie kopiuje efektów Zoom, Rotate, Pan. Jeżeli Ci to działa, spróbuj wyjaśnić, jak to zrobić.


    Ok, więc zaczynamy.
    Będzie bez zrzutów bo to dużo roboty... ale jak będzie potrzeba to też je zamieszczę

    Budujemy sidle od podstaw i nie stosujemy wcześniej zaaplikowanych sidle style.

    1. Mamy slide np. z dwoma zdjęciami

    W sekcji Motion Effects i Adjustment Effects poustawialiśmy sobie zoom i przenikanie

    I zdjęcie
    - Keyframes (KF) 1 zoom 180% a w keyframe (KF) 2 zoom na 25 % co oznacza, że obraz będzie się zmniejszał
    II obrazek
    - Keyframes (KF) 1 zoom 25% a w keyframe (KF) 2 zoom na 180 % co oznacza, że obraz będzie się powiększał

    Adekwatnie do zoomu dodaliśmy przenikanie ( paleta Adjustment Efects) KF 1 100% a KF2 45%. To jest zrozumiałe mam nadzieję...


    Ustawienia bazowe mamy. Czas teraz na to czego zrobić się nie da.

    Tworzymy sobie kolejny sidle np. z dwoma zdjęciami albo z siedmioma zdjęciami. Trzeba tylko pamiętać czego chcemy !!! Ale, że wiemy to jesteśmy spokojni o efekt. Ze slidle nazwijmy go ZRÓDŁO skopiujemy zoom i przenikanie do zdjęcia w sidle nazwijmy do CEL i:

    1. Otwieramy sidle w zakładce Slide Options/ Motions Effects i prawym klawiszem myszy klikamy na niebieski znacznik KF1. Następnie klikamy na Copy. Zaznaczyliśmy właśnie zoom tej fotki dla KF1
    2. Otwieramy teraz sidle CEL i zdjęcie do którego chcemy przypisać zoom z pobranego slidle i prawym klawiszem myszy klikamy na niebieski znacznik KF1. Następnie klikamy na Paste. Wkleiliśmy właśnie zoom tam tej fotki dla KF1 .
    3. Te same czynności robimy dla KF 2
    4. Jeżeli w zdjęciu źródłowym było więcej KF kopiujemy te wartości dla każdej KF z osobna.
    5. Te same czynności możemy wykonać dla zdjęcia nr 2 które też znajduje się w tym slidle.

    Cała tajemnica tkwi w zrozumieniu działania KF Keyframes. Wszystkie dane o Zoom , Pan, Rotate itp…. są zapisane właśnie w KF. Kopiując je w odpowiedniej konfiguracji uzyskasz pożądane efekty.

    Teraz pozostaje tylko zapisać zmiany w nowym slidle i gitarrrrrrrrrrrrrrrrrrra.



    ps. Chore to jest szukanie drogi okrężnej. Amerykańskie fora mają to do siebie, że jak nie pisze w instrukcji obsługi czegoś to znaczy, że nie działa. A nie zawsze tak jest…

    Pozdrawiam serdecznie


    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  9. #9

    Domyślnie

    Step.tom, dziękuję za wysiłek, który włożyłeś do wyjaśnienia rozważanego problemu.
    Wykonałem opisane przez Ciebie kroki i tak to naprawdę działa.
    Ale:
    1. Pisałeś "Poszczególne składowe można EDYTOWAĆ oraz kopiować !!! na potrzeby danego slide, a służy temu funkcja umieszczona w prawym dolnym rogu okna edycji ( Copy settings ) Kopiujesz dokładnie to co chcesz z jednego miejsca w drugie" a teraz wyjaśniłeś kopiowanie ustawień z jednego slajdu na drugi przy pomocy Keyframes. Czemu nie skorzystałeś z prawego rogu okna edycji??
    Po naciśnięciu KF prawym przyciskiem myszy pojawia się też opcja Copy settings, i znana już tabelka z prawego rogu okna edycji, ale wybranie skopiowania Zoom lub Pan nie zostaje przeniesione. Ale potwierdzam, Copy/Paste działa, dzięki Tobie dowiedziałem się czegoś nowego.

    2. Kolega, który założył ten wątek chciał "przekopiować wartości ROTATION,PAN,ZOOM z jednego slajdu do pozostałych", potem się pytał o możliwość skopiowania tych wartości do grupy slajdów. Zakładam, że chce na przykład powtórzyć Zoom 18% - 25% na całej grupie slajdów, lub opisaną przez Ciebie operację na grupie dwuwarstwowych slajdów - myślę, że stworzenie takiego stylu i jego aplikacja poprzez naciskanie strzałek i przycisku Apply jest po prostu bardziej ergonomiczna niż operacja "slide by slide" z wykorzystaniem KF. Ale może się mylę.

    Jeszcze raz dziękuję za obszerne wyjaśnienie i cieszę się na twoją odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Sewo ; 04-09-2010 o 14:34

  10. #10

    Domyślnie

    Z moich doswiadczeń też wynika, iż próby kopiowania zoom (a to mnie najbardziej interesowało) są na razie niewykonalne w sensie kopiowania hurtowego. PSGP jest jednym z lepiej przemyslanych softow do prezentacji zdjęć, myślę, że to kwestia czasu.....kiedy to dopracują
    Radziłem sobie inaczej z tym przygotowując wczesniej zdjęcia pod ten pokaz. Próbkę tego możecie zobaczyć na
    tubie http://www.youtube.com/watch?v=HFNxiuti3Eo http://www.youtube.com/watch?v=V4MoocjQgI4

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •