Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Angry Kroki prawne przeciwko serwisowi NIKON

    Witam,

    Krótko w czym problem:
    - kupiłem obiektyw NIKKOR 18-70, który okazał się niesprawny: przesunięcie punktu ostrości w głąb kadru

    - wysłałem obiektyw, który wrócił po 3 tyg. z adnotacją, że jest sprawy

    - po kontakcie telefonicznym wysłałem jeszcze raz obiektyw razem z body (choć tłumaczyłem, że problem nie występuje z innymi obiektywami, wiec body będzie OK)

    - zadzwonili Panowie z NIKONA ze stwierdzeniem, że: mój obiektyw + ich body działa poprawnie, moje body + ich obiektyw też działają poprawnie, więc wszystko jest OK. Nie wierząc jednak takim zapewnieniom poprosiłem o podpięcie MOJEGO obiektywu do MOJEGO body (bo przecież po to wysyłałem jedno i drugie),

    - kolejny telefon z serwisu i stwierdzenie: "zestaw rzeczywiście nie trzyma norm"

    - po upływie 3 tygodni body + obiektyw wracają i ......... adnotacja wszystko jest (było) sprawne - NIC NIE ZROBILI !!!!!!

    Mam więc pytanie: jakie kroki prawne podjąć ??
    Może ktoś z was miał podobną sytuację??
    D50, nikkor 18-70, nikkor 50/1.8D, sigma 70-300 DG APO, sigma EF-500 DG SUPER, grip DELTA.....cdn.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leadgenx Zobacz posta
    Witam,

    Mam więc pytanie: jakie kroki prawne podjąć ??
    Może ktoś z was miał podobną sytuację??
    Powołaj sie na ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z dnia 27 lipca 2002r., która to wprowadza odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność towaru z umową.

    W swoim piśmie dokładnie opisz usterkę i swoje żądania względem sprzedawcy (czy chcesz nowy obiektyw, czy może życzysz sobie aby był doprawadzony do stanu zgodnego z umową poprzez naprawę (lepiej od razu żądaj nowego)).

    Nie zapomnij w tymże piśmie określić czasu realizacj roszczenia, określając je np. na 14 dni roboczych. Jeśli po tym czasie sprzedawca nie ustosunkował się do Twojego żądania, to na podstawie art. 8 ust.3 ustawy o szczegółowych warunkach sprzedaży konsumenckiej uznaję się że uznał je za uzasadnione.

    I pamiętaj: "nic na krzywy ryj"!
    Pismo wyślij im Poleconym.
    Wszelką korespondencję dotycząca przedmiotowej speawy niech kierują do Ciebie pismem.



    Pozdrawiam.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Warszawa /prawie/
    Posty
    78

    Domyślnie

    21 dni kochany 21 i nie dawaj do wybory albo naprawa albo nowy od razu nowy

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Warszawa /prawie/
    Posty
    78

    Domyślnie

    acha i lepiej do sprzedawcy a nie do serwisu,

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wielebny0 Zobacz posta
    acha i lepiej do sprzedawcy a nie do serwisu,
    toteż chyba napisałem
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  6. #6

    Domyślnie

    A juz myslalem ze serwis Nikona traktuje ludzi powazniej niz serwis Canona, ale widze ze w obydwu leja ostro z gory na kazdego,zachowujac sie jak panowie zycia i smierci.
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wielebny0 Zobacz posta
    21 dni kochany 21 i nie dawaj do wybory albo naprawa albo nowy od razu nowy
    A gdzie jest napisane że mają 21 dni??? Chyba że w karcie gwarancyjnej Nikon-a.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wielebny0 Zobacz posta
    21 dni kochany 21 i nie dawaj do wybory albo naprawa albo nowy od razu nowy
    Hej hej, żadne 21 dni. Ustawa jasno określa termin ustosunkowania się na 14 dni kalendarzowych. Taki zapis nawet nie musi pojawiać się w zgłoszeniu reklamacyjnym, gdyż ustawa to reguluje.
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wozik Zobacz posta
    Hej hej, żadne 21 dni. Ustawa jasno określa termin ustosunkowania się na 14 dni kalendarzowych. Taki zapis nawet nie musi pojawiać się w zgłoszeniu reklamacyjnym, gdyż ustawa to reguluje.
    tak?
    mógłbyś podać mi podstawe prawną?
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli oddawałeś juz (a tak piszesz) sprzęt do naprawy gwarancyjnej, to niestety nie mozesz skorzystac z postanowień ustawy o sprzedazy konsumenckiej dot. niezgodności towaru z umową.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •