Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Grip D700, oryginał czy zamiennik

    Cześć
    Chce sobie kupić gripa bo mi się aparat nie najwygodniej trzyma. Cena oryginału jest dla mnie trochę demotywująca. Muszę do tego dorzucić jeszcze akumulator przecież. Mogę kupić o ponad dwa razy tańszy zamiennik ale obawiam się że będzie tandetny, będzie się coś ruszał, nie pasował na, nie stykał itp historie.

    http://www.ceneo.pl/;004+sMB~~FD10

    Jakie są wasze doświadczenia i ewentualne porady w tym temacie?
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 19-08-2010 o 16:53 Powód: literówka w temacie
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  2. #2

    Domyślnie

    d700 to mój nowy aparat, ale ja zawsze uważałem że jednak lepiej kupić systemowy oryginał. gdy kupowałem gripa do d80 nie myślałem nawet o jakiś zamiennikach, ci którzy mają niby chwalą, tym którym puszka padła nawet boją się powiedzieć.

    zastanów się czy do body d700 za już niezłą kasę chcesz wsadzać jakieś zamienniki. Dla mnie to jest jak by ktoś do porshe wsadził gaz.

    poczytaj też na forum było sporo wątków o zamiennikach i problemach.
    N I K O N i zabawki

  3. #3

    Domyślnie

    Przy jednej puszce mam oryginal, przy drugiej zamiennik. Rozniece sa duze i warto doplacic do oryginalu. Oryginal jest masywniejszy, lepiej sie trzyma ( dla mnie ), lepiej wykonany. Jak bedzie przyplyw gotowki to wymienie kopie na oryginal, na razie tak musi zostac

    Co do baterii to lepiej wladowac 8 paluszkow, zawsze to 8 fps
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  4. #4

    Domyślnie

    ...a ja mam odmienne zdanie, przy d80 mam oryginał i porażka Panowie gumy odchodzą , natomiast do d700 postanowiłem zaryzykować i kupiłem zamiennik i nie żałuję kaska mniejsza wykonanie bardzo dobre gumy trzymają "jak żyda za serce'...2 lata gwarancji(jest to grip alfa), radze Ci kupić zamiennik zawsze możesz go sprzedac dołożyć i kupic oryginał...z tym porsche to chyba trochę przesadziłeś tam sie gumy nie odklejaja jak w oryginalnym nikonie..

  5. #5

    Domyślnie

    Ja Cię stać, bierz oryginał. Mnie nie było stać więc kupiłem alphe Na razie wszystko w porządku i jestem z niego zadowolony. W najbliższym czasie nie planuje go wymieniać na nikonowskiego.

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież w tym dziale http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=69 masz kilka tematów na ten temat.

    ps. Ten temat także tam przenoszę.

  7. #7

    Domyślnie

    Grip to tylko uchwyt pionowy i pojemnik na barerie. Dla niektorych to tylko tyle a dla innych az tyle. Dla mnie tylko tyle, dlatego mam Alfe.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też mam Alphe i jestem zadowolony.
    D300s/A MB-D10/T17-50 2.8/N35 1.8/S50 2.8 MACRO/N80-200 2.8/SB 28/S 530ST i to musi wystarczyć

  9. #9

    Domyślnie

    nie, jednak szkoda mi kasy. Nic nie kupie.
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  10. #10

    Domyślnie

    Temat walkowany wiele razy.
    Ja polecam alphe. Jakies roznice sa, ale czy warte ceny? Uzywalem orginalnego i mysle tylko uszczelnienia na jego korzysc przemawiaja, w PL Alpha ma plusa 2 lata gwarancji.
    Odczuwalna wada to uzywanie ze statywem. Ja swojego gripa odkrecam jak ze statywu robie jakos mnie ten plastik nie przekonuje.
    Prawdopodobnie kupie D300 z orginalnym gripem to cos moze wtedy napisze.
    Nikon DSLR + N SLR Zenit TTL.
    Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze, a mistrzowie o światło.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •