Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Darmowe domeny .art.pl

    Witam,

    Z moich obserwacji wynika, że wiele osób ostatnio zakłada swoje portfolia. Wobec tego pragnę przypomnieć, iż domeny .art.pl są darmowe do celów artystycznych i niekomercyjnych - wystarczy wypełnić formularz http://www.art.pl/formularz/. Zaznaczam, że domena którą chcemy sobie zarejestrować musi posiadać aktywną strefę DNS w dwóch nameserverach, jeżeli ktoś będzie miał z tym problem czy też nie rozumie, proszę pisać - pomogę skonfigurować strefy.

    Pozdrowienia.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  2. #2
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    To ja mam pytanie: podałem we wniosku dwa komercyjne DNSy (na takich samych wiszą moje dwie domeny u dostawcy hostingu). Zonk: pokazywało że DNS nie obsługuje domeny.
    Potem dopisałem (tę jeszcze nieistniejącą - wnioskowaną) domenę do mojego hostingu. Teraz wniosek również odrzuca, pisząc, że DNS2 timeout.
    Te DNSy to jakie mają być w takim razie (te od mojego hostingodawcy nie pasują)?
    Ostatnio edytowane przez andrstac ; 28-07-2010 o 19:12
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  3. #3

    Domyślnie

    To może zamiast pytań, byłbyś tak uprzejmy i krótki przewodnik tutaj wstawił ku pomocy kolegom?
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrstac Zobacz posta
    To ja mam pytanie: podałem we wniosku dwa komercyjne DNSy (na takich samych wiszą moje dwie domeny u dostawcy hostingu). Zonk: pokazywało że DNS nie obsługuje domeny.
    Potem dopisałem (tę jeszcze nieistniejącą - wnioskowaną) domenę do mojego hostingu. Teraz wniosek również odrzuca, pisząc, że DNS2 timeout.
    Te DNSy to jakie mają być w takim razie (te od mojego hostingodawcy nie pasują)?
    Skoro timeout to bardzo możliwe, że NS faktycznie szwankuje. Generalnie strefę możesz sobie wygenerować tu: https://freedns.42.pl/. Co do przewodnika to jasne, ale jutro, bo mam kupę roboty.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  5. #5

    Domyślnie

    No to obiecany przewodnik jak założyć sobie strefę DNS:

    1. Zakładamy konto na https://freedns.42.pl/
    2. Klikamy "Utwórz strefę"
    3. Nazwa strefy to nazwa naszej domeny, typ: "podstawowe"
    4. klikamy "zakładka modyfikacji"
    5. Interesuje nas rekord adresu, czyli 'A' (zakładam tu, że nie budujemy strefy dla całej sieci komputerowej)
    6. w pole nawa wpisujemy nazwę naszej domeny zakończoną kropką (bardzo ważne), np: test.art.pl.
    7. IP to IP naszego serwera gdzie mamy hosting (jeżeli nigdzie nie mamy jeszcze, to możemy wpisać dowolny IP, np. 127.0.0.1)
    8. TTL zostawiamy w spokoju
    9. Klikamy zapisz i otrzymujemy konfigurację strefy:

    Kod:
    $TTL 86400 ; Domyślny TTL
    test.art.pl.       	IN SOA   fns1.42.pl. freedns-admin+test=art=pl.42.pl (
                       	         1280445875 ; numer seryjny
                       	         10800      ; Częstość odświeżania (refresh)
                       	         3600       ; Częstość powtórek (retry)
                       	         604800     ; Czas wygaśnięcia (expire)
                       	         10800      ; Negatywne buforowanie TTL
                       	)
    
    $ORIGIN test.art.pl.
                       	IN NS    fns1.42.pl.
                       	IN NS    fns2.42.pl.
    
    
    test.art.pl.       	IN A     127.0.0.1
    10. Czekamy kwadrans na przeładowanie strefy
    11. We wniosku dla art.pl wpisujemy nazwy naszych NS-ów, tutaj:
    fns1.42.pl.
    fns2.42.pl.

    12. To tyle, art powinien nas zarejestrować.

    UWAGA: Bardzo często można to wszystko zrobić łatwiej mając już wykupiony hosting. Panele administracyjne tych usługodawców są łatwiejsze w obsłudze.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  6. #6
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nem Zobacz posta
    11. We wniosku dla art.pl wpisujemy nazwy naszych NS-ów, tutaj:
    fns1.42.pl.
    fns2.42.pl.

    12. To tyle, art powinien nas zarejestrować.

    UWAGA: Bardzo często można to wszystko zrobić łatwiej mając już wykupiony hosting. Panele administracyjne tych usługodawców są łatwiejsze w obsłudze.
    Ja wpisywałem od dostawcy hostingu: ns1.cal.pl i ns2.cal.pl i nie poszło (z kropkami na końcu również). Poradzisz coś na to?
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrstac Zobacz posta
    Ja wpisywałem od dostawcy hostingu: ns1.cal.pl i ns2.cal.pl i nie poszło (z kropkami na końcu również). Poradzisz coś na to?
    Tam akurat bez kropek, mea culpa. Obydwa ns-y są już skonfigurowane do obsługi domeny? Co wypisuje formularz rejestracyjny?
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •