Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Zmiana systemu help

    Witam wszystkich na forum. Jest to mój pierwszy post. Nadszedł czas by ruszyć dalej więc chcę odstawić moją Minolte D5d na emeryturkę i postanowiłem zmienić całkowicie system, na ten w którym jest więcej możliwości . Po przeczytaniu multum postów zdecydowałem że będzie to Nikon. Co do typu fotografii to będzie to reportaż, portret, krajobraz (może w przyszłości ślub). Moje typy to:

    D90 + Sigma 10-20 (wersja ciemiejsza/jaśniejsza) + N35 1.8 + N85 1.8 + SB900 (zakup całości)

    czy

    D300s + N35 1.8 + Sigma 10-20 (wersja ciemiejsza/jaśniejsza) + SB900 + N85 1.8 (zakup częściowy w kolejności jaką podałem tzn czo 3-4 mieciące nowy element )

    Czy coś jeszcze do ewentualnych ślubów należało by dokupic ze szkiełek czy na początek to wystarczy (tzn czy trzeba pomyśleć o zoomie 2.8 czy raczej stosowac stałki, czy zakres ogniskowych da radę).

    Jeśli chodzi o jakiegoś zooma (np na spacerek)? Do robienia fotek na ulicy myślałem o N35 w duecie z S10-20 no ale czasami by sie coś dłuższedo przydało stąd pytanie o jakiś dobry zoom (może 18-105VR).

    Obobiście skłaniam się do zestawu nr 2, ale może jestem w błędzie a może inne sugestie.

    Proszę o jakieś rady (mam już straszny mętlik w głowie (za dużo postów przeczytanych w krótkim okresie czasu ))

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jakich szkieł używałeś do tej pory? Zoomów czy stałek?
    Zoomy są wygodniejsze ale stałki nadrabiają światłem Tyle że trzeba sie bardziej nachodzić.
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym był za D300 z tym że 35f/1.8 zamienił bym na 50mm conajmiej zostanie na FX tylko do reportażu to za długi jeśli chodzi o zoom to tamron17-50 f/2.8 chyba że używka 17-55f/2.8lub 17-35f/4VR co do18-105VR to uważam że jest ok tylko plastik taki już lepiej 18-70 Nikkor lampa SB-900 dla mnie tak średnio wolał bym Metz 58Af-1 ma dwa palniki można ładnie cienie zlikfidować pod oczami a jeśli chodzi o sigme to 10-20 (starsza wersja bardzo fajna )

  4. #4

    Domyślnie

    do ślubu potrzebujesz jasnych szkieł, olej ciemne zoomy z VR czy bez
    N35, 85/1.8 w zupełności wystarczy na początek, potem tylko 17-55 i obowiązkowo 50/1.4D masz wsio

  5. #5

    Domyślnie

    Kup Alfe 700 lub poczekaj na następce. Miałem A700 i załuję że zmieniłem. Nie warto przepłacać na D300 (miałem też d90 i w porównaniu do A700 to slabo wypadł), nie zyskasz tyle ile wydasz kasy. Z reszta masz szkła sony\minolty więc bez sensu zmieniać. O ile sobie przypominam to sony\zeiss też ma coś pokroju 16-105 czy 16-80 jakoś tak. Fajne szkiełka
    Ostatnio edytowane przez a700 ; 20-07-2010 o 19:14

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamoN Zobacz posta
    Jakich szkieł używałeś do tej pory? Zoomów czy stałek?
    Zoomy są wygodniejsze ale stałki nadrabiają światłem Tyle że trzeba sie bardziej nachodzić.
    do tej pory to newiele po pozbyciu sie kita minolta 50 1.8 i sigma 18-50 2.8 ex dc, Wiec imponującej szklarni nie ma wiec nie żal zmienic

    Cytat Zamieszczone przez mount Zobacz posta
    do ślubu potrzebujesz jasnych szkieł, olej ciemne zoomy z VR czy bez
    N35, 85/1.8 w zupełności wystarczy na początek, potem tylko 17-55 i obowiązkowo 50/1.4D masz wsio
    czyli jednak 50 też?? myślałem że za wąska bedzie
    Ostatnio edytowane przez jarek76 ; 21-07-2010 o 17:41 Powód: proszę używać mulyicytatów

  7. #7

    Domyślnie

    Pamiętaj o cropie wtedy z 50mm robi się 75mma to bardzo fajnie jak na portret a 50mm f/1.4 super co da A700 sony to mojm zdaniem dużo gorszy aparat od d300 moze wypadnie lepiej od D90pod względem ergonomi ale jeśli chodzi o szumy to napewno d300 wygrywa mam teraz D300 i jest super dalej tylko FX

  8. #8

    Domyślnie

    Hoho, zanim wystugałem swój post, pojawiło się tyle propozycji... Ale skoro tak długo pisałem, to może wyślę
    Jak czytam Twój post to sam mam ciężki orzech do zgryzienia
    Osobiście kupiłbym D300s/D90 - wymieniam obie puszki ze względu na to, że dają niemalże taką samą jakość zdjęć, poza tym nie chcę mi się pisać o wyższości jednej nad drugą, bo było to wałkowane milion razy. Do lustra poleciłbym N35, bo po pierwsze to zacne szkło, a po drugie fajna ogniskowa - przynajmniej dla mnie Do tego dołożyłbym sabinkę. Jak na początek zestawik - marzenie..., który prędzej czy później może zacząć Cię ograniczać ze względu na ogniskową.
    Radzę najpierw zastanowić się nad obiektywami - czy to mają być stałki czy zoomy? A może jedno i drugie? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Stałki to światełko, płytka głębia ostrości i kreatywność, okupiona niestety koniecznością łażenia (choć ruch to zdrowie...) i przepinaniem szkieł, co w przypadku posiadania jednej puchy może być upierdliwe. Jednak przy odrobinie cierpliwości do wszytkiego się człowiek przyzwyczai, dodatkowo wyrobi sobie refleks heh. Zoom to natomiast wygoda i czasami mniejszy stres, chociaż to zależy od sytuacji. Uważam, że wymione przez Ciebie szkiełka spkojnie wystarczą do większości zastosowań (poleciłbym jednak jaśniejszą wersję sigmy) i zastanowienie się nad zakupem N50, którą osobiście uwielbiam. Jednak żeby zasiać w Twoim sercu ziarno niepewności - ależ poetycko mi to wyszło..., , przewrotnie stwierdzę, że za cenę wymienionych szkieł kupiłbyś N17-55, który jest również bardzo dobrą alternatywą - szczególnie przy reportażu ślubnym. Zastanów się również nad tym, których ogniskowych używasz najczęściej - to jedno z ważniejszych pytań, na jakie powinieneś znać odpowiedzi. Pozdrawiam!
    Z6II, 2x D750 S24/1.4A, S50/1.4A, S85/1.4A, S135/1.8A, SB-910, SB-700, SB-600

  9. #9

    Domyślnie

    Moja propozycja to D300 z gripem, 17-55/2,8 i SB-900 - uniwersalny zestaw, sprawdzi się w większości sytuacji. Już mówię, dlaczego D300, zamiast d300s otóż d300 nie różni się za bardzo od s. Główna róznicą tych dwóch puszek jest mozliwosć kręcenia filmów i drugi slot, w które wyposażony jest mlodszy brat. używkę d300 można wyrwać w bardzo przyzwoitym stanie, za również przyzwoitą cenę do tego oryginalny grip i jest ok, ale jeśli chcesz nową puszke to ja nie mam pytań d300s bez dwóch zdań

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli raczej potwierdzacie mój wybór co do puszki A co do szkiełek ?? Wiem że 17-55 2.8 jest świetnym szkłem ale 2.8 może czasami nie być za ciemno?? Chociaż wygoda i jakość z drugiej strony w D300 można ISO sobie nadrobić. Hmm...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •