Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110
  1. #1

    Domyślnie Zamiennik czy oryginał EN-EL3e

    Jak w temacie oryginał czy zamiennik.
    Konstruktywne opinie mile widziane.
    Za i przeciw zamiennikom + ile da rade z nich wyciągnąć fotek.
    Core 2 Quad q9650 | 8 GB OCZ Reapier | EVGA GTX 680 SC SIGNATURE 2GB | Be Quiet P11 1000W | Win 10 Pro x64 | 120gb SSD | 3TB HDD| CG243W |

  2. #2

    Domyślnie

    na pewno lepszy oryginalny zamiennik niż nieoryginalny oryginał

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechtom Zobacz posta
    na pewno lepszy oryginalny zamiennik niż nieoryginalny oryginał
    Całkowicie się zgadzam

    A na poważnie - kupowałem tzw. odpowiedniki do D80 (też EN-EL3e) i działały dokładnie tak, jak orginał, tzn. nie widziałem żadnych nieprawidłowości, ani efektu mniejszej pojemności.
    Zamieniłem na D300 i okazało się że niektóre przestały z nim działać wcale! Jakby nagle przestały byc zgodne z orginałem. Choć z D80 nadał było OK.

    Jeżeli masz możliwość sprawdzić przed zakupem, to po co przepłacać?
    Ostatnio edytowane przez tedd ; 08-07-2010 o 09:58
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  4. #4

    Domyślnie

    nie po to wydaję się kilka tys na aparat, żeby potem zaoszczędzić na nieoryginalnym aku kilkadziesiąt zł....

    ja jestem tylko za oryginałami.....tym bardziej, że producent nie daje Ci gwarancji na to, że będzie to działało prawidłowo i nie spierniczy puchy np.

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem za zakupem oryginalnego aku, z zamiennikami różnie bywa-szkoda kasy na eksperymenty.
    D90 | MB-D80 | N50/1,8 | N18-105VR | N70-300VR | H58/2,0 | Metz 58 AF2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Nie potrafię tego uzasadnić ale ja mam same Nikonowskie - może podświadomie sądzę (może mylnie) że wszystko co dedykowane powinno działać sprawniej/dłużej.
    Nie wiem tak już mam
    mój chory blog

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    nie po to wydaję się kilka tys na aparat, żeby potem zaoszczędzić na nieoryginalnym aku kilkadziesiąt zł....

    ja jestem tylko za oryginałami.....tym bardziej, że producent nie daje Ci gwarancji na to, że będzie to działało prawidłowo i nie spierniczy puchy np.

    dołączam się do kolegi. według mnie za duże ryzyko dla kilku złotych. mam 2x oryginalne aku i działają 4 rok już.
    N I K O N i zabawki

  8. #8

    Domyślnie

    po 1,5 roku równoległego używania oryginału oraz zamiennika Delta zakupionego w foto-tipie stwierdzam, że o ile na początku szły łeb w łeb, teraz stwierdzam że oryginał starcza na dłużej (ok. 10-15% względem alternatywnego). Co do kompatybilności - zero problemów - zarówno bezpośrednio w body jak i w gripie alpha MB-D10. Za cenę zakupu (wtedy 39pln) - WARTO.

  9. #9

    Domyślnie

    Też mam nieoryginalny (dostałem za free), nie mogę powiedzieć że działa gorzej. Testów dokładnych co prawda nie robiłem, bo mnie to nie interesuje (szybciej kończy się miejsce na karcie niż aku ), ale z normalnego użytkowania mogę powiedzieć że wytrzymuje podobnie długo jak oryginał, a aparat działa normalnie.
    Ale wiadomo oryginał to oryginał.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #10

    Domyślnie

    To ja polecam zamiennik firmy HAHNEL. Cena ok 115pln czyli nie jest tani ale za to po prawie roku używania mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że nie widzę różnicy między nim a oryginałem. Dziś jadę kupić drugi do drugiej puszki.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •