Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Sigma 18-50mm F2,8-4,5 DC OS HSM czy warto?

    Witam

    Widzę na allegro ten obiektyw za 700 zł około
    ma to na czym mi zależy czyli silnik, 2.8 i stabilizację oraz cenę max 800 zł
    tylko czy to faktycznie będzie w stanie godnie zastąpić kita?

    zależy mi na zdjęciach w pomieszczeniach i bez błyskania lampą...

    proszę o opinie

  2. #2

    Domyślnie

    zależy mi na zdjęciach w pomieszczeniach i bez błyskania lampą... od tego jest N 351.8 cena 750pln ....
    Olimpus OM-D E-M5 + 20mm 1.7

  3. #3

    Domyślnie

    no tak ale ta sigma jest bardziej uniwersalna i ma stabilizację
    która (jak mi się wydaje) powinna trochę poprawić ekspozycję (czasem naświetlania)
    zamiast przesłony 1.8 w nikkorze 35...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1976 Zobacz posta
    zależy mi na zdjęciach w pomieszczeniach i bez błyskania lampą... od tego jest N 351.8 cena 750pln ....
    Do pomieszczeń 35mm na DX;ie to tak dość wąsko - mimo światła... Do pomieszczeń to raczej Sigma 10-20, ale to dość droga sprawa. A jeżeli chodzi o zastąpienie kita, to raczej sigma 18-50 nie jest warta... Jakość porównywalna z N18-55 a zakres przysłon mało praktyczny. Jeżeli już zmieniać to dołożyć grosza i kupić Sigmę 17-70/2.8-4.0. Najlepszy stosunek jakość vs cena w swojej klasie.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  5. #5

    Domyślnie

    sigma 17-70/2.8-40 kosztuje 1800 zł
    już pewnie lepiej kupić Tamron AF 17-50 F/2.8 XR Di za 1600 zł
    ale i jedno i drugie za drogie...

    no dzięki za info, że sigma 18-50 nic nie warta
    wydawało mi się, że przesłona 2.8 i stabilizacja powinna coś dać na plus...
    Ostatnio edytowane przez anthrax00001 ; 25-06-2010 o 14:39

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anthrax00001 Zobacz posta
    sigma 17-70/2.8-40 kosztuje 1800 zł
    już pewnie lepiej kupić Tamron AF 17-50 F/2.8 XR Di za 1600 zł
    ale i jedno i drugie za drogie...
    Wiesz, ja bym się zastanawiał... Tamron może i ma stałe światło, ale Sigma jest dużo lepsza pod względem rozdzielczości obrazu - żeby nie powiedzieć bije Tamrona o głowę. W przypadku sigmy przysłona f/4.0 na 70mm to już pozwala uzyskać przyzwoitą głębię.
    Jeżeli chcesz mieć obiektyw ogólnego przeznaczenia, to Sigma moim zdaniem będzie lepsza. Jeżeli chodzi o pomieszczenia, to sigma na szerokim końcu ma takie samo światło jak tamron, a na spacerze nie zabraknie Ci ogniskowej...

    Cytat Zamieszczone przez anthrax00001 Zobacz posta
    no dzięki za info, że sigma 18-50 nic nie warta
    wydawało mi się, że przesłona 2.8 i stabilizacja powinna coś dać na plus...
    Nie to że nic nie warta, ale nie dużego skoku jakościowego nie zauważysz.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    A ja uzywalem Sigmy 17-70/2.8-4.5 przez prawie rok i bylem bardzo zadowolony, pod kazdym wzgledem. Niestety, uwazam ze 50-procentowa roznica cenowa (uzywek oczywiscie) w stosunku do Nikkora 18-70/3.5-4.5 jest nieusprawiedliwiona. Jakosc obrazu praktycznie taka sama, w Sigmie mamy prawie makro 1:2.3, milimetr szerzej i pol dzialki jasniej na poczatku... i wiekszy, drozszy filtr. I wolniejszy AF.
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  9. #9

    Domyślnie

    Kita z VR warto zamienic dopiero na tamrona 17-50/2.8. VR przy tych ogniskowych wiele nie daje i mozna go sobie odpuscic. Tamronik z silnikiem do d3000 to dobry wybor. Sigmy 18-50/2.8 HSM i 17-70HSM (starsza bez OS) to tez dobra optyka i solidniejsze wykonanie. Natomiast 18-50 f/2.8-4.5 to juz nie koniecznie. Srodek kadru ostry, ale boki slabe. Na 50mm tez ostroscia nie grzeszy. OS jest 'lepem' na nieswiadomych. To f/2.8 to tez tak tylko na poczatku skali, a potem ciemnieje. Zysk faktycznie niewielki. Wprawdzie optyczni pisza, ze to ciekawa opcja dla przesiadkowiczow z niestabilizowanych kitow, ale jakos ich wykresy pokazuja cos innego.
    Ja ostatnio nabylem nikona 18-70 'do kotleta' i jest OK. Blyskacza sb-600 juz mam i 35/1.8 tez. Polecam taki komplecik.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Kita z VR warto zamienic dopiero na tamrona 17-50/2.8. VR przy tych ogniskowych wiele nie daje i mozna go sobie odpuscic. Tamronik z silnikiem do d3000 to dobry wybor. Sigmy 18-50/2.8 HSM i 17-70HSM (starsza bez OS) to tez dobra optyka i solidniejsze wykonanie. Natomiast 18-50 f/2.8-4.5 to juz nie koniecznie. Srodek kadru ostry, ale boki slabe. Na 50mm tez ostroscia nie grzeszy. OS jest 'lepem' na nieswiadomych. To f/2.8 to tez tak tylko na poczatku skali, a potem ciemnieje. Zysk faktycznie niewielki. Wprawdzie optyczni pisza, ze to ciekawa opcja dla przesiadkowiczow z niestabilizowanych kitow, ale jakos ich wykresy pokazuja cos innego.
    Ja ostatnio nabylem nikona 18-70 'do kotleta' i jest OK. Blyskacza sb-600 juz mam i 35/1.8 tez. Polecam taki komplecik.
    sigma 18-50 2.8-4.5 os hsm to bardzo przyzwoite szklo wbrew temu co wielu pisze na forach, jesli chodzi o ostrosc na brzegu kadru to jest wyjatkowa zyleta na kazdej przeslonie (o niebo ostrzej na brzegach niz 18-105 vr). w rogach tez ostro. za ta cene to warto brac,tymbardzoiej ze cena sugerowana przez sigma polska to cos kolo 1300zl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •