Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90
  1. #1

    Domyślnie Kupno "pełnej klatki", czy jest sens?

    Witam!

    Ostatnio bardzo się napatrzyłem na plastykę portretów z pełnej klatki, ale że w portfelu krucho nie stać mnie na FX. Wpadłem na pomysł, żeby sprawić sobie analogową lustrzankę (w końcu to pełna klatka) i podpiąć pod nią na razie jedyne moje FX-owe szkło, docelowo kiedyś dokupić jakieś 85 1,8. Negatywy zamierzam skanować i potem bawić się w obróbkę na komputerze.
    Niestety zielony jestem totalnie, więc nasuwają mi się następujące pytania:
    1. Jaki tani, z automatyką aparat kupić?
    2. Czy można jeszcze normalnie kupić negatywy bądź slajdy?
    3. Czy robicie na slajdach czy negatywach i jaka jest ew. różnica?
    4. Czy w labie mi to zeskanują?
    5. Czy dobrze zeskanowany negatyw da się normalnie obrabiać na kompie?
    6. Jakie negatywy (bądź slajdy) polecacie?

    Pozdrawiam
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  2. #2

    Domyślnie

    z materiałami nie ma żadnego problemu, ja mam natomiast problem ze znalezieniem dobrego labu

    najlepiej by było, gdybyś sam miał skaner i skanował we własnym zakresie, dobry skan kosztuje i to dużo

    generalnie jedna rolka będzie Cię kosztować z 50-60zł albo i więcej, ja w analoga wszedłem ze względu na to, że chciałem mieć mały aparat, który mogę mieć zawsze ze sobą - dalmierz (ceny cyfrowego są zawrotne ) traktuję to jako zabawę,
    niestety jakość w przeciętnym labie nie jest rewelacyjna

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Czyli w labie mi zeskanują film, tylko lepiej by było zrobić to samemu na własnym skanerze?
    Jaki zatem skaner do tego i za ile?
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  4. #4

    Domyślnie

    Ad. 1 Chociażby F80. Alkos na nim pracuje (http://alkos.info/wp/)
    Ad. 2 Tak. Allegro lub Czarno białe (http://www.czarno-biale.pl/sklep/)
    Ad. 3 Negatywy mają większą rozpiętość tonalną, slajdy ładniej oddają kolory. Poza tym slajdy to bardziej w rzutnik i na ścianę.
    Ad. 4 Powinni, ale to zależy od labu.
    Ad. 5 Standardowo otrzymujesz JPG lub TIFF, więc bez problemu. VueScan ma możliwość skanowania do RAWa (DNG).
    Ad. 6 Z czarnobieli, to wszystko Ilforda. Z kolorów osobiście lubię Fuji NPC i NPS. Chociaż nawet najtańsza Superia mi odpowiada.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Michu. Super. Sam myślałem o F80. Czyli zaczynam się rozglądać za F80.
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  6. #6

    Domyślnie

    Slajdy są bardziej wymagające, tzn. trzeba bardzo precyzyjnie je naświetlać. Jednak odwdzięczają się niesamowitą kolorystyką. Rzutnik jest niedrogi, ramki też nie kosztują majątku. Z własnego doświadczenia polecam do przyrody Fuji Velvia 50 czułość ustawiona na 64 ISO. Nawet przy pełnym słońcu wypadają dużo lepiej niż Fuji Provia 100.
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  7. #7

    Domyślnie

    Zawsze mozesz pomyslec o 5d; uzywke w dobrym stanie za 3,5 da sie kupic

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bobroy Zobacz posta
    polecam do przyrody Fuji Velvia 50 czułość ustawiona na 64 ISO
    i jakie są efekty z iso 64 ?

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    chociażby F90x który jest lepszy

    najtaniej, solidnie i rzetelnie sprzedają tutaj http://www.fotograf-sklep.pl/product...bbfb3cdedfe7f9
    od razu link do swietnego diapozytywu
    ale je sie ogląda na ścianie przez rzutnik!! to idealne rozwiązanie

    możesz skanować negatywy a skanuje na forum nasz kolega i ma ogłoszenie w części komercyjnej giełdy, na pewno sam znajdziesz

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki Koledzy za odpowiedzi. Niestety 5D nie wchodzi w rachubę ze względu na koszta. Chciałem coś bardzo budżetowego.
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •