Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z ostrością w Nikonie 18-200 VR

    Witam,

    Mam problem z moim obiektywem. Nie łapie on ostrości w pewnych sytuacjach. Wszystko działa dobrze na małych odległościach do około 7 metrów. A od 10 metrów i dalej zaczynają się problemy. Dodatkowo problem ten występuje tylko gdy zmieniam ogniskową z dużej na mniejszą. Natomiast przy zmianie ogniskowej w drugą stronę czyli przy "powiększaniu zooma" wszystko działa dobrze niezależnie od odległości i ustawionej ogniskowej.

    I tak np. dla około 10 metrów nie mogę złapać ostrości w zakresie 24-35mm, dla 15 metrów zakres ten powiększa się do 24-80mm, a dla 40 metrów wynosi on aż 24-130mm. Tak jak wspomniałem dzieje się to wyłącznie gdy zmniejszam ogniskową. Gdy tylko troszkę cofnę pierścień i nastawię większą ogniskową wszystko działa poprawnie.

    Czy ktoś wie co to może być? Jak myslicie czy podlega to darmowej naprawie gwarancyjnej?

  2. #2
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Nie upadl Ci? Wyglada to na poluzowany tubus wewnatrz.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Nie upadl Ci? Wyglada to na poluzowany tubus wewnatrz.
    Nie nigdy go nie upuściłem i o nic nie uderzyłem. Ta wada pogarszała się stopniowo. Od początku jak go kupiłem miałem drobne problemy z ostrością ale tylko na bardzo duże odległości powyżej kilkuset metrów. Myslałem że może to typowe dla tego modelu.
    Jednakże teraz jest to bardzo irytujące...

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ktoś jeszcze orientuje się co może być przyczyną?

  5. #5
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mar-cin-k Zobacz posta
    Czy ktoś jeszcze orientuje się co może być przyczyną?

    Jak jest na gwarancji to nie trac czasu tylko oddaj do serwisu. Obiektyw ma albo luzy na tubusie albo padajacy SWM. nie ma co kombinowac/dywagowac skoro masz gwarancje.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •