Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Stare lampy studyjne + wyzwalanie nikonem D90

    Hej,
    piszę z taką zagadką.

    Otóż mam stare lampy studyjne, jeszcze ze złączem DIN. Mam do nich kabelki DIN - PC. W takim układzie teoretycznie problemów być nie powinno. Ale...

    Lampy mają fotocele. Gdy wyzwalam je przez SB600 w CLS to osiągam czasy synchronizacji 1/1250 i obraz jest ładny. Ucieszyło mnie to bo stare lampy mają mizerną możliwość regulacji siły błysku i można sobie kompensować czasem i przysłoną w ludzkim zakresie.

    Jako że moje body nie ma wyjścia PC, ale mam wyzwalacz Yongnuo RF-602 którego nadajnik takie wyjście posiada to postanowiłem podłączyć jedno do drugiego. Oczywiście lampa się wyzwala ale max co mi się synchronizuje to 1/250s.

    Moje pytanie brzmi, czy jest jakaś szansa tak podłączyć te lampy do aparatu by czasy synchronizacji były podobne do tych z fotocelą? Domyślam się, że np w D300 gdzie jest złącze PC problemu by nie było.

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    oj, byłby to niewykonalne. Krótsze czasy synchronizacji idzie uzyskać w 2 przypadkach.
    1. body z migawką hybrydową - D70, 70s, 50 itd
    2. synchronizacja w trybie FP, lampa studyjna wzbudzana lampą pracująca w trybie FP

    jest opcja pracy z radiem przenoszącym CLS (i FP), ale coś Pocket Wizard się nie spieszy z wersją nikonowską, Pixela z kolei nie wszystkim działa, podobno jest dużo zwrotów.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-06-2010 o 22:58
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli zostaje fotocela z SB600 Jako, że ten sprzęt mi tak wpadł powiedzmy "okazyjnie" to myślę czy by ich nie rozebrać i nie przerobić by mieć większą regulację błysku niż 1/1 i 1/2

    EDIT:
    Przyszedł mi do głowy misterny plan. Porobić długie kable DIN z fotocelą na końcu. One powinny wyzwolić lampę przez kabel a SB 600 byłaby gdzieś przy wszystkich fotocelach żeby mi nie bruździła
    Ostatnio edytowane przez Sputnik_Wwa ; 03-06-2010 o 23:02

  4. #4

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że uda ci się z nich coś wyciągnąć.

    Ja niestety nie pomogę, bo jestem w tych sprawach kompletnym laikiem.
    Wiem, że te lampy to staruszki i w ostateczności mogę podpytać jednego gościa, który z nich korzystał, w jaki sposób je wyzwalał.

    Pamiętam, że mówił coś o dokupieniu jakiegoś gadżetu, ale nie pamiętam dokładnie co to miało być.
    W studiu facet korzystał z D70s (tego jestem pewien) i dawały radę.

  5. #5

    Domyślnie

    D70s ma matówkę która pozwala uzyskać z wyzwalaczami bezprzewodowymi czasy rzędu 1/800 bez problemu Moja matówka da mi 1/200 maks 1/250 w takim układzie.

    Rozrysowałem sobie to już na kartce. Zrobię skrzynkę małą, będzie miała wejście na 4 fotocele. z jednej strony, z drugiej na palnik SB-600. Będą sanki do montowania lampy. mogę ją mieć w rogu gdzieś gdzie nie przeszkadza, 600tka małą mocą błysku wyzwoli fotocele i bangla ale jak coś to podpytaj kolesia.

    EDIT:
    Zastanawiam się czy może zrobić 4 wejścia PC bo mam takie kabelki od tych lamp i do jakoś do jednej fotoceli podpiąć bo po co 4. Myślicie że zadziała?
    Ostatnio edytowane przez Sputnik_Wwa ; 04-06-2010 o 01:47

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    .W studiu facet korzystał z D70s (tego jestem pewien) i dawały radę.
    pisałem:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. body z migawką hybrydową - D70, 70s, 50 itd..
    ale sputnik ma (tak wynika z podpisu) D90. Czyli ma normalną migawkę, nie hybrydową. Nic mu po funkcjonalności D70.

    Cytat Zamieszczone przez Sputnik_Wwa Zobacz posta
    D70s ma matówkę która pozwala uzyskać z wyzwalaczami bezprzewodowymi czasy rzędu 1/800 bez problemu Moja matówka da mi 1/200 maks 1/250 w takim układzie.
    nie matówka tylko matryca. I nie 1/800 a 1/8000

    Cytat Zamieszczone przez Sputnik_Wwa Zobacz posta
    ..Zrobię skrzynkę małą, będzie miała wejście na 4 fotocele..
    po co aż na 4 ?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-06-2010 o 01:57
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Miała być migawka, najwyższy czas iść spać A co do czasu otwarcia to na wyzwalaczach radiowych typu yongnuo się synchronizuje do 1/800

    Myślałem o 4 bo każdy kabel miałby mieć swoją. mam 4 takie lampy

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sputnik_Wwa Zobacz posta
    ..co do czasu otwarcia to na wyzwalaczach radiowych typu yongnuo się synchronizuje do 1/800
    To i tak dobrze jak na radio. Błyskiem byś dał rade synchronizować D70 do 1/8000 (gdybyś miał D70).

    Moment. D90 nie może synchronizowac do 1/800 w normalnej pracy, czyli ze zwykłym radiem. O czym ty piszesz? O synchronizacji D70 jak sądzę, a nie o twoim aparacie. Zaplączemy się. Pisz jaśniej.

    Cytat Zamieszczone przez Sputnik_Wwa Zobacz posta
    .Myślałem o 4 bo każdy kabel miałby mieć swoją. mam 4 takie lampy
    OK. Są fotocele z trójnikami, mogące pociągnąc kilka lamp.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-06-2010 o 01:56
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Hmmmm dzięki za naprowadzenie z tymi fotocelami Poszukam bo wtedy będzie pewność że jak odpali jedna to i wszystkie muszą jako że jeden wyzwalacz. Niech tylko ta sesja mi się skończy to wymajsterkuję coś, zrobię schematy i wrzucę na forum pliki z CAD'a dla kogoś kto by w przyszłości chciał coś takiego

  10. #10

    Domyślnie

    Nie mogłem już edytować posta więc piszę nowego.

    Kilka uwag Na wbudowanej w lampę fotoceli czas synchronizacji dochodził do 1/1250s przy wyzwalaniu SB600 w CLS na autofp.
    Po podłączeniu fotoceli złączem din do lampy uzyskałem synchronizację pełną czyli do 1/4000s, znów przez SB600 wyzwalaną w CLS z autofp.

    Tak więc moja konstrukcja już się tworzy. Właśnie szykuję okablowanie do każdej z lamp, jeszcze fotocelę muszę dorwać takie które można dolutować sobie najlepiej i będzie konstrukcja gotowa i sprawna.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •