Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie co w zamian za 18-70

    zastanawiam sie czym zastąpić owe szkło, zakres jaki mnie interesuje to podobny czyli powiedzmy 17-70 lub tez cos w okolicach 17-35, co tam jeszcze ? A szybki autofocus jako ze szklo używane także nalazłem cos takiego ale nie wiem jak to sie spisze Sigma 17-70 F2.8-4.0 DC OS HS nie wiem jak w dzisiejszych czasach z jakościa u sigmy . Mialem 2 szkła tej firmy 70-200 dosyć kiepsko się spisywał, oraz cos z szerokiego kata 11-20 czy jakos tak i byl całkiem całkiem. Suma jaka dysponuje to ok 2000.




  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym nie wymieniał a poszedł w stałki, albo szporował na jakiś fajny jasny zoom np sigmę 50-150 2.8.

  3. #3

    Domyślnie

    stałki do sportu to sredno sie nadaja nie wiem jak tam z szybkoscia af. co do tej sigmy to az taki zakres nie jest mi potrzebny bo mam 80-200 af-s szukam tylko czegos w dolnym zakresie 17-55 af-s troche za drogi w stosunku jakość cena

  4. #4

    Domyślnie

    To kup tampona 17-50/2.8. Wielkiego wyboru nie masz.
    Na sigme 17-70 OS wymieniac nie warto, bo i wiele nie zyskasz. S17-35/2.8-4 (HSM) to dobre szklo, ale ciezko dostac, bo to nieprodukowane szklo i dobre na FX (tam to juz jest UWA). Canonierzy go nie lubia, ale na d700 jest dobre. Starej wersji nie polecam.

    Jak juz zdecydowales sie na wymiane, to musisz wiedziec, czego oczekujesz po nowym, a czego nikkor nie mogl ci dac. Bez tego to jest zabawa ciuciubabke.

  5. #5

    Domyślnie

    ogolnie optycznie nie byl zly tylko jak dla mnie trpohce wolny szybko lapal paprochy w srodku

  6. #6

    Domyślnie

    Paprochy to nie problem, bo ich nie widac na fotach.
    Wolny AF? To tylko nikkor 17-55/2.8 lub 17-35/2.8 (nie lapia paprochow!). Konkurencja nie oferuje szybszego AF-a.
    Jesli chodziloby o dystorsje, to inna bajka.

  7. #7

    Domyślnie

    czyli jednym słowem , brak wyboru zmusza do zbierania na 17-55 af-s

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    czyli jednym słowem , brak wyboru zmusza do zbierania na 17-55 af-s
    Jesli tu istotny jest szybki af - ja również nie widzę alternatywy dla 17-55

  9. #9

    Domyślnie

    Artur jeśli sprawdzisz sztukę to uwierz że warto dać te 3000zł za 17-55 jak będziesz chciał podeślę ci parę sampli z wg mnie dobrej sztuki No chyba, że będziesz szukał nowego to już większy koszt

  10. #10

    Domyślnie

    nowe to dosyc duzy wydatek w cenie ponad 5000 mozna wyrwac pare zacnych szkiel wiec raczej nie wiem czy w takim wypdku zdecydowal bym sie na 17-55

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •