Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D70s - zablokowane lustro i Err

    Jest problem z D70s. Lustro zablokowało się w górnym położeniu (jest prześwit 3-4 mm między matówką a podniesionym lustrem) i wyświetlany jest komunikat Err na wyświetlaczu (oczywiście w wizjerze jest ciemno). Lustro trzyma zaczep z prawej strony (patrząc wprost w komorę lustra) i nie chce go zwolnić. Migawka jest zamknięta, ale przy naciśnięciu spustu otwiera się i zamyka jak podczas robienia zdjęcia, lecz "zdjęcia" nie zapisuje na karcie.
    Nie pomaga zmiana akumulatora ani reset aparatu.

    Czy da się samemu jakoś odblokować lustro, czy tylko serwis?
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  2. #2

    Domyślnie

    pokombinuj/poprzyciskaj jeszcze przycisk podglądu GO (bywa taka usterka, ze ten przycisk zamiast przymykać przysłonę podnosi lustro),
    może się odblokuje

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igg Zobacz posta
    pokombinuj/poprzyciskaj jeszcze przycisk podglądu GO (bywa taka usterka, ze ten przycisk zamiast przymykać przysłonę podnosi lustro),
    może się odblokuje
    nic z tego
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Ja z moją naturą spróbował bym w myśl "Nic na siłe wszystko młotkiem" i pokombinował bym delikatnie palcami poruszyć je czy coś!
    D70s / N90s / FT3 + słoiczki i rybka / jakaś błyskotka N / trochę ruskiej technologii optyczno-fotograficznej / Yashica MAT 124g / Otworkowiec

  5. #5

    Domyślnie

    Zrobiłem zdjęcie tego zaczepu (w centrum kadru), który trzyma lustro i nie chce puścić.

    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •