Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Red face Nikon F 80, pytanie o nowe obiektywy

    Witam mam takie pytanie, jak będzie zachowywała się ta puszka Nikon F80 + obiektywy AF-S ? mam stary model nikkora 85/1.8 ale o tego sie nie martwie bo ma pierścień przysłony a jak jest z AFS'ami? ponieważ mam nową 50tkę.

    z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Na moim F4 obiektywy z AF-S działają bez problemu, a F4 to starsza konstrukcja od F80.
    Problem braku pierścienia przesłon można obejść trybem S.
    Be obscure clearly...

  3. #3

    Domyślnie

    Bedzie działać bez zadnych ograniczen z wszystkimi obiektywami autofokus, obojetnie, czy z silnikiem, czy bez, czy z pierścieniem przysłony, czy bez. VR tez działa.

  4. #4

    Domyślnie

    wypas! byłem pewny że nie będzie działać przez pierscien przysłony własnie, a chwile temu wyrwałem F80 w stanie fabrycznym nieużywanym..

    Dzieki chłopaki za odpowiedz, tym samym pomoc.

  5. #5

    Domyślnie

    nikon lenses compatibility - to hasło do różnych fajnych tabelek i opisów...

  6. #6

    Domyślnie

    F80 dziala ze wszystkim co jest do pelnej klatki i ma AF (poza seria do F3AF i tej smiesznej puszki APS, na litere P) lub MF z procesorem (sa to Nikkory z serii P oraz nowe wypusty Zeissa czy Cosina-Voigtlander). Nie ma dla niego znaczenia czy szklo ma pierscien przyslon czy nie, wazne jest aby mialo mikroprocesor. Jak szklo bez uP to nie bedzie pomiaru swiatla ciaglego.

  7. #7

    Domyślnie

    Dorzuce swoje 3 grosze jako, że sam korzystam z F80.
    Z przykrościa muszę stwierdzić, że w F80 nie będzie Ci działał pierścień przysłony. Szkoda, ale coż zrobić...?
    F80 + Nikkor AF 28-105 f/3.5-4.5D IF + duzo radochy z robienia zdjęć
    A efekty? Oceń sam: http://picasaweb.google.com/karol.strugala

  8. #8

    Domyślnie

    F80 jak F60, F65, F75 i nastepnie D100, D70(s), D50, D40 i tak mozna wymieniac az do D5000/D3000 zostal wykastrowany z mechanicznego przenoszenia przyslony. Zalatwia to sie elektronicznie krecac koleczkiem.

  9. #9

    Domyślnie

    Dobrze powiedziane: wykastrowany. Szkoda bardzo, bo lubie swojego F80, ale odruch kręcenia pierścieniem na obiektywie pozostał...
    F80 + Nikkor AF 28-105 f/3.5-4.5D IF + duzo radochy z robienia zdjęć
    A efekty? Oceń sam: http://picasaweb.google.com/karol.strugala

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •