Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pierwsze kroki.

  1. #1
    Matteo79
    Gość

    Domyślnie Pierwsze kroki.

    Aparat - prosta cyfrówka
    Inspiracja - prace Helmuta Newtona
    Doświadczenie - 0, pierwsze zdjęcie w tej kategorii.
    Cel umieszczenia zdjęcia na forum - chęć nauczenia się czegoś również poprzez konstruktywną krytykę.


  2. #2

    Domyślnie

    nawiązaie do Hemuta poprzez BW może i jest, ale mi się nie podoba. Poprzez postawę, wypaloną twarz, nie panowanie nad GO, w tle masz paskudny las, na BW on zupełnie zginął nie wiem czemu, nie zrobiłeś na małej GO ?? Modelka wygląda jakby nie miałą dłoni, konwersja do BW zgubiłą szczegóły.

    Przed Tobą dużo nauki, oglądaj, ogladaj i jeszcze raz ogladaj prace innych
    www.monikowska.pl
    blog.monikowska.pl
    Kanon fotografii to Nikon

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    polskie południe ;)
    Posty
    28

    Domyślnie

    czasami wystarczyłaby konstruktywna AUTOkrytyka... Inspiracja bardziej http://christianhubert.com/writings/Gestalt1.jpeg niż Newtonem . Za szczegółowe tło i za ostra konwersja (o ile konwersja do BW jakakolwiek by tu pasowała).

  4. #4
    Matteo79
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morning_dew Zobacz posta
    czasami wystarczyłaby konstruktywna AUTOkrytyka... Inspiracja bardziej http://christianhubert.com/writings/Gestalt1.jpeg niż Newtonem . Za szczegółowe tło i za ostra konwersja (o ile konwersja do BW jakakolwiek by tu pasowała).
    Dalmatyńczyk bardzo zdołował, ale dziękuję za zimny prysznic

    Nie poddaję się wkrótce będą kolejne zdjęcia uwzględniające fachowe uwagi.

    Co do auto krytyki, może masz rację. Czasami jednak samemu pewnych rzeczy się nie widzi szczególnie jeśli jest się początkującym.

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety Newton niestety jest dość trudny do naśladowania, ale do inspiracji się nadaje jak najbardziej. Natomiast w czasach cyfrówek uzyskanie samej tonalności zdjęć i jej skontrolowanie, jest już samo w sobie dużym wyzwaniem. Nie mówiąc już o stronie merytorycznej, zmyśle obserwacji, pomysłach, kadrach. Zatem o ile troszkę widać tu pewne cechy prac mistrza, to niestety sprowadzają się one do mniej więcej 10% kadru (łydka z butem). To troszeczkę za mało. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by warsztat doskonalić - chyba takie są w końcu plany.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    polskie południe ;)
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matteo79 Zobacz posta
    Dalmatyńczyk bardzo zdołował, ale dziękuję za zimny prysznic

    Nie poddaję się wkrótce będą kolejne zdjęcia uwzględniające fachowe uwagi.

    Co do auto krytyki, może masz rację. Czasami jednak samemu pewnych rzeczy się nie widzi szczególnie jeśli jest się początkującym.
    Przepraszam za bezpośredniość, ale chciałam Ci pokazać, o co mi chodzi. Jeśli następnym razem będziesz miał wątpliwości, przywołaj sobie ten obrazek i będziesz miał odpowiedź .

    Fotografia - ta porządna - nie jest taka łatwa, ja to doskonale wiem (dlatego jeszcze sama nic nie pokazałam - narazie trzymam się na poziomie wiedzy jak dobre zdjęcie wygląda, ale nie jak je zrobić )

    To ja czekam i trzymam kciuki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikowska Zobacz posta
    nie panowanie nad GO, [...] nie wiem czemu, nie zrobiłeś na małej GO ??
    Autor napisal, ze do zrobienia zdjecia uzyl prostej cyfrowki... Jezeli chodzilo o typowego malpiszona, to masz odpowiedz, Moniko
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •