Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Capture NX 2

  1. #1

    Domyślnie Capture NX 2

    Witam,
    Niedawno kupiłem Nikona i na płytce dostarczonej z aparatem znalazłem dostałem Capture NX 2
    Czy jest to tylko wersja testowa?
    Moim zdaniem powinna być to pełna wersja ale nigdzie nie mogę doszukać się klucza licencyjnego.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Ymanuel
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    98

    Domyślnie

    to jest wersja testowa, trial na 30 dni..

    PS. moim zdaniem też*powinna być pełna xD ale cóż..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomcio.s Zobacz posta
    Niedawno kupiłem Nikona [...]
    Skoro jest to forum o Nikonie, to wspominka "kupilem Nikona" bez podania modelu -- kompletnie nic nie daje. Chodzi o to, ze Nikon dodawal (pisze w czasie przeszlym bo jakis czas nie kupowalem aparatow) do niektorych modeli korpusow licencje na NXa.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Sorki faktycznie nie podałem: D5000 + 18-105.
    Jak kupowałem poprzedni aparat (Canon) to dostałem pełną wersję prostego, ale przyjaznego oprogramowania do obróbki zdjęć, dlatego też nie rozumiem polityki nikona. Kupujemy aparaty za niemałe pieniądze i dostajemy trialową wersję oprogramowania, którą zresztą wydaje nikon.
    Szczerze to wolałbym nie dostać żadnego trialu bo czego oczy nie widzą tego sercu nie żal
    P.S
    Wersja jest na 60 dni, a pełna podejrzewam, że nie jest tania.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomcio.s Zobacz posta
    Sorki faktycznie nie podałem: D5000 + 18-105.
    Jak kupowałem poprzedni aparat (Canon) to dostałem pełną wersję prostego, ale przyjaznego oprogramowania do obróbki zdjęć, dlatego też nie rozumiem polityki nikona.
    Nikon nie ma w swojej ofercie prostego programu do obrobki.


    Cytat Zamieszczone przez tomcio.s Zobacz posta
    Kupujemy aparaty za niemałe pieniądze i dostajemy trialową wersję oprogramowania, którą zresztą wydaje nikon.
    Nooo... Wydaje i chce na tym zarabiac. Tak jak na obiektywach. Rowniez mozna sie tego czepic, ze nie dolacza ich do aparatow w cenie samego aparatu.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Nikon nie ma w swojej ofercie prostego programu do obrobki.
    Ze strony Nikona:
    ViewNX to aplikacja do porządkowania, sortowania, wyświetlania, przeglądania i edytowania zdjęć wykonanych aparatami cyfrowymi.
    pozdrawiam Sebastian

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Ze strony Nikona:
    ViewNX to aplikacja do porządkowania, sortowania, wyświetlania, przeglądania i edytowania zdjęć wykonanych aparatami cyfrowymi.
    No to juz jest. ;D Fakt, nie pomyslalem o ViewNX, bo nigdy bym nie wpadl, zeby w nim foty obrabiac... Nooo, ale na pewno w takim razie mozna go uznac za prosty soft, wiec nie ma na co narzekac.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    A mnie brakuje softu, który by na lukierkowych ustawieniach obrabiał mi nefy automatycznie. Bo niby mogę robić NEF+JPEG tylko po co? Jest coś takiego? Czasem rodzina chce zdjęcia na zaraz i jak im tu tłumaczyć, że jeszcze nie wywołane? Od razu grad pytań i zdziwień: "Jak to wywołane...przecie to cyfrówka, nie?" Ehhh...
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    A mnie brakuje softu, który by na lukierkowych ustawieniach obrabiał mi nefy automatycznie. Bo niby mogę robić NEF+JPEG tylko po co? Jest coś takiego? Czasem rodzina chce zdjęcia na zaraz i jak im tu tłumaczyć, że jeszcze nie wywołane? Od razu grad pytań i zdziwień: "Jak to wywołane...przecie to cyfrówka, nie?" Ehhh...
    Ja w takich wypadkach generuję basic jpg wykorzystując PreviewExtractor.
    pozdrawiam Sebastian

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Ja w takich wypadkach generuję basic jpg wykorzystując PreviewExtractor.
    Bardzo czesto robie to samo. Nawet nie tylko w pilnych przypadkach. Jak mam duzo zdjec -- i jest to szybki reportaz, to nawet po obrobce w NXie, wole po prostu wyciagnac z NEFow JPGi, niz czekac az "Save As..." zakonczy swoja mozolna robote. Tym bardziej, ze z moich nefow wychodza JPGi w pelnej rozdzielczosci.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •