Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Która z tanich naświetla najdokładniej?

    Witam,

    Szukam lampy w granicach 500zł do pracy w sankach i w iTTLu. Nie dbam o CLSa, manualne ustawienia, tryb A i inne gadżety. Zależy mi tylko na tym, żeby była powtarzalna i właściwie naświetlała zarówno na wprost jak i z odwrócona głowicą, nasadkami itp. O Di622 czytałem, ze nie doświetla z palnikiem na wprost i trzeba kompensować. Czy PZ42X naświetla prawidłowo we wszystkich sytuacjach?? Tak naprawdę to rozważam jedną z tych dwóch i nie wiem czy w Nissinie nie zostało coś poprawione w sofcie. Mój obecny Metz 40MZ-3i niestety nie gada z D70s i trzeba pracować w trybie A pilnując przysłony, ISO i zoomu na co często nie ma czasu. Poza tym tryb A sprawdza się tylko w typowych sytuacjach i z obiektywami o kącie zbliżonym do 50mm dla FF. SB-600 i 48 AF-1 są za drogie jak na moje okazjonalne błyskanie.
    Żurek

  2. #2

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania, również mam dylemat między Sunpakiem a Nissinem tyle że do innej puchy. Przeczytałem większość wątku o Nissinie jednak chciałbym usłyszeć konkretną rade. Nie dbam o strobbing czy inne bajery, chcę po prostu uzupełnić lampę wbudowaną. Szukam lampki która posłuży mi długo, której nie bede musiał zmieniać za 2 miesiace bo już "nie wystarcza". Interesują mnie te 2, PZ42X i Di622. Głównie chodzi o dobre naświetlanie w automatyce bo na manual jest za wcześnie, przynajmniej do lampy, bo to bedzie moja pierwsza. Jakieś sample? Porady użytkowników?

    Jako że to mój pierwszy post, chciałbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników
    Ostatnio edytowane przez Grand. ; 08-05-2010 o 12:51 Powód: przywitanie
    Nikon FiX - Pomysł na...

  3. #3

    Domyślnie

    Używam PZ42x i nie mam problemów z niedoświetleniem. Wręcz przeciwnie, zwykle ją skręcam o 0,7-1EV dla zachowania klimatu. Lampa ma dodatkowo wybór trybu 35mm bądź digital, co pozwala na właściwą pracę zooma.
    D700+S17-35/2.8-4+N35/1.8+N50/1.8+T28-75/2.8+pt04+sunpaki cztery

  4. #4

    Domyślnie

    Sb-400
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  5. #5

    Domyślnie

    Nissina nie znam, Sunpaka PZ42X a właściwie jego bliźniaka Fomei mam i oceniam b. dobrze. Gdyby nie brać pod uwagę kilku funkcji jakimi SB600 dysponuje a których PZ42X nie ma to można by te dwie lampy postawić na równo. No, może SB600 jest troszkę mocniejsza i szybciej się ładuje, ale to niewielka różnica.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem, że PZ42X nie wymaga jakichś szczególnych korekt uzależnionych od położenia palnika? Chodzi mi o to żeby w żadnym z jego położeń nie pojawiało się jakieś ewidentne niedoświetlanie/prześwietlanie tylko żeby iTTL działał tak jak powinien. Jeżeli tak działa to dla mnie OK.

    P.S. SB-400 to nieporozumienie za pieniądze które za nią żądają.
    Żurek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    SB-400 to nieporozumienie za pieniądze które za nią żądają.
    Nie pisałeś, jakie pieniądze chcesz wydać, tylko czego oczekujesz po lampie.
    Chciałeś, żeby była tańsza od SB-600.
    SB-400 spełnia wszystkie Twoje wymagania z dużym zapasem. Wcale nie jest taka głupia, na prawdę.
    Jeśli za droga, to może napisz, ile masz do wydania.
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta
    Nie pisałeś, jakie pieniądze chcesz wydać, tylko czego oczekujesz po lampie.
    Chciałeś, żeby była tańsza od SB-600.
    SB-400 spełnia wszystkie Twoje wymagania z dużym zapasem. Wcale nie jest taka głupia, na prawdę.
    Jeśli za droga, to może napisz, ile masz do wydania.
    Napisałem że 500zł i tutaj faktycznie SB400 się zmieści. Odpada dla mnie natomiast dlatego, że jest słabiutka i nie obraca głowicy na boki. Gdyby kosztowała 200zł to być może bym ją kupił, ale za 500 uważam że Sunpak lub Nissin są o wiele lepszym wyborem. Muszę tylko wiedzieć czy prawidłowo naświetlają.
    Żurek

  9. #9

    Domyślnie

    Jutro mam Nissina Di-622 do odbioru w RTV EURO to się podziele wrażeniami. Dlaczego nie sunpak? Nissin ma większą LP
    Nikon FiX - Pomysł na...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grand. Zobacz posta
    Jutro mam Nissina Di-622 do odbioru w RTV EURO to się podziele wrażeniami. Dlaczego nie sunpak? Nissin ma większą LP
    Byłoby fajnie gdybyś zrobił prosty teścik - lampa wbudowana, Nissin na wprost i nissin z różnymi kątami głowicy (bez żadnych korekt oczywiście). Gdyby się okazało że też naświetla dobrze to też bym go wolał.
    Żurek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •