Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Post Nikon 300mm f/2.8 ED-IF - help

    Nikon 300mm f/2.8 ED-IF
    http://www.kenrockwell.com/nikon/300mm-f28.htm
    Oto i mój obiekt uczuć, męstwa i dumy, kocham i ubóstwiam ale... nie wiem zupełnie co sie z nim stało, od jakiegoś czasu, przestał ostrzyć na nieskończoności, klapa straszna bez tego jego użyteczność spadła i teraz jest tylko ciężkim działem do niczego (szpan na mieście ?). Moje wołanie o pomoc, jak matki z chorym synem, ktoś wie jak to naprawić ? Sprawdzałem na wszystkim co mam przez analogi f90x i f100 po cyfraki d80/ d700 i d3 i tu i tu to samo, nie pamiętam bym czymś w niego jeee... walnął, ostatecznie dam go do serwisu, ale wolałem spytać niż dać zaraz do "ekspertyzy za 100'ówe"

    Forum przeszukałem, może nie za dokładnie ale szukałem, uparcie.
    Kto ma/miał pomocy, fizyk, mechanik, nieważne, help.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 05-05-2010 o 17:50 Powód: pis.

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykle jak ktoś pisze pierwszy post to się jakoś wita z wszystkimi ( to tak na marginesie bo nie ja jestem modem na tym forum).

    A jeśli chodzi o obiektyw to ja bym zaczął od telefonu do NIKON Polska w Warszawie na ulicy Postępu.

    Pozdr.
    Nikon System

  3. #3

    Domyślnie

    No racja, no wiec witam i kłaniam sie nisko, do wawy dzwoniłem tam niestety nie potrafią mi pomóc ze względu na "wiekowość obiektywu", z upierdliwości dalej pytam, może ktoś ma miał taki przypadek ?

  4. #4
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie Nikon 300mm f/2.8 ED-IF - help

    Przelacz na MF, poluzuj blokady limiterow i przekrec pierscien ostrosci na nieskonczosc, zobacz do ktorego miejsca na skali dojezdza.

    W wolnej chwili zerkne w SM.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalrumas Zobacz posta
    Nikon 300mm f/2.8 ED-IF

    http://www.kenrockwell.com/nikon/300mm-f28.htm
    Oto i mój obiekt uczuć, męstwa i dumy, kocham i ubóstwiam ale... nie wiem zupełnie co sie z nim stało, od jakiegoś czasu, przestał ostrzyć na nieskończoności,
    Kto ma/ miał pomocy, fizyk, mechanik, nie ważne, help.
    Witaj
    Ten obiektyw nie ma limiterów - ma tylko "focus preset" na jednym pierścieniu.
    Rozbierałem to szkło do prawie ostatniej śrubki i mechanikę znam dość dobrze. Jeśli chcesz, możesz wysłać go do mnie do Łodzi, zrobię to i odeślę go do Ciebie.
    Jakie masz objawy?
    - czy symbol nieskończoności da się na skali odległości ustawić na lewo od indeksu ostrości?
    - dla jakiej odległości (mniej więcej) masz koniec skali ostrości
    - czy pierścień "focus preset" (ten wąski z chromowaną śrubeczką) obraca się swobodnie?

    Czy masz NA PEWNO tę wersję ze zdjecia (wczesny AIS, ostrość od 4 m.?)
    Ostatnio edytowane przez marcin_G ; 05-05-2010 o 14:46
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #6

    Domyślnie

    No wiec tak, dzięki za szybką reakcje:
    1. tak, przechodzi z 5mm na lewo i potem stop
    2. hmmm tak +/- 20 lub 25 metrów
    3. Tak zatrzymuje sie na białej kropce na pierścieniu ustawiania ostrości.

    Ostrość od 4m, zgadza sie, kupiony przez KFP jeszcze chyba za PRL lub na początku lat 90, używany do dzisiaj. Mogę wysłać, mogę przyjechać, jeśli mi pomożesz, no cóż, masz przyjaciela w trójmieście.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli pierścień ostrości przechodzi 5 mm na prawo od indeksu, to jest dobrze, więc pierścień ostrości chodzi OK. Obstawiam, ze poluzowane jest mocowanie grupy IF z pierścieniem ostrości.
    A sprawdź jeszcze taką rzecz: czy gdy na skali ostrości masz 10m, czy ostrość jest rzeczywiście na 10m czy bliżej. Sprawdź to dla kilku pozycji pierścienia ostrości. Może jeszcze dla 7m i 4m. Szczególnie ważne jest czy również minimalna odległość ogniskowania jest przesunięta. Staram się ustalić, czy zakres ostrości masz skrócony, czy przesunięty.
    Napisz co i jak, a resztę dogramy na P.W., OK?
    Nikoniarz-majsterkowicz

  8. #8

    Domyślnie

    Lepszego speca chyba kolega nie mógł tu trafić.
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #9

    Domyślnie

    hmmmm, naszukałem sie metrówki, sprawdziłem i tak jak na rozdziałce 4 to tak naprawdę około 2m a 10 to tak około 4,5m ?? Już sam nie wiem co sie dzieje.

    Dzięki chłopaki w ogóle za pomoc, jestem serio wdzięczny, jakieś piwo w Gdańsku czy co, nie ma sprawy, ja stawiam.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 05-05-2010 o 20:42 Powód: nie mnożyć + orto. ("serjo")

  10. #10

    Domyślnie

    to jak piwo na Twój koszt to się też tu wpiszę :P
    Nikon FX

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •