Close

Zobacz wyniki ankiety: Czy uzywasz oslony przeciwslonecznej na monitorze?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jest mi to niezbedne

    6 33,33%
  • Nie, jest mi to niepotrzebne

    10 55,56%
  • Nie, ale zamierzam dokupic

    2 11,11%
  • Tak, jednak nie widze z niej korzysci

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Monitory do obrobki a kaptur ochronny

    Ciekawi mnie ilu z was uzywa tzw. hoodow na swoje monitory? Czy kupujac monitor kierowaliscie sie m.in. hoodem dostarczanym w zestawie? Czy jest to wam potrzebne do pracy?

  2. #2

    Domyślnie

    kaptur jest potrzebny praktycznie tylko wówczas jak się ma źle ustawione stanowisko pracy i z boku pada światło na monitor, w innych przypadkach jest to moooooooooooocno przepłacony kawałek plastiku (np. kaptury Eizo kosztowały nawet powyżej 1000 zł, a średnio jest to kilkaset złotych, które można lepiej wydać)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie

    Bez przesady, kaptur oryginalny do Eizo kosztował zawsze i kosztuje 450-550 zł zależnie od modelu. To nie jest "kawałek plastiku" tylko estetycznie wykonana rzecz, z klapką na kalibrator, wyściełana od środka materiałem podobnym do atłasu i tłoczonym logo z boku. Łączy walory funkcjonalne i estetyczne. Co do przydatności, stosuje się je do minimalizacji rozpraszania światła otoczenia na powierzchni ekranu. Przez zastosowanie kaptura kontrastowość obrazu (gamma) w dzień jest wizualnie o jedną "działkę" wyższa niż bez.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #4

    Domyślnie

    Ja używam. Mam monitor Eizo lecz do tej serii nie dodawali hood'a więc dokupiłem na naszej giełdzie . Pasuje idealnie wykonany wzorowo działa świetnie. Używam z powodu jaki wymienił Erie
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  5. #5

    Domyślnie

    A ja spytam gdzie mozna dokupic takie kaptury (oryginalne) do eizo i necow?

  6. #6

    Domyślnie

    Do Eizo tutaj: http://monitory.mastiff.pl/lcd_eizo.php
    Do Neców nie mam pojęcia. Oryginalnych na pewno nie ma w handlu.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 28-04-2010 o 18:14
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety, mam ale nie używam.
    Kaptur do 30" nie da się w normalnym pomieszczeniu używać, do tego ma się wrażenie jak by się siedziało w tunelu

  8. #8

    Domyślnie

    Z oryginalnymi jest problem, ale skoro są, to nie może być tak tak, że ich nie ma. Jak ktoś będzie namiętnie takiego pożądał, to niech da znać jaki model i popytam, może coś uda się skołować

    Ale warto nadmienić, że w handlu są naprawdę fajne kaptury nieorginalne PCHood na wyświetlacz 22-26" - na zdjęciach widać beznadziejne opakowania przez co wyglądają na potworną tandetę, w rzeczywistości są solidne i z głową wykonane, na górze mają nawet uchwyt na zdjęcie ukochanej

    Znaczenie kaptura na monitor jest nie do przecenienia - robi piorunujące wrażenie na klientach oraz roztacza wymowną i onieśmielającą aurę profesjonalizmu. Przy okazji okazji zabezpiecza kalibrator przed bocznym światłem i niweluje spadek kontrastu powodowany przez górne i boczne źródła światła.

  9. #9
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Znaczenie kaptura na monitor jest nie do przecenienia - robi piorunujące wrażenie na klientach oraz roztacza wymowną i onieśmielającą aurę profesjonalizmu.
    To mi się bardzo spodobało, ale faktycznie jest to czysta prawda.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •