Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie SIGMA AF 105mm F2.8 EX MACRO - co o niej wiecie?

    Witam, mam do was prośbę, ostatnio napotkałem na takie szkło, SIGMA AF 105mm F2.8 EX MACRO, ale w pierwszej wersji, tzn. różni sie ono od nowej wersji na pewno pierścieniem ostrości, bo poza tym to nie wiem czym mogło by sie róznić, bo nie znalazłem info na goo...,

    Może ktos z was mi pomoże??

    1. Ile może byc warte to szkło używane
    2. czy ktos posiada jakieś sample z niego?
    3. Jak działa w nim AF.

    Bardzo prosze o pomoc w dowiedzeniu się czegos więcej na temat tego szkła.
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nie miał do czynienia z tym szkłem??
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  3. #3

    Domyślnie

    1. Alledrogo itp.
    2. Tak, www.google.pl
    3. Dobrze, a jak ma działać? Płacisz i wymagasz.

    www.optyczne.pl, www.photozone.de ... czyżby nie było nigdzie testów i recenzji tego szkła?
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 21-04-2010 o 14:53
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    1. Alledrogo itp.
    2. Tak, www.google.pl
    3. Dobrze, a jak ma działać? Płacisz i wymagasz.

    www.optyczne.pl, www.photozone.de ... czyżby nie było nigdzie testów i recenzji tego szkła?
    Jak jestes taki mądry to podeślij mi linki z testów tej własnie wersji o której piszę??

    po drugie to na optyczne nie ma testu tej wlasnie wersji, więc najpierw sprawdz, a nie pisz głupoty
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  5. #5

    Domyślnie

    Nie piszę głupot, tylko przykłady. Chyba nie myślisz, że te dwa serwisy to jedyne na świecie, które testują obiektywy... wysil googla, zamiast pisać głupoty
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Nie piszę głupot, tylko przykłady. Chyba nie myślisz, że te dwa serwisy to jedyne na świecie, które testują obiektywy... wysil googla, zamiast pisać głupoty
    Jeśli nie znasz konkretnego przykładu, to nie nabijaj sobie postów, bo to nie temu służy, To ja prosze forumowiczów o pomoc w postaci w/w, a ty jak dotąd nie pomagasz a tylko piszesz sobie kolejne posty.
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  7. #7

    Domyślnie

    Zobacz tutaj (po angielskiemu).
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Ostrów Maz.
    Posty
    143

    Domyślnie

    Miałem sigme 105, pierwszą wersję i bardzo sobie chwaliłem, myślę że koło 900-1000 zł jest warta, chociaż nie jestem teraz na bieżąco z cenami. Sample się znajdą w moim archiwum ale to w weekend czegoś poszukam. Jeżeli chodzi o AF to zwykły śrubokręt który czasami potrafił przekręcić się tam i z powrotem zanim złapał ostrość ale nigdy nie było problemów z celnością. W razie czego pisz na PM

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam to szkiełko i jestem bardzo zadowolony, rzadko odpinam od puszki, jak jest w miarę jasno AF działa szybko, gorzej jak jest ciemniej śrubokręt nieraz pokręci ale nie jest najgorzej. Jeżeli chodzi o ostrość to jest super, chociaż podobno są ostrzejsze szkiełka. Jeżeli chodzi o cenę to moim zdaniem 1000 zeta za używkę jest dobrą ceną biorąc pod uwagę nowe szkło ok.1800. W macaniu starsza wersja nie różni się niczym od nowszej, jeżeli chodzi o optykę też różnicy nie zauważyłem, być może w na stole testowym by była, ale chyba nie po to kupujesz szkło żeby je testować i dopatrywać się niezauważalnych różnic
    D50; N18-70; N70-300 VR; N50 1,8; S105 2,8 macro; SB-800; SB-80DX; SB-24; Marumi DHG CPL; szkła M42;

  10. #10

    Domyślnie

    Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem rzeczonego obiektywu i śmiało mogę go polecić. Jakość obrazu - żyleta, do tego niewielkie gabaryty, solidna budowa. Jedyne, do czego można się przyczepić, to praca AF - działa bezbłędnie, ale wolno. Czasem nawet w dobrym świetle zdarza się, że przeleci cały zakres ostrości w tę i nazad, zanim złapie właściwą. Na szczęście posiada możliwość ograniczenia zakresu odległości ostrzenia, więc nie trwa to jakoś szczególnie długo.
    Mój egzemplarz kupiłem mniej więcej rok temu na forumowej giełdzie za 970 zł.
    flickr dużo gratów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •