Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Oficjalna informacja

    Mam pytanie gdzie mogę znaleźć oficjalny tekst informujący o zakazie kopiowania i rozpowszechniania zdjęć? Szukałem w linkach forumowych i nie znalazłem. Jest taka regułka a'la "przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż....."
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Wszelkie prawa zastrzeżone.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Copyright by "autor", Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych tu i tu zabronione.

    jednakże taka wzmianka nie jest żadną regułą, wstawia się to zwykle dla wyglądu gdyż mocy z mocy prawa i tak twoje dzieła są chronione prawem autorskim.

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Dz.U.z1994r.Nr24,poz.83

  6. #6

    Domyślnie

    Zauważyłem, że w długaśnych "copyright"-ach królują początkujący fotografowie, których zdjęć i tak nikt nie zamierza kraść
    Na stronach tych "największych" czasem wogóle nie ma zmianek o prawach autorskich (bo jest to oczywiste a złodziei zawsze można ścigać).

    Tworząc własną galerię www trzeba sie zawsze zdecydować: wzorujemy się na jednych czy drugich

  7. #7

    Domyślnie

    Mając nieco wiedzy w temacie praw autorskich mogę powiedzieć, że dla własnego dobra lepiej mieć więcej napisane niż mniej.,.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erde Zobacz posta
    wstawia się to zwykle dla wyglądu gdyż mocy z mocy prawa i tak twoje dzieła są chronione prawem autorskim.
    Cytat Zamieszczone przez erde Zobacz posta
    Mając nieco wiedzy w temacie praw autorskich mogę powiedzieć, że dla własnego dobra lepiej mieć więcej napisane niż mniej.,.
    To w końcu jak to jest? Dla wyglądu lepiej mieć więcej?

  9. #9

    Domyślnie

    generalnie zawsze lepiej mieć więcej dowodów niż mniej. Na twoją korzyść działać będzie taki wpis w przypadku kiedy ktoś postanowi ukraść zdjęcie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •