Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Question Jaki filtr do tulipana?

    Witam Was.
    Posiadam D60 i zakupiłem do niego tulipana, okazało się że nie mogę go przymocować do obiekktywu (18-55)
    Znajomy powiedział mi że jest potrzebny filtr gdzie wtedy mogę założyć zakupionego tulipana. Więc moi drodzy jaki filtr jest w tym przypadku najlepszy? chodzi mi bardziej o taki uniwersalny ( o ile jeste taki) abym mógł przyczepić właśnie tego tulipana.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    D60 + VR 18-105mm + 35mm f/1,8 G + YN 560III
    Kiev 4 + 35mm f/1,8

  2. #2

    Domyślnie

    Tulipana nie montuje sie na filtrze tylko na obiektywie, filtr montuje sie do obiektywu (na przednia soczewke) i filtr jest wewnatrz tulipana.
    Tulipana nie kupuje sie do body tylko do obiektywu (w komplecie w wieszosci przypadkow)

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARTINK Zobacz posta
    Tulipana nie montuje sie na filtrze tylko na obiektywie, filtr montuje sie do obiektywu (na przednia soczewke) i filtr jest wewnatrz tulipana.
    Tulipana nie kupuje sie do body tylko do obiektywu (w komplecie w wieszosci przypadkow)
    A czasem nie jest tak w 18-55 VR że nie ma do niego w zestawie tulipana i trzeba zakupić osobno?
    I wtedy można trafić właśnie na taki mocowany do filtra.

    Mniemam że filtr UV 52 mm pasuje do tego obiektywu i zapewne taki autor watka musi kupić.
    ale oczywiście mogę się mylić
    Nikon D90 | Σ10-20/4-5.6 | N18-105 | N50/1.8 | N75-300 | SB900 | MC-DC2 | ML-L3 | Case Logic SLRC 4 | Benro Beyond Z40 | Canon PowerShot A80

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arttie Zobacz posta
    A czasem nie jest tak w 18-55 VR że nie ma do niego w zestawie tulipana i trzeba zakupić osobno?
    I wtedy można trafić właśnie na taki mocowany do filtra.

    Mniemam że filtr UV 52 mm pasuje do tego obiektywu i zapewne taki autor watka musi kupić.
    ale oczywiście mogę się mylić
    W obu przypadkach masz rację. Przynajmniej ja kupując aparat + kit nie dostałem w komplecie tulipana (co prawda jest to wersja bez VR, ale sądzę że tu będzie podobnie). Co do średnicy mocowania filtrów to na 100% 52 mm.
    Przy uniwersalnych tulipanan nakręcanych na gwint filtrowy to radziłbym uważać. Kiedyś także szukałem osłony i takie tulipany powodowały winietę przy 18 mm, a na dodatek jeszcze 18-55 kręci "mordką" przy ostrzeniu. W końcu stanęło na takiej gumowej składanej osłonie przeciwsłonecznej - na oryginalną dedykowaną osłonę trochę szkoda mi było pieniędzy.
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak pisałem posiadam 18-55 VR i nie da rady tulipana zamontować bezpośrednio tylko przez filtr. Tylko pytanie jaki on ma być?
    D60 + VR 18-105mm + 35mm f/1,8 G + YN 560III
    Kiev 4 + 35mm f/1,8

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arttie Zobacz posta
    A czasem nie jest tak w 18-55 VR że nie ma do niego w zestawie tulipana i trzeba zakupić osobno?
    I wtedy można trafić właśnie na taki mocowany do filtra.

    Mniemam że filtr UV 52 mm pasuje do tego obiektywu i zapewne taki autor watka musi kupić.
    ale oczywiście mogę się mylić
    Właśnie w takiej sytuacji jestem, tylko jaki to ma być filtr?
    D60 + VR 18-105mm + 35mm f/1,8 G + YN 560III
    Kiev 4 + 35mm f/1,8

  7. #7

    Domyślnie

    Nic bardziej błędnego. Do 18-55 spokojnie zamontujesz tulipana, sam to robiłem, ale musi byc on wkrecany na gwint 52mm. Tylko, (dzis to juz wiem) do 18-55 nie montuj tulipana, gdyz obiektyw ten "kreci mordką", wiec rowniez oslona bedzie sie obracac, w zwiazku z czym listki tulipana beda ciagle w innym połozeniu, a nie o to chodzi, wtedy tylko przeszkadza. Musisz miec, np juz wspomniana gumowa osłone, o pełnej budowie okregu, ale rowniez wkrecana, i zaden filtr do tego nie bedzie potrzebny.
    Np taka:
    http://www.allegro.pl/item993111134_...mowa_52mm.html
    Filtry kupuje sie w calkiem inny celu......
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  8. #8

    Domyślnie

    Przecież do szkła 18-55 pasuje oryginalna osłona Nikonowska HB-45. Nie jest to żaden tulipan, tylko pełna osłona: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-...obiektywu.html. Na allegro można kupić tańsze podróbki, ale to też nie są tulipany: http://www.allegro.pl/item962732253_...r_18_55mm.html. No i wszystkie bez problemu nakręcają się na ten obiektyw, bez żadnego filtra.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vargas Zobacz posta
    Tak jak pisałem posiadam 18-55 VR i nie da rady tulipana zamontować bezpośrednio tylko przez filtr. Tylko pytanie jaki on ma być?

    A dlaczego uparłeś się koniecznie na filtr? Przecież na zewn. filtra znajduje się dokładnie taki sam gwint jak w obiektywie (Srednica 52 mm), czyli jeśli da się wkręcić osłonę w filtr to musi się również dać bezpośrednio w obiektyw. Tak jak pisałem lepiej przed zakupem przypasować osobiście, bo większość tulipanów daje winietę przy 18 mm.
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

  10. #10

    Domyślnie

    coś mi się wydaje że kolega kupił tulipanka, pierwszego lepszego do jakiegoś innego szkła nikona, a do 18-55 jest dostępna tylko i wyłącznie pełna osłona przeciwsłoneczna nakręcana bodajże w gwint filtru.
    Nikon Canon Zenit i dwa Fiedy

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •