Close

Strona 2512 z 3839 PierwszyPierwszy ... 151220122412246225022510251125122513251425222562261230123512 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25 111 do 25 120 z 38390
  1. #25111

    Domyślnie

    Zabawa w kotka i myszkę. Z okien mam widok na myjnię samoobsługową. Cztery stanowiska do mycia i trzy do odkurzania. Słyszę szczekaczkę. Przyjechał patrol Policji i zapodaje: "Mamy stan epidemii. Przebywając w tym miejscu narażasz siebie i innych. Opuść to miejsce." Ludzie nie reagują, zatem nagranie leci jeszcze raz i używając perswazji słownej zmuszają każdego do odjazdu. Zaparkowani sobie przy wyjeździe i poczekali, aż wszyscy odjadą. Nie minęły dwie minuty, jak ktoś znowu przyjechał myć samochód. Po ok. 10 minutach znowu Policja przyjechała, odtworzyła nagranie, ale z tego co widziałem nie odjechali wszyscy. Teraz jest jeden samochód, chwilę wcześniej było ich pięć.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #25112

    Domyślnie

    Kolejny Garmin, kolejny raz mi się sypie. Ja nie wiem czy oni nie umieją zrobić odbiornika na rower, który wytrzymałby dwa lata. Tak, żebym to ja się musiał bujać z problemem, a nie oni.
    Wczoraj, korzystając z tego, że powrót z fabryki jest natychmiastowy wyskoczyłem na rower, krótki, szybki strzał po twardym. W trakcie zauważyłem, że Edge 1000 jeszcze w czasie zimowym, dziwne, ale może jak podepnę do kompa to się naprawi. No jednak nie, nawet zrobiło mu się gorzej, bo teraz jeszcze doszedł komunikat o niemożności odblokowania mapy. Odpaliłem Edge 520+, zmienił czas zanim dobrze złapał fixa, odpaliłem 64s, zmienił czas. Edkowi 1000 zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i teraz mam czas -8 godzin, znaczy jakiś z USA, pewnie domyślny dla Garmin HQ. Poza tym odbiornik działa picco bello. Co ciekawe aktywność na Garmin Connect czy Stravie ma właściwą godzinę rozpoczęcia.
    Napisałem do Garmin Polska, że coś nie halo, opisałem prostymi słowami problem, co zrobiłem i zapytałem czy coś jeszcze mogę zrobić. Dziś mi się pani pyta, co mam na myśli, że nie zmienia czasu po złapaniu fixa? Czy na dworze byłem, czy złapał sygnał z kosmosu i takie tam czy w ogóle umiem korzystać z urządzenia. Ponownie grzecznie odpisałem, że wczoraj korzystałem z godzinę, zatem raczej odbierał sygnał z satelitów.

    Konkluzja jest taka, że od trzynastu lat, jak używam odbiorników Garmina, w żadnym nie było możliwości ustawienia czasu. Ten zawsze przychodził z almanachem z kosmosu. Niemniej jednak w turystycznych, a przynajmniej w ostatnim odbiorniku Garmina z serii Professional, czyli w 60 CSx, była możliwość ustawienia strefy czasowej. W 64s też jest, a Edge nie ma. Możliwe, że kiedyś była, bo na ich oficjalnych stronach znalazłem taką pozycję w menu, ale pewnie przy którejś aktualizacji firmware wycieli.

    Wiem, że w Edge 1000 jest jakieś super menu serwisowe, bo przy poprzednim, po zalaniu mi się samo włączyło, ale nie wiem czy bym sobie w nim sam poradził, a serwis pewnie nie podpowie, bo im łatwiej wymienić na nowy, znaczy refurbished.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #25113

    Domyślnie

    Na pocieszenie, napiszę że przy podobnym manewrze (zmiana czasu), znajomemu aktywność amba Fatima z sigmy zabrała.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #25114

    Domyślnie

    No mnie tak Edge 200 przestał działać, właśnie przestał zapisywać aktywności. W trakcie wszystko pokazywał, po zakończeniu pytał czy zapisać, zapisywałem, a fita nie było. Wymienili mi wtedy na Edge 500, którego potem wymieniali jeszcze kilka razy bo wieszał się na śmierć regularnie co kilka miesięcy.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #25115

    Domyślnie

    To tak tylko nadmienię że po 3.5 roku używania Mio 315 zero problemów - ze złapaniem fixa, zapisem aktywności, etc. Są tylko dwa minusy - jest koszmarnie wolny, szczególnie w trybie nawigacji (przeglądanie mapy wtedy to masakra, wolę na telefonie) oraz, po tak długim czasie intensywnego użytkowania, bateria ma ok 60% wydajności.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  6. #25116

    Domyślnie

    Ja wiem, że istnieją inne rozwiązania, ale za długo używam Garmina, żebym się uczył nowych rzeczy.
    Poza tym jak na razie wymieniam wszystko w ramach gwarancji.

    W pierwszym Edge 1000 po ok. półtora roku zauważyłem znaczny spadek wydajności aku. Nie wystarczało energii na jeden wyjazd MTB, pod koniec musiałem już podłączać power bank. Pewnie było w dużo mojej winy, bo zwykły wyjazd szosowy wyczerpywał aku do 60-40% maksymalnej wydajności. Zatem ładowałem, go zaraz po powrocie, żeby na następny wyjazd był gotowy. Takie traktowanie raczej nie wydłuża, życia aku. Wymiana z okazji zalania rozwiązała ten problem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #25117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Konkluzja jest taka, że od trzynastu lat, jak używam odbiorników Garmina, w żadnym nie było możliwości ustawienia czasu.
    A po cóż dawać możliwośc ustawiania czasu, skoro sygnał GPS to nic innego jak właśnie podawanie godziny przez satelitę. Te satelity transmitują czas ze swoich zegarów atomowych i na podstawie różnic w czasie odbioru sygnału jest ustalana pozycja.
    Swoją drogą, zmień garmina na wahoo i zapomnij o problemach

    W UK dalej normalnie. Rząd zaleca uprawianie sportu, to jeździmy.

    IMG_1821.jpg
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #25118

    Domyślnie

    Adnotacja 2020-04-10 180108.png

    Całość tu:
    https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

    Korzystając z szybkich powrotów do domu z pracy zdalnej. Codziennie jeździłem, na krótkie, szybkie strzały zaraz po pracy. Trasa niezbyt ludna, choć trochę wiało i z racji bliskości jezdni w spalinie jeździłem, ale zawsze coś.
    Dziś dopiero dwa pierwsze radiowozy widziałem, jeden mnie widział i olał, podobnie jak gościa biegnącego przede mną. Drugi mnie nie widział nawet, Policjanci interwencję mieli po drugiej stronie szerokiej dwupasmówki.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 10-04-2020 o 18:07
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #25119

    Domyślnie

    Niestety, wszystko zależy od interpretacji policjanta. To, co wrzuciłeś było w rozporządzeniu z 24 marca. Na początku kwietnia zaostrzono te przepisy i niektórzy policjanci skwapliwie z tego skorzystali.

  10. #25120

    Domyślnie

    My jeździmy w domu, ale powoli mamy dosyć
    20200411_111938.jpg

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

Strona 2512 z 3839 PierwszyPierwszy ... 151220122412246225022510251125122513251425222562261230123512 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •