Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Dylemat: 10,5 czy 16 mm do panoram

    Witam,

    Zamierzam kupić jeden z powyższych nikonowskich obiektywów do robienia panoram. Posiadam d700. Domyślam się jaki efekt będę miał przy podłączeniu 16mm ale jak obrazek będzie wyglądał na 10,5mm na pełnej klatce.
    Może polecicie coś innego niż te obiektywy. Na pewno zależy mi na doskonałej optyce i możliwości robienia fotek w bardzo ciasnych pomieszczeniach i rozległych obszarów (od kokpitów awionetek po łąkę i lasy)

  2. #2

    Domyślnie

    10.5 jest DX - i raczej efektu fish'a dużo nie obaczysz.

  3. #3

    Domyślnie

    16-tka to tez "fish-eye".
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franz55 Zobacz posta
    10.5 jest DX - i raczej efektu fish'a dużo nie obaczysz.
    To chyba jakaś pomyłka. 10,5 na pełnej klacie to chyba większy fish niż 16mm na FF.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak będziesz miał 10,5 na FX:



  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maxik Zobacz posta
    To chyba jakaś pomyłka. 10,5 na pełnej klacie to chyba większy fish niż 16mm na FF.
    Nie "większy". W D700 w trybie FX będzie widoczna czarna ramka od osłony przeciwsłonecznej, która znika w trybie DX (ale wtedy mamy tylko około 5mpx). Do D700 tylko fisz pełnoklatkowy - nikonowska 16 lub 15 od Sigmy.

  7. #7

    Domyślnie

    Masz do wyboru 16mm Nikkora albo 15mm Sigmę. O Sigmie wiele nie wiem - miałem tylko 8mm f/3,5 swego czasu. Teraz mam N16mm i jestem zadowolony - jest ostry i całkiem szybki.

  8. #8

    Domyślnie

    Albo Zenitar 16/2.8, równie dobry, tylko brak AF i można się nadziać na felerną sztukę. Ale są ludzie na Alledrogo, którzy ponoć sprzedają przebrane i sprawdzone.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #9

    Domyślnie

    ...albo, jeśli nie fisz, to koreańska 14tka pod nazwą Samyang / Falcon.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  10. #10

    Domyślnie

    14 koreanska ma duzo mniejszy kat widzenia od fiszow (114 stopni)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •