Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Ilość robionych zdjęć

    no właśnie na wątkach pojawił się temat ilości zdjęć i jestem ciekawy - ile zdjęć rocznie robicie ? ja amatorsko - tylko mojej rodzinie i jakieś tam inne prywatnie (nie licząc doraźnego kotleta) - ok.14 tys., czyli mies. ok. 1,2 tys., czy to dużo ? sam nie wiem...

  2. #2
    st
    Gość

    Domyślnie

    dużo... wychodzi 40 dziennie! To tak jakbyś wystrzelał jeden film dziennie.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie przez ostatni rok ponad 80 tysięcy. Przynajmniej 1/4 z nich została dokładnie obrobiona, więc na brak pracy nie narzekam
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Moonbeam Zobacz posta
    U mnie przez ostatni rok ponad 80 tysięcy. Przynajmniej 1/4 z nich została dokładnie obrobiona, więc na brak pracy nie narzekam
    OMG, albo masz maszynkę do obrabiania albo jesteś Błyskawica. 80000/4=20000/365=54.... zdjęcia dziennie obrabiasz? Masakra. Ja z 10 dziennie mam problem :/ A zdjęć moją D80 przez 3 lata zrobiłem 16 000 więc ok. 5300 rocznie Teraz idzie D90 którego mniej oszczędzam z racji zdobywania nowych horyzontów ale i tak nie jest dużo. Od października kiedy go nabyłem wypstrykałem jakieś 8000.

  5. #5
    Rycerz
    Gość

  6. #6

    Domyślnie

    A ja chyba robię niedużo. Mam obecny aparat od ponad dwóch lat i zrobiłem ponad 40,000 zdjęć. Będę tych zdjęć robił coraz mniej, gdyż ponownie doceniłem 'filmowy' sposób fotografowania, czyli najpierw pomyśl a potem pstryknij. Na ostatniej sesji zrobiłem 50 zdjęć, ale za to większość jest tym co chciałem osiągnąć. Niedawno też zrobiłem sesję średnim formatem i na dwóch filmach (24 klatki) zawarłem to co chciałem. Dzięki temu mam mniej obróbki i więcej czasu na fotografowanie niż w czasach, gdy na sesji robiłem kilkaset zdjęć.

    Większość tych klatek w aparacie mi zabrały zlecenia komercyjne.

  7. #7

    Domyślnie

    wszystko też zależy od tematyki - ja w sporcie (w tym wypadku myślę o umawianych sesjach) robię sporo ( czasem i z 500) na każdej sesji, ale to ze względu na to że nie wszystko zleży ode mnie ale i osoby fotografowanej - jak się okaże że ktoś zrobił mało stylowo trick to trzeba powtórzyć żeby się wzajemnie nie ośmieszyć- i tak czasem 5,10,20 razy + kolejny trick, kolejna lokalizacja itp, więc się trochę nazbiera.
    Natomiast na zawodach to też nie wiadomo jak zawodnik wykona ewolucję oraz jaką i jak chce się zrobić ładnie poskładaną sekwę to dochodzi znowu kilkaset zdjęć.

    Wg mnie liczenie ILE nie ma sensu bo każdy wykonuje inne zdjęcie, a dzięki możliwości powtórki wzrasta też poziom fotografii

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar Paput
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    235

    Domyślnie

    Mój aparat jest zarzynany do granic...

    Przy sporcie (zazwyczaj mecze) wychodzi około 700-800 zdjęć/mecz.
    Różne reportaże - 100-300 zdjęć z wydarzenia.
    Wszystko po to, żeby wybrać te kilka dobrych kadrów...
    Wychodzi mi jakieś 5-6tys. zdjęć na miesiąc.

    Chciałbym dojść do takiego poziomu, żebym nie musiał trzaskać taśmowo tylu zdjęć żeby wybrać kilka, tylko mieć wyczucie, kiedy nadchodzi świetny kadr.
    Nikon D2x| Nikon D60 | Sigma 70-200/2.8 | Soligor 19-35/3.5-4.5 | Tokina 150-500/5.6 | SB-28
    szczera chęć nauki i samokrytyka jest najważniejsza

  9. #9

    Domyślnie

    ja odkad mam sredniaka to sie bardziej przykladam...
    mam d700 od 10 miesiecy i zrobione 8800 zdjęć , mysle ze to dość ekonomiczny wynik
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  10. #10

    Domyślnie

    Mnie wychodzi około 8000 zdjęć rocznie, z czego około 2000, to "fotorelacje" z urlopu. Chyba nie ma tragedii.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •